Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Nin (ostrov Nin)

Dovolenka Chorvátsko Nin (ostrov Nin)


Dovolenka v Chorvátsku je vždy skvelou voľbou a ostrov Nin je jedným z najkrajších miest na relatívne malém priestore. Tento starodávny ostrov má svoju bohatú históriu, kultúru a nádherné pláže, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta.

Nin sa nachádza na severozápade Chorvátska, len niekoľko kilometrov od mesta Zadar. Je to malý ostrov, ktorý je spojený s pevninou mostom, takže k nemu je ľahko prístupné. Množstvo turistov prichádza kvôli jeho rušným plážam, ale aj kvôli jeho histórii, ktorá siaha až do doby pred Rímom.

Toto malebné mestečko je známe aj ako "najstaršie chorvátske kráľovské mesto" a ponúka mnoho historických pamiatok. Medzi najznámejšie patrí Kostol svätého Kríža, ktorý je považovaný za najmenší katedrálny kostol na svete. Jeho výnimočný tvar a staroveké kamenné maškary prilákajú mnoho turistov zaujímajúcich sa o architektúru a históriu.

Okrem toho tu nájdete aj starovekú rímsku kúpeľňu, známu ako "Kráľovské kúpele". Táto impozantná budova bola postavená v 1. storočí a dnes slúži ako múzeum. Môžete si prehliadnuť unikátne artefakty a uvidieť, ako to kedysi vyzeralo.

Avšak to, čo robí Nin skutočne jedinečným, je jeho pláže. Ostrov je obklopený piesočnatými plážami s jemným bielym pieskom a tyrkysovým morom. Oblasti, ako napríklad pláž "Školjka" alebo pláž "Kraljičina plaža", sú obľúbenými miestami pre oddych a slnenie. Pre tých, ktorí preferujú pokojnejšie prostredie, sú tu aj odľahlé malé zátoky a pláže, ktoré ponúkajú súkromie a ticho.

Okrem pláží je tu aj mnoho možností na vodné aktivity, vrátane potápania, surfovania a rybolovu. Môžete si prenajať loď a objaviť okolité ostrovy alebo sa vydať na výlet do národného parku Kornati, ktorý je známy svojou krásnou prírodou a bohatým morským životom.

Ostrov Nin je tiež obklopený mnohými reštauráciami a miestami na nákupy, takže si môžete vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu a zakúpiť si suveníry.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka kombináciu histórie, kultúry a krásnych pláží, ostrov Nin v Chorvátsku je skvelou voľbou. Nech už sa rozhodnete zostať tu na celú dovolenku alebo len na krátku návštevu, určite si príďte vychutnať toto fascinujúce miesto. Budete ohromení jeho bohatou históriou a nádhernými plážami, ktoré vás nadchnú.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Nin (ostrov Nin)


Tu je niekoľko najčastejších otázok o Chorvátsku a Ninu (ostrov Nin) s odpoveďami:

1. Aká je poloha ostrova Nin v Chorvátsku?
Ostrov Nin sa nachádza na severovýchode Chorvátska, v Zadarskej župe, pri pobreží Jadranského mora.

2. Ako sa dostanem na ostrov Nin?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Nin, je cez most súvisiaci so Zadarom. Môžete použiť aj trajektovú linku zo Zadaru na ostrov Vir a odtiaľ pokračovať na Nin.

3. Akou je veľkosťou ostrov Nin?
Ostrov Nin má rozlohu 13,87 km².

4. Čo môžem vidieť a robiť v Níne?
V Ninu nájdete mnoho historických pamiatok, ako napríklad Najmenšiu katedrálu na svete, Kráľovský žeravý trón a možnosť prechádzok po pešej zóne. Môžete tiež relaxovať na plážach a vychutnávať si jemné piesočnaté pobrežie.

5. Aké sú najlepšie pláže v Ninu?
Niektoré z najlepších pláží v Ninu zahŕňajú Queen's beach (Kraljičina plaža), pláž Ždrijac a pláž Škrape.

6. Kde si môžem vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu v Ninu?
V Ninu nájdete mnoho reštaurácií a konob, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá. Niektoré z nich sú reštaurácia "Konoba Branimir" a "Konoba Bok".

7. Máte v Ninu ubytovanie pre turistov?
Áno, v Ninu nájdete širokú škálu ubytovacích možností, vrátane hotelov, apartmánov, súkromných izieb a kempingu.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Ninu?
Najlepší čas na návštevu Ninu je počas letných mesiacov (júl a august), keď je teplé počasie a voda je dostatočne teplá na kúpanie.

Tieto otázky a odpovede vám môžu pomôcť pri plánovaní a objavovaní krásnych miest v Ninu na ostrove Nin v Chorvátsku.


Počasie Chorvátsko Nin (ostrov Nin)


Chorvátsko Nin, nachádzajúce sa na ostrove Nin v severnej Dalmácii, je krásne letovisko, ktoré pritahuje návštevníkov z celého sveta. S jemným pobrežím, slnečnými plážami a plytkým morom, je toto miesto ideálne pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu.

Počasie v Chorvátsku Nin je prevažne stredomorské, s teplým a suchým letom a mierne suchou zimou. Teploty v letných mesiacoch sa pohybujú od 25°C do 30°C, s občasnými horúcimi vlnami, ktoré môžu dosiahnuť až 35°C. Voda v mori má v lete teplotu okolo 24°C, čo umožňuje kúpanie a vodné športy.

Jesenné a jarné mesiace sú príjemné, so stále príjemnými teplotami od 15°C do 20°C a minimom zrážok. V zime sa teploty obvykle pohybujú okolo 10°C, s niektorými chladnými a daždivými dňami. Napriek tomu je toto miesto stále produktívne a môžete si užiť kultúru a históriu Chorvátska bez davov turistov.

Ak hľadáte konkrétnu dovolenku, môžete zvážiť navštívenie tohto letoviska v období medzi májom a septembrom, kedy je počasie najslnečnejšie a teploty sú príjemne teplé. Ak sa vám páči menej návštevnosti a máte radi chladnejšie počasie, zima a jeseň sú stále krásne obdobia na návštevu.

S toľkými možnosťami, ktoré tento ostrov ponúka, neváhajte chvíľu a ubytujte sa v krásnom prostredí Chorvátska Ninu. Bude to jedinečné a nezabudnuteľné dobrodružstvo, ktoré si budete pamätať na celý život!


Ubytovanie Chorvátsko Nin (ostrov Nin)


Nin je malebné historické mesto na pobreží Chorvátska a je považované za jeden z najkrajších ostrovov v tejto oblasti. Jeho poloha na malom ostrove blízko pevniny robí z Ninu ideálne miesto na dovolenku až pre 5500 ľudí. Turistom poskytuje nielen relatívne nezastaraný zvyk, ale zároveň sa môžu tešiť aj na krásne pláže.

V meste Nin je mnoho možností pre ubytovanie, ktoré uspokoja potreby každého návštevníka. Medzi najobľúbenejšie možnosti ubytovania patrí hotel, penzióny, súkromné apartmány a kempovanie.

Hotely v Ninu ponúkajú široký výber služieb a vybavenia, vrátane bazénov, reštaurácií, wellness centier a ďalších zariadení. Najobľúbenejšími hotelmi v Ninu sú Hotel Laguna, Hotel Zaton a Hotel Punta.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie, sú k dispozícii súkromné apartmány, ktoré sú často umiestnené priamo pri pobreží. Tieto apartmány ponúkajú kompletné vybavenie, vrátane kuchyne, kúpeľne a terasy s výhľadom na more. Medzi najlepšie apartmány v Ninu patrí Apartmány Mira, Apartments Omavida a Apartments Vrsaljko.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, je kempovanie ideálnou voľbou. V blízkosti Ninu sa nachádza niekoľko kempov s modernými zariadeniami a výhodnou polohou pri pláži. Kempovanie je nielen lacnejšou možnosťou, ale aj umožňuje turistom zbližovať sa s prírodou a vychutnať si pokoj a ticho. Najobľúbenejšie kempy v Ninu sú Camp Zaton, Camp Ljubac a Camp Praise.

Okrem ubytovania ponúka Nin aj množstvo aktivít a atrakcií pre turistov. Medzi najvýznamnejšie pamiatky v Ninu patrí starobylá korunovačná bazilika, ktorá je jedným z najstarších kresťanských stavebných prvkov na svete. Mesto je tiež známe pre svoje slané jazero s liečivými vlastnosťami, kde turisti môžu užívať kúpanie.

Okolie Nína ponúka aj krásne pláže, kde si môžete oddýchnuť a užívať si slnko a more. Niektoré z najkrajších pláží v Ninu sú Queen's Beach, Ždrijac Beach a Brodograd Beach.

Všetko však závisí od preferencií a požiadaviek návštevníka, ale jedno je isté - ubytovanie v Ninu ponúka veľký výber možností pre každého. Kombinácia krásnej prírody, historických pamiatok a pláží robí z Ninu skvelé miesto na dovolenku v Chorvátsku.


Letenka Chorvátsko Nin (ostrov Nin)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku v Európe a ponúka nádherné pláže, kultúrny bohatstvo a pôvabné dedinky. Jedným z najkrajších a najuznávanejších miest v Chorvátsku je malé historické mesto Nin, ktoré sa nachádza na rovnomennom ostrove uprostred Chorvátskeho mora. Ak plánujete navštíviť Chorvátsko a chcete objaviť miesto s výnimočným pôvabom, letenka do Ninu je ideálnou voľbou.

Nin je malé mestečko, ktoré je domovom približne 3000 obyvateľov a leží na malom, z nádherných jemných bielych pieskov urobajú Nin jednu z najkrajších a najčistejších pláží v celom Chorvátsku. Voda na Ninovej pláži je plytšia a teplejšia ako vo väčšine ostatných miest v Chorvátsku, čo tento rajský ostrov robí ideálnym miestom na oddych s rodinou, najmä pre rodiny s malými deťmi.

Okrem krásnych pláží ponúka Nin mnoho ďalších atrakcií, ktoré prebúdzajú históriu a kultúru. V centre mesta sa nachádzajú historické pamiatky, medzi ktorými je aj najmenší kostol na svete - kostol svätého Križa. Tento kostol s úzku šírku 3 metre a dĺžkou 10 metrov je skutočným architektonickým klenotom. Navyše, mesto je plné zvyškov starovekých rímskych hradieb, pamätníkov a múzeí, ktoré ožívajú starovekými príbehmi.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a turistiku, okolie mesta Nin ponúka mnoho možností na objavovanie. Jedným z najpopulárnejších miest v okolí je ornitológická rezervácia Solana Nin, ktorá je domovom pre mnoho vzácnych druhov vtákov. Taktiež nemôžeme zabudnúť na prírodné liečivé bahno, ktoré sa nachádza v blízkosti Ninu. Bahno má liečivé účinky na pokožku a pravidelné využívanie tejto prirodzenej kúry priláka mnoho turistov z blízkeho i vzdialeného okolia.

Na území Nína nie je žiadne letisko, preto je najlepšou voľbou pre cestovanie do tohto malebného mestečka pristátie na letisku Zadar, ktoré sa nachádza približne 20 km od Ninu. Z letiska Zadar existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Ninu vrátane verejných autobusov, taxíkov alebo prenájmu automobilov. Cesta z letiska do Ninu vám tiež umožní sledovať krásne pobrežie a užívať si pohľad na Chorvátske more.

Ak hľadáte pokojné miesto pre dovolenku v Chorvátsku, Nin je skvelou voľbou. Toto malebné mestečko ponúka všetko, čo potrebujete na dokonalú letnú dovolenku - nádherné pláže, historické pamiatky a prírodné krásy. Letenka do Ninu je preto neodolateľnou voľbou pre každého, kto sa chce ponoriť do histórie, oddýchnuť si na pláži alebo objavovať prírodné zázraky. Nechajte sa okúzliť pôvabom tohto malého chorvátskeho ostrova a zažite nezabudnuteľnú letnú dovolenku.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky