Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Krk

Počasie Chorvátsko Krk


Chorvátsko je krajina, kde si užijete krásne letné počasie s hodnotou slnečného žiarenia vyše 3000 hodín ročne. Jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Chorvátsku je ostrov Krk. Ostrov Krk sa nachádza na severnom pobreží Jadranského mora a je najväčším ostrovom Chorvátska. Počasie na ostrove Krk je typické pre stredomorskú oblasť a je veľmi priaznivé pre turistov, ktorí sa chcú osviežiť v mori a okúpať sa na slnku.

Letné počasie na Krku

Letné mesiace sú na ostrove Krk celkovo teplé a suché. Prvý mesiac leta júl prináša najvyššie teploty, keďže sa stávame svedkami vystupňovania teploty a vyššej vlhkosti. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 28-30 °C a doba počasia je slnečná a teplá. Najnižšie teploty v letných mesiacoch na Krku sa pohybujú okolo 20-24 °C. V auguste je oproti júlu o niečo chladnejšie, ale teplota vzduchu stále osciluje okolo priemeru 26-28 °C. Letné mesiace sú obdobím, kedy sa na Krk konajú najviac turistické aktivity ako plávanie, potápanie, vodné športy a podobne. Práve preto turisti chodia na ostrov Krk v lete a využívajú príjemné teploty, ktoré sú vhodné na trávenie rokovania.

Jesenné počasie na Krku

Jeseň prináša na ostrov Krk ochladenie, ale stále zostáva počasie nadpriemerne teplé. Teploty sa pohybujú okolo priemeru 18-21 °C a doba počasia je slnečná. Ochladenie v jeseň prináša nižšie teploty v mori, ale aj tak je more teplé a stále sa dá kúpať. Jesenné mesiace sú dobou, kedy turisti menej prichádzajú na Krk, pretože obdobie začiatku školského roku a aj zhoršenie počasia turistov najmä rodiny odhovára, aby prišli na dovolenku.

Zimné počasie na Krku

Zima na Krku je najchladnejším obdobím roka a prináša so sebou nižšie teploty, ale stále sú nadpriemerné pre korčuľovanie a sánkovanie, ktoré sú populárne aktivita pre deti. S priemernou teplotou okolo 10-13 °C a vysokou vlhkosťou vzduchu, ostrov Krk v zime nie je ideálnym miestom pre plávanie v mori. Avšak krásny výhľad na zasnežené hory, zimné turistické trasy a kultúrne pamiatky Krku môžu byť dôvodom, prečo navštíviť Krk aj v zime.

Jar na Krku

Jarné obdobie býva vynikajúcou dobou na návštevu ostrova Krk. S priemernou teplotou okolo 15-16 °C sa ostrov pomaly prebúdza po zime. Kvety a rastliny začínajú kvitnúť a turisti sa môžu tešiť na prechádzky po krásnej prírode alebo urobiť výlety na obľúbené miesta na ostrove.

Všimnite si, že nočné teploty sú počas celého roka chladnejšie, a preto je odporúčané mať s sebou nejaké teplejšie oblečenie, kedykoľvek prídete na ostrov.

Záver

Ostrov Krk nabáda turistov, aby prišli na dovolenku po celý rok, pretože počasie na Krk je niečo, čo si môžete užiť po celý rok. Či už je to slnečné počasie v lete alebo sychravé obdobie na jar, Krk ponúka svoje výhody pre vsetkých. Ostrov je ľahko dostupný zahraničným turistom, čo z neho robí skvelý cieľ pre každého, kto hľadá krásne letné počasie a turistické atrakcie.


Ubytovanie Chorvátsko Krk


Krk, najväčší ostrov v Chorvátsku, je známy nielen svojou krásnou prírodou a plážami, ale aj ponukou kvalitného ubytovania pre turistov. Svojou rozmanitosťou a veľkým množstvom možností vyberať, si ostrov Krk získal veľkú popularitu medzi dovolenkármiz celého sveta.

Nezáleží na tom, či uprednostňujete luxusné hotely, jednoduché apartmány alebo súkromné vily, na ostrove Krk si určite nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám. Krk ponúka najrôznejšie druhy ubytovania, od rodinných penziónov až po päťhviezdičkové hotely.

Ak hľadáte viac súkromia a pokojnejšie prostredie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromných apartmánoch alebo vilách. Na ostrove je dostatok apartmánov s výhľadom na more, súkromných bazénov a prístupom k vlastnej pláži. Tieto apartmány a vily sú často vybavené kuchyňou a priestormi na relaxáciu, čo z nich robí vynikajúci výber pre rodiny alebo skupiny priateľov. Okrem toho, väčšina súkromných ubytovaní je obklopená záhradami a terasami, kde si môžete vychutnávať slnečné lúče a prírodu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú luxusné služby a zariadenia, na ostrove Krk nájdete aj mnoho hotelov. Hotely sú dobre vybavené modernými izbami, reštauráciami, bazénmi, wellness centrami a mnohými ďalšími výhodami. Niektoré hotely majú aj vlastné pláže a sú umiestnené v blízkosti turisticky atraktívnych miest, ako je napríklad mesto Krk alebo Baška.

Čo sa týka cenového rozpätia, ubytovanie na Krku je dostupné pre rôzne rozpočty. Ceny sa líšia v závislosti od typu ubytovania, obdobia a polohy. Všeobecne platí, že ubytovanie v horskej časti ostrova je lacnejšie ako v blízkosti pláží. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka možnosť rezervácie cez internet alebo cez cestovnú kanceláriu.

Pri plánovaní dovolenky na ostrove Krk je odporúčané ubytovanie rezervovať vopred, najmä počas letnej sezóny. Tým si zabezpečíte miesto podľa vašich preferencií a vyhniete sa stresu z hľadania ubytovania na poslednú chvíľu.

Celkovo povedané, Krk je dokonalým miestom pre dovolenku pre každého, kto hľadá kvalitné a pohodlné ubytovanie na pobreží. S veľkým výberom a možnosťou vyhľadávať ubytovanie podľa vlastných preferencií, si na Krku môžete naplno vychutnať svoju dovolenku a užívať si všetky prírodné krásy a pláže, ktoré tento ostrov ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Krk


Najčastejšie otázky o Chorvátsku a ostrove Krk s odpoveďmi:

1. Aké je hlavné mesto Chorvátska?
Hlavné mesto Chorvátska je Zagreb.

2. Kde sa nachádza ostrov Krk?
Ostrov Krk sa nachádza v Severnej Dalmácii na Jadranseom mori.

3. Ako sa dostanem na ostrov Krk?
Najlepším spôsobom ako sa dostať na ostrov Krk je lodou alebo trajektom. Existuje aj most, ktorý spojuje ostrov s pevninou.

4. Aká je veľkosť ostrova Krk?
Ostrov Krk je najväčší ostrov v Chorvátsku s rozlohou približne 405 km².

5. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Krk?
Niektoré z najlepších pláží na ostrove Krk sú Baska, Malinska, Stara Baska a Golden Bay.

6. Ktoré sú najznámejšie pamiatky na ostrove Krk?
Najznámejšie pamiatky na ostrove Krk sú Katedrála sv. Víta, Fara Grada z 12. storočia a Kamenná brána v Baru.

7. Aké je počasie na ostrove Krk?
Ostrov Krk má priemerne teplé a suché letá s teplotami okolo 25-30 ° C a mierny zimy s teplotami okolo 5-10 ° C.

8. Aké sú populárne aktivity na ostrove Krk?
Medzi populárne aktivity na ostrove Krk patria plávanie, potápanie, jachting, turistika, cyklistika a ochutnávka miestnych jedál.

9. Aké sú tradičné jedlá na ostrove Krk?
Niektoré z tradičných jedál na ostrove Krk sú jančevi raznjici (grilovaná jahňacia klobása), šurlice (špeciálne domáce cestoviny), pršut (sušená šunka) a ovčji sir (ovčí syr).

10. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Krk?
Najlepší čas na návštevu ostrova Krk je obvykle od mája do septembra, keď je teplé a slnečné počasie a pláže sú ideálne na kúpanie.


Letenka Chorvátsko Krk


Krk je jedným z najkrajších chorvátskych ostrovov a lákadlom turistov z celého sveta. Nachádza sa v severovýchodnej časti Jadranského mora a svojou prírodou, kultúrou a históriou privádza návštevníkov do úžasu. Ak sa chystáte navštíviť tento ostrov, letenky do Chorvátska sú tou najlepšou voľbou pre rýchle a efektívne cestovanie.

Letenky do Chorvátska sa najčastejšie kupujú na stránke leteckých prepravcov alebo na cestovných portáloch. Cena leteniek sa líši od jedného prepravcu k druhému, pričom najlacnejšie letenky sú často k dispozícii mimo hlavnej sezóny. Letisko, ktoré je najbližšie k ostrovu Krk, sa nachádza v meste Rijeka a lety sem lietajú z rôznych miest v celej Európe. Od Rijeky sa môžete na ostrov Krk dostať ľahko a rýchlo, či už taxíkom, autobusom alebo trajektom.

Ostrov Krk je bohatý na krásne pláže a miesta na kúpanie, kde si môžete užiť čistú a jasnú vodu Jadranského mora. K dispozícii sú tu aj rôzne vodné športy ako kajak, windsurfing, potápanie a ďalšie. Pokiaľ máte radi prírodu, môžete navštíviť chránenú prírodnú rezerváciu Kamenjak, ktorá sa nachádza v južnej časti ostrova, alebo si vychutnať nezabudnuteľný výhľad z vrchu Obzova.

Okrem prírody je ostrov Krk tiež bohatý na kultúru a históriu. Môžete navštíviť množstvo historických a kultúrnych pamiatok, ako sú napríklad starobylé kostoly, hrady a múzeá. V centre mesta Krk je k dispozícii množstvo obchodov, kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje.

Letenky do Chorvátska sú teda tou najlepšou voľbou pre cestovanie na ostrov Krk. Krásna príroda a bohatá kultúra zaručujú nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka. Preto neváhajte a vyrazte na tento krásny chorvátsky ostrov, ktorý si zamilujete na celý život!


Dovolenka Chorvátsko Krk


Dovolenka v Chorvátsku je pre mnohých Slovákov už tradičnou letnou záležitosťou. Krásne pláže, čistá voda a príjemné teploty sú faktory, ktoré pritiahnu každoročne tisíce turistov. Ak by ste túžili zažiť nádhernú dovolenku, zamerajte sa na ostrov Krk.

Krk je jeden z najväčších chorvátskych ostrovov, ktorý sa nachádza na severozápadnom pobreží v Jadranskom mori. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť a nabiť energiu. Ostrov Krk je výborným miestom pre rodiny s deťmi, páry a aj pre jednotlivcov, ktorí si chcú užiť krásnu prírodu, pláže a nezabudnuteľné zážitky.

Na ostrove Krk môžete nájsť rôzne druhy pláží. Ak máte radi kamienkové pláže, určite si užijete návštevu v mestečku Malinska. Toto pobytové mesto ponúka krásne pláže s malými kamienkami a čistou vodou. Pre tých, ktorí uprednostňujú pieskové pláže, je ideálne mesto Njivice. Pláže v Njivici sú dlhé a ploché, a teda vhodné aj pre najmenších návštevníkov.

Okrem kúpania si môžete užiť aj množstvo zábavy a dobrodružstva v rámci tzv. vodných športov. V Malinske a Njivici sa dajú požičať vodné bicykle, kajaky a windsurfingové dosky, pre tých najodvážnejších aj skútry. Rovnako môžete absolvovať aj potápanie, a to už aj pre deti od 8 rokov.

Samozrejme, že chorvátska gastronómia je tiež skutočným zážitkom pre každého gurmána. Regionálna kuchyňa zostáva zachovaná i na ostrove Krk. Môžete vyskúšať tradičné chutné jedlá ako plnene papriky, domáce cestoviny s rôznymi omáčkami, alebo skvelé čerstvé ryby a morské plody. V každom meste sa nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a barov.

Dovolenka v Chorvátsku na ostrove Krk je pre každého dobrým výberom a určite si ju užijete naplno. Čistá voda, slnečné počasie, krásne pláže a výborné jedlo sú faktory, prečo by ste nemali tuto destináciu podceniť. Tak neváhajte, a vyrazte objavovať kúzlo Krku!


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky