Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Cavtat

Dovolenka Chorvátsko Cavtat


Cavtat, malebné a pokojné prímorské mesto v Chorvátsku, je ideálnou destináciou pre dovolenku plnú relaxu, kultúry a prírodných krás.

Situované len niekoľko kilometrov južne od Dubrovníka, Cavtat sa tiahne pozdĺž krásneho Jadranu a ponúka úchvatné výhľady na pobrežie. To je hlavný dôvod, prečo sa stalo obľúbeným miestom medzi turistami, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku mimo rušných centier.

Cavtat je plné historických pamiatok a zaujímavostí, ktoré sa datujú až do staroveku. Mnohé z týchto pamiatok si môžete prezrieť v miestnom Archeologickom múzeu, ktoré sa nachádza v centre mesta. V múzeu nájdete výstavy archeologických artefaktov z rímskeho a gréckeho obdobia, ako aj zvyšky starovekého amfiteátra.

Samotné mesto Cavtat je malebné a atmosféra je tu príjemne pokojná. Môžete si vychutnať prechádzky po úzkych uličkách navštevujúc miestne obchody so suvenírmi a tradičnými rukodielkami. Počas výletu objavte miestne trhy, ktoré ponúkajú čerstvé plody mora a miestne špeciality.

Pre milovníkov prírody je Cavtat ideálnym miestom na objavovanie okolitých prírodných krás. Neďaleko sa nachádza Národný park Mljet, ktorý je domovom mnohých vzácnych rastlín a zvierat. Môžete tiež navštíviť mnohé zátoky a pláže v okolí, ktoré sú známe svojou čistou vodou a krásnymi panoramatickými výhľadmi.

Jednou z najväčších výhod Cavtatu je jeho blízkosť k Dubrovníku. Za necelých 30 minút autom sa môžete dostať do tejto historického mesta, ktoré je zároveň aj jedným z najznámejších turistických miest v Chorvátsku. Tu môžete navštíviť pamiatky, ako je Dubrovnícky hrad a Stradun – hlavná ulica s množstvom obchodov a reštaurácií.

Dovolenka v Cavtate je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú relaxujúci prímorský únik s bohatou históriou a kultúrou. S malebnými plážami, úžasnými výhľadmi a pestrou ponukou aktivít, môžete si byť istí, že vaša dovolenka bude nezabudnuteľná.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Cavtat


1. Ako sa dostanem z letiska do Cavtatu?
Odpoveď: Z letiska sa môžete dostať do Cavtatu taxi službou, autobusom alebo chytať si prenájom vozidla.

2. Aké sú najkrajšie pláže v Cavtate?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží v Cavtate sú pláž Tiha, pláž Srebreno a pláž Radalj.

3. Ktoré miesta môžem navštíviť v okolí Cavtatu?
Odpoveď: V okolí Cavtatu môžete navštíviť známe turistické atrakcie, ako sú Dubrovník, ostrov Lokrum a konavolské dedinky.

4. Aké aktivity si môžem vychutnať v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate si môžete užiť plážové aktivity, ako je plávanie, potápanie, alebo si môžete vyraziť na prechádzku po nádhernom prístave.

5. Aké sú typické chorvátske jedlá, ktoré musím v Cavtate skúsiť?
Odpoveď: Niektoré typické chorvátske jedlá, ktoré si môžete v Cavtate vyskúšať, sú plody mora, ako je čerstvá ryba a mušle, alebo chorvátska špecialita - peka.

6. Aké je počasie v Cavtate počas letných mesiacov?
Odpoveď: V letných mesiacoch je v Cavtate teplé a slnečné počasie s priemernou teplotou okolo 25 °C a veľmi málo zrážok.

7. Môžem si v Cavtate prenajať loď alebo čln?
Odpoveď: Áno, v Cavtate si môžete prenajať loď alebo čln a objaviť okolité malebné zátoky a ostrovy.

8. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate nájdete niekoľko malých obchodov a trhov s miestnymi suvenírmi, odevmi a potravinami.

9. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie v Cavtate?
Odpoveď: V Cavtate nájdete veľa útulných reštaurácií priamo pri mori, kde si môžete vychutnať chorvátske jedlá a krásny výhľad.

10. Aké sú najlepšie míľniky a pamiatky v Cavtate?
Odpoveď: Niektoré z najlepších míľnikov a pamiatok v Cavtate sú Kláštor svätého Benedikta, Rectorova paláca a Stara máza.


Letenka Chorvátsko Cavtat


Chorvátsko je jeden z najkrásnejších kúskov Európy, ktorého pláže, jadranské ostrovy a starobylé mestá pritiahli turistov z celého sveta. Okrem turistickej destinácie, ktorú ste možno poznali, ak ste už v Chorvátsku boli, sa tu nachádza aj malé kúzelné mestečko Cavtat. Ak ste sa ešte nedostali na juh Chorvátska, aby ste si užili krásne slnečné dni a romantické večery s priateľmi alebo s rodinou, potom vám letenka Chorvátsko Cavtat bude určite najlepšou voľbou.

Cavtat je prímorské mesto na juhu Chorvátska, nachádzajúce sa len niekoľko kilometrov juhozápadne od Dubrovníka. Ak hľadáte krásne pláže a pokojné prostredie, Cavtat určite nie je ničím menším ako perfektnou voľbou. Mesto má nádherné pláže a prístavy, kde si môžete užiť relaxačný den alebo pokojnú prechádzku. Cavtat síce nie je veľký, ale ponúka krásne starobylé uličky, kamenné domy a príjemný generálny dojem.

Cavtat má veľa turistických atrakcií, ktoré by si mal každý turista vyskúšať. Môžete si napríklad prenajať jachtu a preplávať sa po jadranskom mori, odkiaľ si môžete pozrieť nádherný pohľad na Dubrovník. Ak chcete niečo skutočne nezabudnuteľné, môžete si vyskúšať potápanie a vidieť podmorský svet. Ďalšou atrakciou, ktorú by ste nemali prehliadať, je vzdušné paraglidingové lietanie. Táto aktivita vám umožní vidieť nádherný výhľad na celé Cavtat.

Pre tých, ktorí sa chcú do mesta peši presťahovať, ponúka Cavtat mnoho možností ubytovania. Môžete si vybrať z množstva rekreačných apartmánov, malých rodinných hotelpar a obytných domov. Na každom rohu nájdete miesto, kde si môžete vychutnať chorvátsku gastronómiu, takže budete mať možnosť ochutnať mnoho typických jedál, ako sú plnené papriky a octové ryby.

Pre turistov, ktorí sa chcú v Cavtate zdržať viac ako pár dní, existuje množstvo rôznych aktivít. Môžete si vyskúšať vodné športy, pričom v zimných mesiacoch sa môžete vyraziť na horské lyžovanie. Ak si chcete prenajať auto, môžete si pozrieť množstvo rôznych atrakcií, ako napríklad Dubrovník a jeho staré mesto, Botanickú záhradu v Trstenom alebo archeologickú lokalitu v Cavtate.

Celkovo povedané, Letenka Chorvátsko Cavtat je skutočne výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú spoznať krásu južného Chorvátska. Cavtat ponúka krásne uličky a pláže, kde si môžete vychutnať pokoj a oddych. Turistické atrakcie a množstvo možností ubytovania robia Cavtat nezabudnuteľnou destináciou pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť viac o Chorvátsku a jeho kultúre.


Ubytovanie Chorvátsko Cavtat


Cavtat je krásne prímorské mesto, ktoré sa nachádza na juhu Chorvátska. Svojou bohatou históriou, malebným prostredím a nádhernými plážami patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie v tejto krajine. Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v Cavtate.

Mesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku v príjemnom prostredí. Cavtat je menšie ako niektoré iné turistické destinácie na pobreží a ponúka atmosféru tradičného chorvátskeho mesta. Malebné uličky so zachovalou architektúrou, čarovné námestie a príjemné kaviarne a reštaurácie vytvárajú neodolateľné prostredie pre relaxáciu.

Pokiaľ ide o ubytovanie v Cavtate, máte na výber viacero možností, ktoré sa prispôsobia vašim predstavám a rozpočtu. V meste nájdete hotely rôznych kategórií, ako aj súkromné apartmány a ubytovanie v rodinných domoch. Pre tých, ktorí preferujú intímnejšie prostredie a domácu atmosféru, je ubytovanie v súkromných apartmánoch skvelou voľbou. Tieto apartmány sú často vybavené vlastnou kuchyňou, čo znamená, že si môžete pripraviť vlastné jedlá a ušetriť tak peniaze na reštauráciách.

Okrem pekného ubytovania je Cavtat tiež známy svojimi nádhernými plážami. Pláž Uvala Tiha je jednou z najpopulárnejších pláží v meste. Je to piesočná pláž so čistou vodou a pohodlnými lehátkami. Ak preferujete skálne pláže, mali by ste sa vybrať na pláž Srebreno, kde si môžete užiť súkromie a pokoj. Okrem týchto hlavných pláží nájdete v Cavtate aj mnoho menších a tichších zátok, kde si môžete vychutnať opaľovanie alebo skákať do vody.

Cavtat je tiež výbornou základňou pre objavovanie okolia. V blízkosti mesta nájdete Dubrovník, známe svojimi historickými pamiatkami a opevnenými múrmi. Cesta z Cavtatu do Dubrovníka trvá len niekoľko minút a môžete si vychutnať krásne výhľady na Jadran počas celej cesty. Inými zaujímavými miestami v blízkosti sú Konavle, kde môžete ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu, a Elafitské ostrovy, ktoré sú ideálne pre výlety loďou.

Cavtat je skutočným pokladom v Chorvátsku. Ponúka pokojnú atmosféru, nádherné pláže a skvelé možnosti pre objavovanie okolia. Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v Cavtate, určite nebudete sklamaní.


Počasie Chorvátsko Cavtat


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora a ponúka nádherné pláže, historické pamiatky a bohaté kultúrne dedičstvo. Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v tomto krásnom krajine, je Cavtat.

Cavtat je malebné pobrežné mestečko, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od Dubrovníka. Miesto je obklopené nádhernou prírodou a ponúka návštevníkom úchvatné výhľady na more a okolité ostrovy. Cavtat je tiež známe svojimi historickými pamiatkami a starým mestom, ktoré je plné úzkych uličiek, kostolov a palácov.

Ak plánujete navštíviť Cavtat, je veľmi dôležité mať na pamäti predpovede počasia. Mesto leží v stredomorskom podnebí, čo znamená, že jeho klíma je všeobecne teplá a suchá. Letá sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia. Teploty v auguste, najteplejšom mesiaci v roku, môžu dosahovať až 35 stupňov Celzia. Je však dôležité mať na pamäti, že v oblastiach na pobreží sa môže cítiť ešte teplejšie kvôli morskému vetru.

Jesenné a jar sú tiež pomerne teplé, s priemernými teplotami okolo 20 až 25 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch je tiež možné zažiť niekoľko dažďových sprch, preto odporúčam vziať so sebou pršiplášť alebo dáždnik.

V zime sa teploty v Cavtate pohybujú okolo 10 stupňov Celzia, čo je stále pomerne mierna teplota. Aj keď je zima, stále prídu mnohí návštevníci do Cavtatu, aby si užili pokojnejší atmosféru a krásne výhľady na more.

Ak plánujete navštíviť Cavtat, odporúčam si prečítať si predpovede počasia pred vašou cestou a pripraviť sa na vhodné oblečenie. Nezabudnite si so sebou priniesť krém na opaľovanie a klobúk, pretože slnko môže byť veľmi silné aj v menej horúcich mesiacoch.

Návšteva Cavtatu je skutočným zážitkom nielen pre jeho krásne pláže a historické pamiatky, ale aj pre jeho priaznivé podnebie. Nech sa rozhodnete navštíviť Cavtat v lete alebo v zime, určite si užijete jedinečné a nezabudnuteľné zážitky v tomto nádhernom chorvátskom meste.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky