Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Česko Šumava National Park

Počasie Česko Šumava National Park


Šumava je jedným z najkrajších prírodných území v Českej republike a národný park Šumava je jednou z najvýznamnejších oblastí v rámci tohto kraja. Tento národný park sa nachádza v južnej časti Česka, pri hraniciach s Nemeckom a Rakúskom, a rozkladá sa na ploche takmer 70 000 hektárov.

Počasie v Šumave je ovplyvnené horským charakterom tejto oblasti. Hory vytvárajú určité klimatické podmienky, kde sa môže počasie rýchlo meniť. V zime môže byť veľmi chladno a snežiť, zatiaľ čo v lete môže byť teplo a slnečno. Niektoré časti parku sú na vyššej nadmorskej výške, čo spôsobuje, že teploty sú celoročne chladnejšie a zimy sú tu vo väčšom rozsahu.

Počas zimy je Šumava považovaná za skvelé miesto pre zimné športy. Snehové podmienky v oblasti parku sú často ideálne na lyžovanie, bežky, sánkovanie a ďalšie outdoorové aktivity. Teploty môžu dosiahnuť pod nulu a môže tu byť aj hustá hmla, čo robí zimné športy o to viac nezabudnuteľnými.

V lete sa počasie často mení medzi slnečnými a daždivými dňami. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia, čo je ideálne na turistiku a objavovanie krás prírody parku. Šumava ponúka množstvo turistických trás, ktoré vedú cez lesy, horské lúky a okolo jazier. Táto oblasť je domovom pre mnoho vzácnych druhov rastlín a zvierat, vrátane rysa ostrovida a tetreba hôrneho.

Jesenná atmosféra v Šumave je úchvatná. Farby sa menia na červené, oranžové a žlté odtiene, čo vytvára nádherný scenár pre prechádzky. Teploty sa začínajú ochladzovať a dažde môžu byť častejšie. Napriek tomu sa jesenné obdobie považuje za ideálny čas na návštevu Šumavy a objavovanie jej prírodných pokladov.

Vzhľadom na náročné podmienky počasia v Šumave je dôležité, aby návštevníci mali vhodné oblečenie a vybavenie. Pripraviť sa na studené zimy a teplé letá je nevyhnutné, aby sa ľudia mohli pohodlne pohybovať v prírode parku.

Šumava National Park je miestom, kde môžete zažiť skutočnú krásu prírody s každým ročným obdobím. Jeho divoká a nekonečná krajina ponúka jedinečný zážitok pre všetkých, ktorí sem prídu. Nech už ide o zimné športy, letné dobrodružstvá alebo jesenné prechádzky, Šumava vždy vyčaruje úsmev na tvári návštevníkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Šumava National Park


1. Aké sú otváracie hodiny Národného parku Šumava?
Odpoveď: Národný park Šumava je otvorený 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Niektoré časti parku, ako napríklad návštevné centrá, muzeá a podobne majú však vlastné otváracie hodiny.

2. Kde sa nachádza Národný park Šumava?
Odpoveď: Národný park Šumava sa nachádza v západnej časti Českej republiky, v blízkosti hraníc s Nemeckom a Rakúskom. Jeho územie sa nachádza vo vyšších polohách Šumavy a obsahuje široké spektrum prírodných krás.

3. Koľko stojí vstup do Národného parku Šumava?
Odpoveď: Vstup do Národného parku Šumava je bezplatný. Niektoré aktivity alebo návštevné atrakcie, ako napríklad exkurzie, prehliadky alebo detské programy, si môžu vyžadovať vstupné poplatky.

4. Aké aktivity sa dajú v Národnom parku Šumava podnikať?
Odpoveď: Národný park Šumava ponúka široké možnosti aktívneho oddychu a relaxácie v prírode. Medzi najčastejšie aktivity patrí turistika, cykloturistika, lyžovanie, vodné športy, exkurzie, prehliadky, rybolov a podobne.

5. Aké zvieratá sa vyskytujú v Národnom parku Šumava?
Odpoveď: Národný park Šumava je domovom mnohých druhov zvierat, medzi ktoré patrí medveď, vlk, rysovc, los, jeleň, dabing, sova a ďalšie. Sú to zvieratá, ktoré žijú v prírodnom prostredí a návštevníci by sa mali k nim správať s maximálnou opatrnosťou.

6. Je v Národnom parku Šumava povolené táboriť?
Odpoveď: V Národnom parku Šumava sa táboriť nesmie. Návštevníci môžu využiť niekoľko kempov a ubytovacích zariadení v okolí parku alebo využiť možnosti ubytovania v blízkych mestách a obciach.

7. Aké sú najpopulárnejšie turistické trasy v Národnom parku Šumava?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie turistické trasy v Národnom parku Šumava patrí Modrava - Březník, Pěticestí - Velká a Malá Mokřina, Modravské slatě - Jezerní slať a dalšie. Sú to trasy s krásnymi výhľadmi a množstvom prírodných zaujímavostí.

8. Je v Národnom parku Šumava povolené mať so sebou psa?
Odpoveď: Áno, návštevníci môžu mať so sebou psa, avšak musia dodržiavať pravidlá Národného parku Šumava. Psy musia byť na vodítku, nesmú sa pohybovať mimo značených trás a iných obmedzených oblastí, kde je povolený pobyt psov a musia sa im vyhnúť chráneného územia.

9. Aké sú najlepšie obdobia na návštevu Národného parku Šumava?
Odpoveď: Najlepšie obdobia na návštevu Národného parku Šumava sú jar a jeseň, keď sú počasie a podmienky vhodné pre turistiku, cykloturistiku a iné vonkajšie aktivity. Zimné mesiace sú obzvlášť vhodné pre lyžovanie a ďalšie zimné športy. Letné mesiace sú tiež populárne, ale v týchto mesiacoch sa môže park stotožniť s turistami.

10. Aké sú dôležité informácie, ktoré by som mal vedieť pred návštevou Národného parku Šumava?
Odpoveď: Pred návštevou Národného parku Šumava sa uistite, že máte dostatok informácií o parku a jeho pravidlách. Myslite na to, že sa jedná o chránené územie a správajte sa k nemu v súlade s prírodnými zákonmi. Tiež si získať informácie o počasí, vhodnom oblečení a obuvi, aby ste mohli užiť prírodné krásy parku bez problémov.


Dovolenka Česko Šumava National Park


Šumava National Park: Prírodný div na dovolenku v Česku

Ak túžite po dovolenke v prírode spojenej so skvelými turistickými možnosťami a nádhernými scenériami, Česko Šumava National Park je tou správnou destináciou pre vás. Nachádza sa na pomedzí Českej republiky a Nemecka a svojou rozlohou približne 700 km2 je najväčším národným parkom na území Česka. Je to miesto, kde nájdete nielen nedotknutú prírodu, ale aj bohatú históriu a kultúrne dedičstvo.

Prírodné bohatstvo parku je úchvatné. Šumava je domovom pre množstvo druhov rastlín a živočíchov, vrátane vzácnych a ohrozených. V parku žije napríklad sýkorovcovitý driemotavec, čierny jeleň, los či vzácný orol skalný. Ak máte radi vtáctvo, môžete sa tešiť na pozorovanie orola mořcového, sýkor s úzkym pásom a ďalších vzácnych druhov. Prechádzky a turistika sú obľúbenou aktivitou v parku a nechýba ani množstvo cyklistických trás.

Okrem prírodných krás ponúka park aj bohaté kultúrne dedičstvo. V rámci parku sa nachádza niekoľko historických dedín a miest, ktoré stojí za to navštíviť. Napríklad mestečko Český Krumlov, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jeho staré mesto je skutočnou pamiatkou s úzkymi uličkami, zachovalou gotickou architektúrou a nádherným hradom, ktorý dominuje nad mestom.

Vyhraďte si čas aj na návštevu historických hradov a zrúcanín v okolí parku. Hrad Rožmberk je jedným z najzachovalejších hradov v Česku a ponúka pohľad na rieku Vltavu. Hrad Vyšší Brod je ďalšou zaujímavou zastávkou so svojim kláštorom, ktorý je jedným z najstarších v Česku.

Ak preferujete aktívnu dovolenku, môžete si v parku vychutnať aj rôzne adrenalínové športy. Obliekanie si tenisiek a prechádzkových palíc stačí na to, aby ste mohli prejsť 242-kilometrovými turistickými chodníkmi. Jeho najznámejším časťou je Cesta Českým lesem, ktorá vás zavedie cez nádhernú prírodu a ponúka úchvatné výhľady.

Ak preferujete vodu, Vltava je perfektnou destináciou pre splavy na kánoch alebo kajakoch. Môžete sa pokochať scenériou rieky, ktorá preteká cez zelené listnaté lesoch. Šumava ponúka aj možnosť prieskumu podzemných jaskýň, žijúcich miest pre medveďov a vlkov.

Aby vaša dovolenka v parku Šumava bola dokonalá, nemali by ste vynechať ochutnávku miestnej kuchyne. Šumava je známa svojimi tradičnými jedlami, ako je šumavský kapr, šumavský kaštany, vojenský mus, tradičné šumavské špagety a desiatky druhov špeciálnych pív.

Park Šumava National Park je teda dokonalou destináciou pre dovolenku v prírode. Ponúka nádherné scenérie, bohatú faunu a flóru, históriu a kultúrne dedičstvo, a zároveň množstvo možností na turistiku a adrenalinové športy. Zahŕňajte ho do svojho cestovného plánu a zážite jedinečnú dovolenku v nádhernom prostredí Šumavy.


Letenka Česko Šumava National Park


Letenky do Česka sú v súčasnosti cenovo dostupné pre turistov z celého sveta. Ak hľadáte krásne miesto na dovolenku v prírode, tak vám môže byť veľmi zaujímavým cieľom Šumava National Park. Nachádza sa v juhozápadnej časti Českej republiky, s rozlohou 690 km². Je to jedno z najväčších chránených území v strednej Európe, kde nájdete pôvodnú prírodu s mnohými endemickými druhmi.

Cestou letom na letisko Praha si užijete krásny pohľad na množstvo zaujímavých miest, ktoré vám Česko ponúka. Po prílete si môžete prenajať auto a vyraziť do Šumavy. V oblasti národného parku nájdete množstvo výstupov na vrcholy, cyklotrasy a zimné strediská.

Jednou z najmäjšímefascinujúcich častí parku je Železná Ruda. Nachádza sa na západnom okraji Šumavy a ponúka široký výber možností trávenia voľného času a ochutnávania miestnych špecialít. Môžete si navštíviť aj lyžiarske centrum, ktoré ponúka tie najlepšie lyžiarske zážitky. Mnoho lyžiarskych tras udržiava svetovú úroveň a ponúka vám nezabudnuteľné zážitky.

Na západe Šumavy sa nachádza Kaplice. Mestečko sa vyznačuje prekrásnymi kostolmi a historickými objektmi. Po neďalekej cyklotrase sa môžete vybrať do mestečka Český Krumlov, ktoré vás uchváti svojou architektúrou a romantickou atmosférou.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Šumave, nezabudnite navštíviť množstvo kultúrnych a histórických pamiatok, ktoré vám dajú veľa zaujímavých informácií o tejto časti Európy. Taktiež by ste nemali prezrieť zaujímavé miestne špeciality a hospodárske produkty, ktoré vám poskytnú skvelú chuťovej súčasť českej kuchyne.

Ak hľadáte miesto, ktoré vám poskytne nezabudnuteľné zážitky, tak by ste mali zvážiť letenku do Čiech a navštíviť miesto, ktoré vám poskytne neopakovateľné prírodné krásy, zvuky prírody a množstvo zaujímavých aktivít v Šumava National Park.


Ubytovanie Česko Šumava National Park


Česko Šumava National Park is a picturesque region located in the southwestern part of the Czech Republic. It boasts of stunning landscapes, scenic mountains, as well as an array of wildlife species that make it an ideal destination for nature lovers. Given its popularity among tourists, the region offers numerous accommodation options for visitors. In this article, we will explore some of the best options available in Česko Šumava National Park.

One of the most preferred accommodation options in the park is camping. There are several campsites where visitors can pitch their tents and enjoy a night under the stars. The campsites offer basic facilities, such as toilets, showers, and electricity. However, visitors should bring their own gear and supplies to make their camping experience more comfortable.

If camping is not your cup of tea, there are numerous guesthouses and hotels in the park. They offer comfortable rooms with amenities such as free Wi-Fi, flat-screen TVs, and en-suite bathrooms. Moreover, some guesthouses provide an opportunity to experience the local lifestyle, with their traditional rooms and Czech cuisine. One such example is the Hotel Sumava in Kasperske Hory. The hotel features a spa, a fitness center, and a restaurant which specializes in Czech and international cuisine.

Another popular option is staying in one of the many bed and breakfasts dotted around the park. These facilities usually offer rooms with shared bathrooms, and some provide meals as well. The Kretinka Pension is one such example, offering views of the surrounding mountains and easy access to hiking trails.

Lastly, if you are looking for a truly authentic experience, then consider staying in a cottage or chalet. There are several options available, each with their own unique charm. Many of these cottages and chalets are located in remote areas, offering visitors a sense of isolation and tranquillity. The Cottage U Horejšů in Nové Hutě is a popular choice, featuring a fireplace, garden, and a terrace with stunning views of the surrounding forests.

In conclusion, Česko Šumava National Park has several accommodation options to suit every budget and preference. Whether you prefer camping, a guesthouse, or a traditional cottage, you can find a place to stay that meets your needs. With its breathtaking scenery and an array of wildlife, the park offers a unique opportunity to connect with nature and escape from the hustle and bustle of everyday life.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky