Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Česko Lednice-Valtice

Ubytovanie Česko Lednice-Valtice


Úchvatné a malebné prostredie Lednicko-valtického areálu v Česku každoročne pritiahne tisíce turistov z celého sveta. Ak patríte medzi nich a zaujíma vás ubytovanie v tejto oblasti, nájdete tu množstvo možností pre každý rozpočet a vkus.

Ak ste dovolenkárom, ktorý preferuje tradičné hotely, určite sa budete tešiť z ubytovania v hoteloch, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli. Hotel Otavský dvůr ponúka komfortné izby, kvalitný servis a vynikajúcu polohu v tesnej blízkosti zámku. Zo svojho balkóna sa môžete rozlúčiť s úchvatným výhľadom na Lednické rybníky.

Okolie Lednického zámku je plné historických zámkov, reštaurácií a vinoték, čo robí z neho ideálne miesto na relaxačnú dovolenku pre milovníkov vína. Ak hľadáte niečo trochu osobitejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromných apartmánoch alebo penziónoch. Hostia si tu môžu užívať domácu atmosféru a čerstvý vzduch, pričom majú vždy blízko k atrakciám areálu.

Pre rodiny s deťmi môžu byť najlepšou voľbou rodinné hotely a chatky priamo na brehu rybníkov. Okolie vám ponúka množstvo aktivít, ako napríklad cyklistiku, prechádzky, jazdu na koni, kúpanie a vodné športy. V centrálnej časti areálu nájdete aj detské ihriská, ktoré si vaše deti určite zamilujú.

Napriek tomu, ktoré ubytovanie si vyberiete, Lednicko-valtický areál v Česku vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a dovolenku plnú pamiatok, kultúry a prírody. Ak hľadáte ideálne miesto na uvoľnenie a oddych, Lednice-Valtice vám určite neklamú.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Lednice-Valtice


1. Kde sa nachádza Lednicko-valtický areál?
- Lednicko-valtický areál sa nachádza v Českej republike, na juhu Moravy, v blízkosti obce Lednice a Valtice.

2. Aké sú otváracie hodiny Lednicko-valtického areálu?
- Otváracie hodiny sa líšia podľa ročného obdobia a konkrétnych pamiatok v areáli. Najlepšie je preto skontrolovať aktuálne otváracie hodiny na webovej stránke areálu.

3. Koľo stojí vstupenka do Lednicko-valtického areálu?
- Cena vstupeniek sa líši podľa konkrétnej pamiatky v areáli a vekovej kategórie návštevníkov. Doporučujeme skontrolovať aktuálne ceny vstupeniek na webovej stránke areálu.

4. Je potrebné si vopred zarezervovať vstupenky do Lednicko-valtického areálu?
- Väčšina pamiatok v areáli je prístupná bez rezervácie vstupeniek, avšak pri niektorých populárnych pamiatkach môže byť vstup obmedzený a je preto odporúčané si vstupenky zarezervovať vopred.

5. Kde môžem nájsť ubytovanie v blízkosti Lednicko-valtického areálu?
- V blízkosti Lednicko-valtického areálu sa nachádza množstvo hotelov, penziónov a ubytovacích zariadení rôznej kategórie. Odporúčame vyhľadať si ubytovanie na webovej stránke cestovateľských portálov alebo na webovej stránke turistických informačných centier v oblasti.


Dovolenka Česko Lednice-Valtice


Ak hľadáte vhodnú destináciu pre vašu ďalšiu dovolenku, nezabudnite sa zahľadieť na krásy Česka. Jednou z najkrajších oblastí na severu Moravy sú Lednice-Valtice, kde nájdete nielen nádherné prírodné scenérie, ale aj fascinujúce historické pamiatky.

Lednicko-Valtický areál sa nachádza asi hodinu cesty od Brna, a patrí medzi najvýznamnejšie krajinné pamiatky Českej republiky. Od roku 1996 je zapísaný ako svetové dedičstvo UNESCO. Táto oblasť sa nachádza na ploche 283km² a zahŕňa nielen čarovnú krajinu južného mora, ale aj množstvo stavebných pamiatok pochádzajúcich z rôznych období histórie.

Prírodná scenéria Česka Lednice-Valtice je zložená z rôznych typov krajiny, ktoré postupne prechádzajú z jazier a rybníkov cez záhradné parky až po lesy a vinice. Tieto miesta sú ideálne pre turistov, ktorí milujú krajinnú krásu, ale aj pre rodiny s deťmi, ktoré si môžu užívať šport a oddych na miestach, kde sa dá plávať alebo jazdiť na bicykli.

História Lednicko-Valtického areálu siaha až do 13. storočia, keď bola založená dedina Valtice. Z roviny sa tu postupne vypracúvali veľké záhradné parky, prehlbovali sa rybníky a postavili zámky, ktoré sa stávali centrom vysokej kultúry. Najvýznamnejším stavebným dielom v areáli sú zámky Lednice a Valtice, ktoré sú obklopené krásnymi a rozsiahlymi parkami.

Pre turistov je určite zaujímavým miestom Arboretum Lednice, kde môžu vidieť zaujímavé rastliny z celého sveta. Súčasťou areálu je aj Múzeum novoveku v Mikulove, ktoré ponúka prehliadku životného štýlu týchto stílom ovplyvnených spoločenských vrstiev.

Lednicko-Valtický areál je ideálny pre rodiny s deťmi, ale aj pre páry či jednotlivcov, ktorí hľadajú prekrásne miesto pre relax a oddych od každodenného zhonu. Dovolenka v Lednicko-Valtickom areáli vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky, ktoré sa dostanú do vášho srdca a na dlhé roky si ich zapamätáte.


Počasie Česko Lednice-Valtice


Lednice-Valtice, malé mestečko v južnej časti Česka, je známe nielen svojimi krásnymi zámkami, ale aj svojím zvláštnym počasím. Nachádza sa vždy v atypicky vplyvných podmienkach, ktoré znejú v každom srdci nadšeného turistu.

Počasie v Ledniciach-Valticiach je typické striedaním štyroch ročných období s miernou odchýlkou. Leto je obvykle veľmi teplé a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia. Počasie je tu ideálne pre všetkých, ktorí si chcú užiť nádhernú prírodu a prejsť sa lokalitou okolo zámkov či navštíviť obľúbené vinne pivnice. Niektoré letá môžu byť však horúce a suché až dlhodobo, čo vedie k problémom so sušením a nízkou úrovňou vody v niektorých jazerách a riekach.

Jeseň v tomto regióne prináša pôsobivé zmeny v krajine. Listnaté stromy sa menia na odtieňe červenej, oranžovej a žltej. Tieto farby vytvárajú nádhernú scenériu, ktorá je obľúbená nielen u miestnych obyvateľov, ale aj u návštevníkov z celého sveta. Jesenné mesiace sú tiež trochu chladnejšie s teplotami pohybujúcimi sa okolo 10-15 stupňov Celzia. Môžete si vziať teplejšie oblečenie a prechádzať sa po okolí, nazrieť do vinárskej pivnice a ochutnať tradičné lokalné jedlá.

Zima v Ledniciach-Valticiach je vo všeobecnosti mierna, s priemernými teplotami medzi 0 a 5 stupňov Celzia. Oblečte si teplý kabát, čiapku a rukavice a vydejte sa na prechádzku po zamrznutých jazerách a zákutiach. Ak máte šťastie, môžete dokonca zažiť niekoľko dní so snežením, čo urobí toto miesto ešte krajší a pôsobivejší. Zimné obdobie je tiež ideálne na návštevu zámkov, pretože je tu menej turistov a môžete si vychutnať ich krásu bez dlhých radov.

Na jar sa lednickej oblasti dostáva nový život. Prichádza kvitnúca sezóna s miliónmi rozkvitnutých kvetov, ktoré dávajú regiónu nový rozmer. Teploty sú miernymi a postupne sa zvyšujú, čo dáva príležitosť na pikniky v prírode, prechádzky po prekrásnych záhradách zámkov a ochutnávku špecialít českých viniek.

Celkovo je počasie v Ledniciach-Valticiach milé a pohodlné počas celého roka. Môžete sem prísť bez toho, aby ste sa zbytočne zaoberali aktuálnymi poveternostnými podmienkami. Vždy sa tu nájde niečo, čo si môžete naplánovať a urobiť bez ohľadu na ročné obdobie. Lednický a Valtický zámok sú stále čarovné a dych berúce, a prírodné krásy v okolí ponúkajú mnoho možností pre aktivity na vonku.


Letenka Česko Lednice-Valtice


Letenky na trasu Česko - Lednice-Valtice: Perfektná voľba pre milovníkov histórie a vína

Ak patríte medzi tých, ktorí radi objavujú nové destinácie, pokochajú sa krásou histórie a zároveň si vychutnajú dobré víno, let na trase Česko - Lednice-Valtice je pre vás ten správny. Táto trasa vám ponúka kombináciu nádherného historického dedičstva a skvelých vinárskych tradícií, čo je pre mnohých cestovateľov magnetom, ktorému sa jednoducho neodolá.

Lednice-Valtice, nachádzajúce sa v južnej časti Českej republiky, je svetoznáme dedičstvo UNESCO. Táto oblasť v sebe skrýva zaujímavú kombináciu prírodných pamiatok a pamiatok významného historického diania. Potešenie pre oči predstavuje najmä zámok Lednice, ktorý je jedným z najväčších a najkrajších komplexov historických stavieb v celej Európe. Jeho architektúra je štýlovou kombináciou gotiky, renesancie a baroka, dostupná pre návštevníkov je v rámci prehliadky. Okrem toho môžete tam nájsť aj zámok Valtice, ďalší ozdobný zámok s nádherným parkom.

Okrem očarujúcich zámkov Lednice-Valtice sa môžete tešiť na prechádzky cez roviny, vinice a okolité kopce. Tento región je totiž známy výrobou kvalitných vín s bohatou tradíciou. Milovníci vína sa môžu tešiť na degustáciu vín priamo v miestnych vinotékach a vinárnach. Zároveň môžete podniknúť prechádzku po Vinohradníckej ceste Lednicko-Valtického areálu, ktorá vás prevedie cez nádherné vinice a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Keďže Lednice-Valtice je veľmi obľúbeným turistickým cieľom, lety na trasu Česko - Lednice-Valtice sú čoraz dostupnejšie a pohodlnejšie. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety na túto trasu za prijateľné ceny. Môžete si vybrať medzi priamymi či pretupovými letmi a taktiež máte možnosť zvoliť si rôzne triedy cestovania.

Pri plánovaní cesty na trasu Česko - Lednice-Valtice nezabudnite na dobrou organizáciu. Skontrolujte si všetky potrebné dokumenty, ako je platný cestovný pas a povolenie na pobyt, ak je to potrebné. Tiež je vhodné prehliadnuť si všetky dostupné lety a porovnať ich ceny a časy letu. S prípravou vopred si môžete zabezpečiť nielen lacnejší let, ale aj oveľa pohodlnejšiu cestu.

Ak sa rozhodnete pre let na trase Česko - Lednice-Valtice, môžete sa tešiť na jedinečný zážitok, ktorý Vám ponúka kombináciu historického dedičstva a lahodných vín. Nech už ste milovníkom histórie, vína alebo jednoducho skvelého dobrodružstva, táto cesta určite stojí za to.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky