Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Česko Český Krumlov

Letenka Česko Český Krumlov


Česko, známe tiež ako Česká republika, je malá, ale očarujúca krajina v srdci Európy. Táto destinácia sa vyznačuje bohatou históriou, nádhernou architektúrou a malebnou prírodou. A neexistuje lepší spôsob, ako sa dostať do jedného z najkrajších miest v Česku, Český Krumlov, než pomocou letenky.

Letenka je pohodlným a rýchlym spôsobom cestovania, ktorý vás privedie do destinácie s minimálnymi úsilím. Ak plánujete navštíviť Český Krumlov, lietadlo je ideálnym dopravným prostriedkom. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Česka z rôznych miest Európy a sveta.

Po prílete na letisko v Prahe, hlavnom meste Českej republiky, budete musieť absolvovať krátku cestu na juhozápad do malebného mestského zrúcaniny, Český Krumlov. Táto jazda trvá približne 2 a pol hodiny a ponúka vám výhľad na krásnu českú krajinu.

Český Krumlov je jedno z najstarších a najlepšie zachovaných historických miest v Európe a je zaradené na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto je najznámejšie svojím obrovským gotickým hradom, ktorý sa vznáša nad údolím rieky Vltavy. Po prehliadke hradu si môžete prejsť po malebných uličkách starého mesta, ktoré sú plné krásnych historických budov, obchodíkov a kaviarní.

V Českom Krumlove si tiež môžete vychutnať množstvo kultúrnych podujatí a festivalov. Letné mesiace sú najlepším časom na návštevu, pretože počas tohto obdobia sa koná v meste množstvo hudobných, umeleckých a divadelných vystúpení. Ak ste milovníkom dobrej hudby, určite nevynechajte koncerty a operné predstavenia v historickom divadle v Českým Krumlove.

Okrem toho si môžete vychutnať aj nádhernú prírodu v okolí Českého Krumlova. Rieka Vltava ponúka možnosti na plavbu loďou, člnom alebo dokonca na raftingu. Ak sa rozhodnete ísť na prechádzku, môžete objaviť okolité stredoveké dedinky a krásne výhľady na okolité hory.

Vďaka letenke môžete jednoducho a pohodlne navštíviť Český Krumlov a zažiť jeho jedinečnú krásu. Prehliadka tohto malebného mesta vás prenesie späť v čase a poskytne vám nezabudnuteľné zážitky. Takže neváhajte a rezervujte si letenku do Česka a vychutnajte si svoju cestu do Českého Krumlova.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Český Krumlov


1. Kde sa nachádza Český Krumlov?
- Český Krumlov sa nachádza v južnom Česku, asi 160 km juhozápadne od Prahy.

2. Ako sa dostanem do Českého Krumlova z Prahy?
- Z Prahy je možné sa do Českého Krumlova dostať pravidelnou autobusovou linkou, vlakom alebo autom.

3. Aké je ideálne obdobie na návštevu Českého Krumlova?
- Najlepšie obdobie na návštevu Českého Krumlova je jarné a letné obdobie, najmä kvôli krásnej prírode a vonkajším aktivitám.

4. Aké turistické atrakcie by som mal/a vidieť v Českém Krumlove?
- Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Českém Krumlove patrí Krumlovský hrad, hradná záhrada, barokové divadlo, Zámek Český Krumlov, Latrán a neďaleký chrám Sv. Víta.

5. Koľko času by som mal/a stráviť v Českom Krumlove?
- Väčšina návštevníkov strávi v Českom Krumlove jednu alebo dve noci, čo je dostatočný čas na to, aby ste si vychutnali hlavné atrakcie mesta.

6. Je potrebné si zarezervovať vopred vstupenky do Krumlovského hradu?
- Nie je povinné si vopred rezervovať vstupenky do Krumlovského hradu, no v hlavnej turistickej sezóne by to mohlo byť odporúčané, pretože sa môže vyskytnúť väčší nával návštevníkov.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Českom Krumlove?
- V Českom Krumlove je veľké množstvo možností ubytovania, od luxusných hotelov po rodinné penzióny a apartmány.

8. Existujú nejaké výlety z Českého Krumlova do okolitých oblastí?
- Áno, z Českého Krumlova je možné uskutočniť rôzne výlety do okolitých oblastí, ako napríklad do Národného parku Šumava, Holašovíc (zapsaný na zozname UNESCO) alebo do ďalších historických miest v južnom Česku.

9. Aké sú typické jedlá a nápoje v Českom Krumlove?
- Medzi typické jedlá v Českom Krumlove patria tradičné české pokrmy, ako sú knedlíky, vepřová peceně (pečené bravčové mäso), guláš alebo štrúdl (jablkový závin). Z nápojov sú veľmi obľúbené české pivo a ovocné destiláty.

10. Je Český Krumlov priateľský pre turistov so špeciálnymi potrebami?
- Český Krumlov sa snaží byť prístupný pre všetkých návštevníkov, vrátane turistov so špeciálnymi potrebami. Existujú možnosti prístupu pre vozíčkarov a mnoho z hlavných turistických atrakcií je prístupných. Je však odporúčané si pred návštevou informovať o konkrétnych možnostiach prístupu a prípadne kontaktovať prevádzkovateľov atrakcií.


Dovolenka Česko Český Krumlov


Český Krumlov - Klenot v jižních Čechách

Pokud hledáte unikátní a malebnou destinaci pro svou dovolenou, pak není třeba hledat dál. Český Krumlov je přesně tím místem, které vás okouzlí svou krásou a bohatou historií. V tomto článku si přiblížíme, proč byste se měli vydat právě sem na svou další dovolenou.

Český Krumlov se nachází ve jižních Čechách, asi dvě hodiny jízdy od Prahy. Tento malebný městečko je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO a ročně láká tisíce turistů z celého světa.

Původ města sahá až do 13. století, kdy zde byl postaven hrad, který se stal sídlem šlechtického rodu Rosenbergů. Hrad samotný je neodmyslitelnou součástí města a je dominantou na skalnatém útesu nad řekou Vltavou. Prohlídka hradu vás provází historií a přenese vás do doby středověku. Můžete navštívit krásné nádvoří, gotickou kapli, hradní zahrady a nezapomenutelný výhled z věže.

Ale Český Krumlov nabízí ještě mnohem víc než jen hrad. Procházkou úzkými uličkami se dostanete do malebného historického centra města, které je plné krásných historických budov a malebných domků. Zde si můžete prohlédnout také náměstí, kde se nachází mnoho restaurací, kaváren a obchůdků s tradičními suvenýry.

Pro milovníky kultury doporučujeme navštívit Český Krumlov během letních měsíců, kdy se zde koná slavný festival Egon Schiele Art Centrum. Během festivalu jsou po celé město rozmístěny různé umělecké instalace a výstavy, které vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

A co se týká gastronomie, Český Krumlov vás rozhodně nezklame. Město nabízí širokou škálu restaurací a pivnic, kde můžete ochutnat tradiční česká jídla a speciální místní pivo.

Pokud byste se chtěli trochu vzdálit od rušného centra, tak si můžete pronajmout kánoe a projet se po řece Vltavě. Nenechte si ujít krásný pohled na město z vody.

Ať už jste milovníkem historie, kultury, dobrého jídla, nebo přírody, Český Krumlov je místo, které vám nabídne to, co hledáte. Věříme, že vás toto kouzelné město okouzlí stejně jako nás.


Ubytovanie Česko Český Krumlov


Český Krumlov je krásne historické mesto na južnej časti Česka, ktoré je vyhľadávané nielen svojou architektúrou, ale aj prírodou a kultúrnymi podujatiami. Pre turistov, ktorí sa sem chystajú, je dôležité mať zabezpečené ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré možnosti, ktoré mesto ponúka.

Hotely
V Českom Krumlove nájdeme množstvo hotelov rôzneho štandardu a ceny. Pre náročnejších hostí sú k dispozícii 4 hviezdičkové hotely, ktoré ponúkajú veľmi kvalitné služby a pohodlné ubytovanie. Tieto hotely sú umiestnené v centre mesta a ponúkajú výhľad na stredoveké ulice a historické pamiatky.

Pre tých, ktorí by radi bývali mimo centra a radi by si užili prírodu, existujú hotely a penzióny v okolí mesta. Tieto ubytovania ponúkajú nádherný výhľad na okolitú prírodu a sú vhodné pre tých, ktorí majú radi pokoj a kľud.

Apartmány
Česky Krumlov ponúka aj množstvo apartmánov na prenájom. Tieto apartmány sú ideálne pre tých, ktorí vyhľadávajú súkromie a nezávislosť. Tieto apartmány sú vybavené kuchyňami, čo umožnuje hostom vlastné stravovanie. Veľa apartmánov má aj terasy s výhľadom na okolitú prírodu.

Penzióny
Pre tých, ktorí by radi zažili autentickú atmosféru a priateľské prostredie, sú k dispozícii penzióny. Tieto penzióny sú umiestnené v centre mesta s výhľadom na historické ulice. Hostia sa cítia ako doma a často sa stávajú priateľmi s majiteľmi penziónov.

Kempy
Mesto ponúka aj kempy pre turistov, ktorí si radi stanujú. Kempy sú umiestnené v okolí mesta a ponúkajú ubytovanie v prírode. Česky Krumlov má aj kemp priamo v centre mesta, ktorý ponúka niekoľko stánkov a wifi.

Výber ubytovania v Českom Krumlove je veľmi veľký. Hostia si môžu vybrať z rôznych typov ubytovania podľa svojich preferencií a rozpočtu. Mesto nie je veľké, takže všetky ubytovania sú blízko k stredovekému centru a historickým pamiatkam. Ubytovanie v Českom Krumlove je skutočne zážitok, ktorý hostia nezabudnú.


Počasie Česko Český Krumlov


Český Krumlov je jedno z najkrajších historických miest v Českej republike a je veľmi obľúbenou turistickou destináciou. Ak sa chystáte navštíviť túto malebnú oblasť, je dôležité vedieť, ako sa tam mení počasie.

Počasové podmienky v Českom Krumlove sa líšia na základe ročných období. Letá sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Niekedy však môžu byť aj horúce dni s teplotou nad 30 stupňov. V noci sú teploty príjemné a pohybujú sa okolo 15 stupňov, čo je ideálne pre nočné prechádzky po historickom centre. Leto v Českom Krumlove je obdobím, keď sa koná veľa podujatí a festivalov, a preto je to najrušnejšia turistická sezóna.

Podzim v Českom Krumlove prináša mierny pokles teplôt, so striedaním slnečných a daždivých dní. Teploty sa pohybujú okolo 15 až 20 stupňov Celzia vo dne, zatiaľ čo v noci klesajú na približne 5 až 10 stupňov. Toto je skvelý čas na prehliadnutie malebných historických pamiatok a hradu v okolí.

Zima v Českom Krumlove je chladná a suchá. Teploty sú priemerné, s minimálnymi teplotami približne -5 stupňov Celzia, ale môžu dosiahnuť aj -15 stupňov. Občas tu môžete zažiť aj snehové prehánky, čo pridáva romantickú atmosféru k večerným prechádzkam po zapadnutí slnka. Ak sa chystáte navštíviť Český Krumlov v zime, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie a dobúracie topánky, pretože niektoré chodníky môžu byť klzké.

Jar v Českom Krumlove je čas, keď sa príroda prebúdza a mesto sa mení na kvitnúce miesto. Teploty sa zvyšujú a pohybujú sa vo vysokom priemere 20 stupňov Celzia, pričom večerné teploty môžu byť chladnejšie okolo 10 stupňov. Jar je tiež obdobím, keď je mesto menej preplnené turistami a ponúka pokojnejšiu atmosféru na prechádzky za pamiatkami.

Pred cestou do Českého Krumlova si vždy skontrolujte predpoveď počasia, pretože môže prísť k neočakávaným zmenám. Nezabudnite sa pripraviť na každé ročné obdobie a obliecť sa vhodne.

Český Krumlov je krásne mesto počas každého ročného obdobia, takže nezáleží, kedy vás cesta sem zavedie. Nech sa počasie rozhodne akokoľvek, toto historické mesto vás dostane svojou atmosférou a nádhernými pamiatkami.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky