Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Botswana Okavango Delta

Ubytovanie Botswana Okavango Delta


Botswana je africká krajina známa svojou nádhernou prírodou a divokou zverou. Jedným z najkrajších miest a turistických atrakcií v krajine je Okavango Delta - jeden z najväčších vnútrozemských delt na svete. Okavango Delta je unikátna v tom zmysle, že je jedinou deltou, ktorá nesteká do mora alebo oceánu, ale zhlukuje sa do pieskových sedimentov a tvorí jeden z najvýznamnejších ekosystémov na svete.

Ak plánujete navštíviť Okavango Delta, je dôležité sa zamyslieť nad svojím ubytovaním. Okavango Delta ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré vám umožnia zažiť túto nádhernú krajinu a život divokej zveri vo svojej najprírodnějšej podobe.

Luxusné safari lodže sú jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Okavango Delta. Tieto ubytovania sú zväčša vybavené všetkým komfortom a luxusom, ktorý si môžete predstaviť. Ponúkajú jedinečnú kombináciu krásneho ubytovania, výborného jedla a profesionálneho pohostinstva. Okrem toho majú safari lodže často vlastné vozidlá a skúsených sprievodcov, ktorí vás zavedú do srdca divočiny Okavango Delta a umožnia vám zažiť stretnutie so slonmi, levami a inými ohromujúcimi druhmi zvierat.

Ak hľadáte niečo viac dobrodružné, môžete zvážiť aj kempovanie v Okavango Delta. Táto možnosť ubytovania vám umožní bližšie spojiť sa s prírodou a počuť zvuky savany počas noci. Kempy sú väčšinou dobre vybavené a poskytujú vám ideálnu základňu na objavovanie Okavango Delta pešo alebo na oragnizovaných safari vedených sprievodcom. Ubytovanie v kempe vám umožní zažiť pravé africké dobrodružstvo.

Okavango Delta je domovom mnohých vzácnych druhov zvierat vrátane levelepardov, nosorožcov, gepardov a mnohých ďalších. Počas pobytu v Okavango Delta sa môžete tešiť na sledovanie zveri v ich prirodzenom prostredí, ako aj na možnosť podnikať safari jazdy lodí alebo kánoí. Tieto aktivity vám umožnia nielen stráviť kvalitný čas v prírode, ale aj zažiť nezabudnuteľné momenty a spomienky.

Je vhodné dôkladne plánovať svoju dovolenku v Okavango Delta a ubytovanie vopred rezervovať, aby ste mali tú najlepšiu dostupnú možnosť. Taktiež by ste mali zvážiť sezónu a počasie, ktoré vám umožnia vychutnať si prírodu v plnej kráse.

Okavango Delta je skutočnou šperkom Botswany a ponúka jedinečný zážitok na cestách. Nech sa rozhodnete pre luxusné safari lodže alebo kempovanie v prírode, Okavango Delta vám poskytne vzácnu príležitosť objaviť divy africkej divočiny v jej najprírodnějšej podobe.


Letenka Botswana Okavango Delta


Botswana, malebná africká krajina, je domovom niektorých z najvzácnejších druhov divokej zveri a jedným z najjemnejších prírodných zázrakov sveta - Okavango Delta. Toto úžasné územie, považované za jeden z najväčších sladkovodných deliel na planéte, ponúka jedinečný zážitok pre všetkých milovníkov prírody a dobrodruhov.

Ak si plánujete navštíviť túto oblasť, rozhodnutie cestovať letecky umožňuje nezabudnuteľný pohľad na všetky krásy Okavango Delta už od začiatku vašej dovolenky. Letenka do Botswany je prvým krokom na ceste k objavovaniu tohto fascinujúceho miesta.

Botswana sa nachádza v južnej Afrike a je známa svojím rozmanitým a divokým prírodným prostredím. Okavango Delta je vzácny ekosystém tvorený sladkovodným deltom Okavanga, jedného z mála riek, ktoré nikdy nespĺňajú oceán. Je to raj pre obrovské množstvo druhov rastlín a zvierat vrátane slonov, kocúrikov, žiráf, antilop, krokodílov, hyen, levov a mnohých ďalších.

Pre cestovateľov, ktorí túžia zažiť autentické safari a prírodu v celej jej kráse, je Okavango Delta ideálnym miestom na strávenie dovolenky. A letenka do Botswany je najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať a začať túto nezabudnuteľnú dobrodružnú cestu.

Na letisku v hlavnom meste Gaborone vám bude k dispozícii viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Botswany. Odzieľte sa na úžasnú cestu do Okavango Delta, pričom si budete chváliť všetky výhody letu. Ušetríte čas a budete mať možnosť obdivovať fascinujúce výhľady už od vzletu. Počas krátkeho letu budete mať možnosť vidieť široké rovinaté krajinu, ktorá je charakteristická pre Afriku, a možno dokonca aj nejakú divokú zver zo vzduchu.

Po pristátí v meste Maun, bráne do Okavango Delta, budete mať možnosť pokračovať vo svojej dobrodružnej ceste. Môžete si zvoliť cestu na safari, buď pešo, v aute alebo na lodi, aby ste sa bližšie zoznámili s faunou a flórou oblasti. Niektoré táboriská a reštaurácie poskytujú vynikajúce výhľady na okolitú krajinu a sú ideálnym miestom na oddych a obdivovanie krásy prírody.

Okavango Delta je územím bohatým na kultúru a históriu. Môžete stretnúť miestnych obyvateľov, ktorí sú priateľskí a pohostinní a radi vám ukážu svoj spôsob života. Kultúrna výmena je neoceniteľnou súčasťou každej dovolenky a tejto zážitkovej cesty.

Ak túžite po jednom z najdivokejších a najpôsobivejších zážitkov, vydajte sa do Botswany a Okavango Delta. S letenkou v ruke sa vám otvára brána do krásnej divokosti afrického kontinentu. Vstúpte na palubu letu do Botswany a pripravte sa na dobrodružstvo, ktoré budete pamätať na celý život!


Počasie Botswana Okavango Delta


Botswana je africká krajina ležiaca na južnom cípe kontinentu. Je známa svojou bohatou divokou prírodou a jedinečnými ekosystémami vrátane známeho Okavango Delta. Táto oblasť je jednou z najživších a najdôležitejších území v rámci celej Afriky.

Okavango Delta je systém mokradí v strednej časti Botswany, ktorý vzniká kvôli prítoku vody z rieky Okavango. Táto rieka plynie z Angoly a vstupuje na územie Botswany, kde vytvára jedinečné a rozmanité prostredie. Delta je rozlohou približne 15 000 kilometrov štvorcových a je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a živočíchov.

Počasie v Okavango Delta je charakterizované suchým a dažďovým obdobím. Suché obdobie je tradične od mája do októbra, kedy teploty stúpajú a cez deň môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. Noci sú chladnejšie a teplota klesá na približne 15 stupňov Celzia. V tomto období oblasť dostáva minimálne množstvo zrážok a rieka Okavango sa postupne vypaľuje, čo znamená, že voda postupne ustupuje a mnoho potokov a lagún sa vysušuje.

Na konci suchého obdobia nastáva prelomové obdobie, kedy začína dažďová sezóna. V novembri a decembri dochádza k prvým dažďom a tieto zrážky oživujú krajinu. Rastliny začínajú kvitnúť a fauna sa začína premnožovať. Teploty sú stále vysoké, ale vzduch je vlhkejší. Január až marec sú najčastejšie obdobie silných dažďov. Niekedy sa môžu vyskytnúť aj krátkodobé búrky. Mnoho tímov sa usadzuje na krajinu a tvorí rôzne vodné cesty, čo poskytuje dokonalé podmienky na safari.

Apríl je zvyčajne suchým obdobím a pravidelne sa nevyskytujú zrážky. Okavango Delta sa postupne vracia do svojho suchého stavu a postupne sa vysychá. Prickly heat je v tomto období častým javom a teploty môžu stúpať nad 40 stupňov Celzia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Botswanu a Okavango Delta, je dôležité mať na pamäti tieto zmeny počasia a plánovať svoju návštevu podľa toho. Väčšina turistov preferuje návštevu počas dažďovej sezóny, keď je delta plná života a ponúka jedinečné príležitosti na pozorovanie divokej zveri. Ale aj v suchom období možno zažiť úžasné zážitky a objaviť krásu tejto oblasti.

Okavango Delta je skutočne vzácna a jedinečná časť sveta. Je to miesto, kde sa stretávajú vzácne druhy zvierat a rastlín a kde príroda vládne bez akéhokoľvek zásahu ľudí. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, budete určite ohromení jej krásou a bohatstvom.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Okavango Delta


1. Aké je geografické umiestnenie Botswany a Okavango Delta?
Botswana je vnútrozemská krajina v južnej Afrike, susedí s Juhoafrickou republikou na juhu a Namíbiou na západe. Okavango Delta sa nachádza na severe Botswany.

2. Ako sa dostanem do Okavango Delta?
Doporučuje sa vycestovať do hlavného mesta Botswany, Gaborone, a odtiaľ pokračovať letecky alebo pozemskou dopravou do Okavango Delta. Existujú aj priame lety z medzinárodných destinácií na letisko Maun, ktoré je bránou do delty.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Okavango Delta?
Veľmi obľúbeným časom na návštevu je obdobie od mája do septembra, kedy sa končí dažďová sezóna a prichádza suché obdobie. V tomto čase je možné zažiť vysoké koncentrácie zvierat a je ideálny pre safari.

4. Akú faunu a flóru môžem očakávať v Okavango Delte?
Okavango Delta je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane slonov, lesov, žiráf, levoch, leopardov a mnohých ďalších. Taktiež je obývaná rôznymi vtákmi a impresívnou vegetáciou, vrátane papyrusu, vodných lalií a stromov ako akácie.

5. Aké aktivity môžem podnikať v Okavango Delte?
V Okavango Delte sú dostupné rôzne aktivity vrátane safari, prechádzky medzi zvieratami, plavby na korčuliach, rybolov, stanovanie v prírode a obdivovanie miestnej kultúry a tradícií pôvodných obyvateľov.

6. Existujú nejaké ubytovacie možnosti v Okavango Delte?
Áno, v Okavango Delte sú dostupné rôzne typy ubytovania, od luxusných lodí a táborov po stany v prírode. Mnohé z nich ponúkajú výhľad na deltu a sú vybavené komfortnými zariadeniami.

7. Ako dlho by som sa mal zdržať v Okavango Delte?
Odporúča sa aspoň týždňový pobyt v Okavango Delte, aby ste mohli počas safari zažiť čo najväčšie množstvo divokých zvierat a skutočne si vychutnať prírodnú krásu tejto oblasti.

8. Aké sú možnosti dopravy v Okavango Delte?
Na presuny v Okavango Delte sa najčastejšie využívajú mokré korčule, ktoré sú špeciálne navrhnuté na preplavovanie vodou. Ďalšími možnosťami sú lety s malými lietadlami alebo súkromné automobily pre terénne jazdenie.

9. Je potrebné mať očkovanie pred návštevou Botswany a Okavango Delty?
Pred cestou do Botswany a Okavango Delty sa odporúča skonzultovať s lekárom alebo cestovnou klinikou, aby sa zistilo, aké očkovania sú potrebné. Platia tu aj odporúčania týkajúce sa malárie a iných tropických ochorení.

10. Ako je počasie v Okavango Delte?
Okavango Delta má podnebie subtropického suchého a vlhkého tropického podnebia. Teploty sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, ale bežne sa pohybujú od 20 do 35 stupňov Celzia.


Dovolenka Botswana Okavango Delta


Botswana Okavango Delta – Tajomstvo Niekoľkých Vodných Ciest

Botswana Okavango Delta je jedným z najúchvatnejších prírodných vodných útvarov na svete. Je to jedno z najbohatších miest v Afrike pokrytých divokou faunou a flórou. Oblasti Okavango Delta nájdeme v Botswane, kde sa tým stalo jedným z najpopulárnejších turistických miest, ktoré turisti navštevujú. Najlepšie obdobie na návštevu tohto miesta je od mája do októbra, kedy je tu suché obdobie.

Okavango Delta je predovšetkým vodnou časťou, ktorá je tvorená riekami, ktoré pramenia vo vysočinách Angoly. Tieto rieky vytvárajú savany, nayakalové púšťa a mokrade, ktoré sú domovom pre niektoré z najzaujímavejších zvierat a vtáctva. Okavango Delta je najväčšou vnútrozemskou deltou na svete a je tam viac ako 400 druhov vtákov, takmer všetky druhy zebra, antilopy, krokodíle a slony. A samozrejme, nezabudnime na klasické safari zvieratá ako gepardy, levov, leopardov, gepardy a mnoho ďalších.

Návštevníci tu môžu vidieť aj niektoré z najzaujímavejších druhov vtáctva, vrátane mnohých druhov dravcov a vodného vtáctva ako kráľovské orly, rybárske orly a pelikány. Okavango Delta je tiež známa svojimi vzácnymi druhmi ako snežné veverice, ktoré sú unikátne pre túto oblasť.

Pri návšteve Okavango delty, určite nevynechajte žiadnu z aktivít, ktoré sú tu k dispozícii. Okrem tradičných safari, ktoré sú tu dobre známe, navštívte aj všetky vzdialené lokality Okavango Delta, ktoré sú prístupné len člnom. Táto metóda transportu umožňuje turistom dostávať sa k tým najodľahlejším zákutiam, kde sa skrývajú mnohé terestriálne a vodné druhy.

Okrem toho, niektoré kempy v delte ponúkajú tzv. „mokrý safari“ – to znamená, že turisti sa prepravujú po vodných cestách v kanoách, čo je jedinečná skúsenosť. Ak ste dobrodružného ducha, môžete sa vybrať na jazdu na slonoch alebo sa prejsť vysoko v oblakoch v lietajúcom pokojnom balóne nad divokou krajinou Okavango Delta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Botswana Okavango Delta, očakáva vás nezabudnuteľné dobrodružstvo a nádherné zážitky, ktoré nájdete jedine tu v tejto krásnej, záhadnej a fascinujúcej oblasti.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky