Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bosna a Hercegovina Neum

Dovolenka Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina je krajina bohatá na prírodné krásy, fascinujúcu históriu a unikátnu kultúru. Medzi najzaujímavejšie miesta v tejto krajine patrí aj mesto Neum, ktoré je jediným prístavom a letoviskom Bosny a Hercegoviny. Toto malebné mestečko sa nachádza na pobreží Jadranského mora a ponúka návštevníkom rôznorodé aktivity a atrakcie.

Jedným z najväčších lákadiel Neumu je jeho nádherná pláž. Svetlo hnedé až biely piesok v kombinácii s jasnou modrou farbou mora tvorí dokonalý kontrast. Pláž je dobre udržiavaná a vybavená všetkým potrebným zariadením, vrátane lehátok, slnečníkov a plážových barov. Mnohým turistom sa v Neume páči i preto, že nie je tak preplnený ako iné známe pláže na jadranskej riviére.

Pre tych, ktorí majú radi vodné športy, je Neum ideálnym miestom na strávenie dovolenky. Môžete si vyskúšať plachtarenie, potápanie, vodné lyžovanie alebo jednoducho prejsť sa na vodnom bicykli. Plavbu na lodi či jachting tiež patria medzi obľúbené aktivity turistov.

Okrem toho, Neum ponúka rôzne možnosti na prechádzky a bikeriding po okolitých kopcoch a dedinkách. Krásne výhľady na Jadranské more a zelenú prírodu vytvárajú ideálnu atmosféru pre skvelý oddych a relax.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, v tomto regióne sú mnohé pamätihodnosti. Hrad Stjepana Vukčića Korčića, ktorý sa nachádza nad mestom, ponúka panoramatický výhľad na celý Neum. V blízkosti sa tiež nachádza kláštor Humac z 14. storočia, ktorý je dokonalým miestom na spoznanie histórie a náboženskej kultúry v tejto oblasti.

Keďže je Bosna a Hercegovina známa svojou chutnou kuchyňou, v Neume niet výnimkou. Môžete si vychutnať tradičné balkánske jedlá ako sú plnené papriky, rôzne mäsové špeciality a chutné ryby z miestnych vôd. Neum je domovom množstva reštaurácií, kde môžete ochutnať autentické jedlá.

Dovolenka v Neume je ideálnou kombináciou plážového dovolenkového mesta s okúzľujúcou prírodou a starovekou históriou. Či už sa chcete len opaľovať na pláži, vyskúšať rôzne vodné športy alebo objavovať históriu a kultúru tejto krajiny, Neum určite nie je miesto, kde by ste sa mali ísť.


Najčastejšie otázky a odpovede Bosna a Hercegovina Neum


1. Aké je počasie v Neume v lete?
V lete je v Neume teplé a slnečné, s teplotami okolo 30 °C.

2. Aké pláže sa nachádzajú v Neume?
V Neume sa nachádza niekoľko pláží, vrátane betónových, kamenných a pieskových pláží.

3. Kde sa nachádza najlepší výhľad na Neum?
Najlepší výhľad na Neum je asi z vrchu Kravice.

4. Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Neumu?
V blízkosti Neumu sa nachádza množstvo atrakcií, vrátane stredovekých hradov, historických miest a prírodných parkov.

5. Aké je miestne jedlo?
V Neume sa podávajú rôzne jedlá, ako sú ryby a rôzne morské plody, ale aj mäsové jedlá a rôzne párovky.

6. Aké sú kultúrne a historické pamiatky v Neume?
V Neume sú mnohé kultúrne a historické pamiatky, vrátane stredovekých kláštorov, starých chrámov a historických palácov.

7. Kde sa môžem ubytovať v Neume?
V Neume sa nachádza množstvo hotelov, apartmánov a penziónov, kde sa môžete ubytovať.

8. Ako môžem cestovať po Neume?
V Neume sa dá cestovať autobusom, taxíkom a požičiavaním auta.

9. Aké sú najlepšie pláže v Neume?
Niektoré z najlepších pláží v Neume sú pláž v meste, pláž Dritan, apláž Jadran a pláž Borak.

10. Aký je časový rozdiel medzi Bosnou a Hercegovinou a Slovenskom?
V Bosne a Hercegovine je časový posun o jednu hodinu oproti Slovensku.


Počasie Bosna a Hercegovina Neum


Neum, nachádzajúci sa v Bosne a Hercegovine, je jediné pobrežné mesto tejto krajiny. Svojou polohou na južnom pobreží Jadranského mora ponúka jedinečné a zaujímavé počasie.

Dokonca aj keď Bosna a Hercegovina nie je známa svojím pobrežím, Neum je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú krásne pláže a slnečné počasie. Toto mestečko s počtom obyvateľov okolo 4 000 ľudí prináša príjemné teploty a vyhľadávaný morský atmosféru.

Leto je v Neume horúce a suché. Teploty sa pohybujú od 25°C do 35°C. More je príjemne teplé, s teplotou vody okolo 25°C až 27°C. Tieto podmienky priláka mnoho turistov, ktorí sem chodia relaxovať a kúpať sa. Slnečné dni sú väčšinou veľmi jasné a takmer bez zrážok.

Jesenné mesiace prinášajú miernejšie teploty, s priemernou maximálnou teplotou okolo 20°C a minimálnou teplotou okolo 8°C. More je stále teplé, čo umožňuje turistom plávať a uskutočniť rôzne vodné aktivity. Zrážky v tomto období sú väčšie ako počas leta, ale stále sú zvyčajne miernych charakterov.

Zima v Neume je ľahká s mierne teploty, ktoré sa pohybujú od 10°C do 15°C. More je mierne studené, s teplotou vody okolo 12°C až 14°C. Aj keď príležitostne môžu spadnúť chladné zrážky, sneh nie je bežným javom v tejto oblasti. Turisti sem prichádzajú aj v zime, aby využili mierne počasie na prechádzky pozdĺž pobrežia a obdivovali krásne výhľady na more.

Jar prináša opäť mierne teploty, ktoré sa postupne zvyšujú. Maximálne teploty sa pohybujú okolo 15°C do 20°C s minimálnymi teplotami medzi 5°C a 10°C. More sa začína zohrievať a stáva sa príjemným na plávanie a vodné športy.

Návšteva Neumu v každom ročnom období má svoje výhody. V lete si môžete užívať horúce dni a kúpať sa v teplom mori. V zime si môžete vychutnať pokojnejšie prostredie a prechádzky pozdĺž pobrežia. Neum je nielen zaujímavým turistickým miestom, ale aj miestom s príjemným počasím, ktoré je ideálne na dovolenku.


Ubytovanie Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina je fascinujúcim cestovateľským cieľom, avšak jedno z menej známych miest na pobyt je Neum. Neum je jediným prístavom a jediným prístupom do mora v tejto krajine, nachádza sa priamo na pobreží Jadranského mora, a ponúka množstvo možností pre turistov, ktorí sem prichádzajú.

Jedným z najdôležitejších aspektov cestovania je samozrejme ubytovanie. A Neum nezaostáva v tejto oblasti. Mesto ponúka rôzne možnosti pre všetky druhy cestovateľov a prispôsobuje sa ich potrebám.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, Neum má hotely s vyššou úrovňou služieb a komfortu. Tieto hotely ponúkajú veľké izby so všetkými modernými vybavením a príjemnými zariadeniami. Okrem týchto zariadení môžete oceniť aj výhľad na more a relaxáciu v bazéne alebo wellness centre.

Ak preferujete neformálnejšie ubytovanie, Neum má aj množstvo lacnejších možností. Mnohé penzióny a apartmány sa nachádzajú priamo pri pláži, takže môžete vstúpiť do mora len pár krokov od vašej izby. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinné prevádzky, ktoré ponúkajú útulné a pohodlné prostredie.

Okrem hotelov a penziónov je v Neume veľa aj možností na kempovanie. Kempy sú ideálne pre tých, ktorí majú radi prírodu a radi strávia čas v príjemnom prostredí plnom zelene. V týchto kempoch nájdete veľa možností na stanovanie, karavany alebo chatky, a je tu aj dostatok zariadení a služieb ako je reštaurácia, obchod so suvenírmi a toalety.

Niektorí cestovatelia preferujú súkromie a pohodlie, čo ponúkajú súkromné vily a domy. Väčšina z nich je v blízkosti mora a má úžasné výhľady, sú obklopené prírodou a poskytujú dostatočný priestor pre celé rodiny alebo skupiny priateľov.

Neum má tiež veľa reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú typické jedlá z Bosny a Hercegoviny, takže si tu môžete vychutnať autentickú kuchyňu. Okrem toho, mnohé z týchto reštaurácií majú terasy s výhľadom na more, čo vytvára ideálne prostredie pre romantickú večeru alebo oddych počas horúceho letného dňa.

V Neume môžete navyše vychutnať aktivity ako je potápanie, vodné športy, jachtové výlety či vyhliadkové plavby. Okrem toho, mesto je ideálnou základňou pre výlety do okolitých turistických lokalít, ako je napríklad historické mesto Mostar alebo národný park Blidinje.

Všetko zobrať do úvahy, pobyt v Neume v Bosne a Hercegovine ponúka široké možnosti pre ubytovanie, od luxusných hotelov po kempy a súkromné vily. Bez ohľadu na váš štýl cestovania, nájdete tu niečo pre všetkých a môžete si vychutnať krásy Jadranského mora a pôvab tejto malebnej krajiny.


Letenka Bosna a Hercegovina Neum


Letošná dovolenka je vďaka pandémii koronavírusu značne obmedzená. No ak plánujete cestu do chorvátskeho pobrežného mesta Dubrovník, mali by ste si určite nechať ujsť jedinečný výlet na letenku Bosna a Hercegovina Neum. Toto malé a okúzlujúce kúpeľné mesto, ktoré sa nachádza vo vnútrozemí Bosny a Hercegoviny, len krátku cestu autom od chorvátskeho pobrežia, ponúka nádherné pláže, bohatú históriu a úchvatné výhľady.

Ak plánujete svoju dovolenku na pobreží chorvátskeho mora, cesta k letenke Bosna a Hercegovina Neum je veľmi jednoduchá a rýchla. Po príchode do Dubrovníka vám stačí prejsť cez hraničný priechod, ktorý trvá len niekoľko minút, a už budete v tomto malebnom mestečku.

Neum je známe svojimi krásnymi plážami s jemným pieskom a azúrovými vodami. Ak si chcete užiť oddych na pláži po rušnom dni cestovania, v Neume budete mať na výber z rôznych pláží, ktoré sú ideálne pre opaľovanie, plávanie alebo jednoducho relaxovanie. Mnohé z nich sú dobre vybavené plážovými barmi, reštauráciami a rôznymi vodnými športami.

Okrem nádherných pláží vás v Neume tiež čakajú zaujímavé historické pamiatky a atrakcie. Medzi najvýznamnejšie patrí hrad Neum, ktorý sa nachádza na kopci nad mestom a ponúka spektakulárne výhľady na okolitú krajinu. Mestské múzeum je ďalšou zaujímavou atrakciou, kde môžete objaviť bohatú históriu a kultúru tohto regiónu. Okolitá príroda vás tiež očarí, pretože Neum sa nachádza v pohorí Dinárskych Álp, čo poskytuje skvelé možnosti pre pešie túry a turistiku.

Jedinečnosť letenky Bosna a Hercegovina Neum spočíva aj v tom, že je to jediný prístav v tejto krajine. Preto mnoho turistov využíva príležitosť vziať si lodný výlet z Neumu, ktorý ponúka nádherný pohľad na okolité ostrovy a azúrové more.

Ak máte radi výlety do malebných a autentických miest, letenka Bosna a Hercegovina Neum bude pre vás ideálnou voľbou. S kombináciou krásnych pláží, bohatej histórie a úchvatných výhľadov vám táto destinácia poskytne neskutočné zážitky. Nezabudnite zahrnúť letenku Bosna a Hercegovina Neum do svojho plánu na dovolenku a zažite niečo úplne jedinečné!


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky