Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bolívia Yungas Road (Death Road)

Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Yungas Road (Death Road)


1. Čo je Yungas Road (Death Road) v Bolívii?
- Yungas Road, tiež známa ako Death Road, je jedna z najnebezpečnejších ciest na svete, nachádzajúca sa v Bolívii.

2. Prečo je Yungas Road tak nebezpečná?
- Yungas Road sa tiahne po úbočí And vysoko nad údolím a je známa kvôli svojim strmým a nebezpečným zákrutám, úzkym prejazdom pre vozidlá a neexistencii zábradlia alebo ochrannej zóny.

3. Koľko ľudí bolo zabitéch na Yungas Road?
- Presné čísla nie sú známe, ale odhaduje sa, že na Yungas Road bolo zabité viac ako 300 ľudí.

4. Ako sa dá cesta prekonať?
- Cesta sa dá prejsť autom, bicyklom alebo na motorke, ale kvôli vysokému riziku dopravných nehôd je čoraz obľúbenejšie prejsť ju organizovanou turistickou skupinou.

5. Aké opatrenia sa podnikajú na zmiernenie nebezpečenstva na Yungas Road?
- S vedomím o nebezpečenstve cesty boli zavedené opatrenia, ako je zriadenie nových ciest a tunelov, čím sa snažia minimalizovať riziko dopravných nehôd.

6. Aké miesta sú na trase Yungas Road zaujímavé pre turistov?
- Okolie Yungas Road je veľmi krásne a plné exotických rastlín a živočíchov. Turisti majú možnosť vidieť nádherné vodopády, pralesy a zaujímavú flóru a faunu.

7. Je Yungas Road stále otvorená pre verejné použitie?
- Áno, Yungas Road je stále pre verejnosť prístupná. Napriek zmenšeniu nebezpečenstva cesty zostáva extrémne náročná a opatrnosť je nevyhnutná.


Dovolenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia je jednou z najkrajších a najrôznejších krajín v Južnej Amerike. Svojim nádherným prírodným bohatstvom a jedinečnou kultúrou pritahuje turistov z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí aj jedna z najnebezpečnejších ciest na svete - Yungas Road, známa tiež ako Death Road, alebo Cesta smrti.

Yungas Road sa nachádza na úpätí Ánd a spája mesto La Paz s mestečkom Coroico. Je veľmi populárna medzi dobrodružnými cyklistami, ktorí túžia zažiť adrenalínový zážitok. Jej povesť ako smrtonosnej cesty vznikla v 90. rokoch, keď bola najnebezpečnejšou cestou pre motoristov na svete. Často sa udávali vážne dopravné nehody a pády do priepasti s fatálnymi následkami.

Yungas Road je zhruba 70 kilometrov dlhá a jej šírka je iba približne 3 metre, súčasťou cesty sú úzke zákruty, strmé zjazdy a nebezpečné priepasti, čím vytvára napínavé prostredie pre dobrodružných cyklistov. Napriek svojej povesťe ako Cesta smrti sa však Yungas Road stala veľmi populárnym turistickým miestom a atrakciou pre tých, ktorí hľadajú zábavu a vzrušenie.

Okrem adrenalínového zážitku však Yungas Road ponúka aj nádherné výhľady na okolitú prírodu. Cesta vedie cez horský prales, cez nekonečné zelené údolia a ponúka pohľad na vodopády a hory. Pre tých, ktorí majú odvahu, je možné si počas cesty urobiť krátke prestávky a vychutnať si malebné miesta a panoramatické výhľady.

Ak si chcete vychutnať dovolenku plnú adrenalínu a krás prírody, Yungas Road v Bolívii je ideálnou destináciou pre vás. Samozrejme, dôležité je dodržiavať bezpečnostné pravidlá a mať primerané vybavenie, ako sú cyklistická prilba a ochranné oblečenie. Existuje mnoho organizovaných výletov, ktoré vám poskytnú poskytnú správne vybavenie a bezpečnostné inštruktáže, preto sa nemusíte obávať.

Aj keď je cesta stále nebezpečná, počet tragických dopravných nehôd sa v posledných rokoch vďaka bezpečnostným opatreniam výrazne znížil. Yungas Road je poskytovateľom vzrušenia, dobrodružstva, ale aj nezabudnuteľných zážitkov z prírody. Je to miesto, ktoré vás pohltí svojou jedinečnou atmosférou a v roku 1995 bola dokonca vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO.

Preto ak máte odvahu a túžbu zažiť jedinečnú dovolenku plnú dobrodružstva a krás prírody, neváhajte vybrať sa na Yungas Road v Bolívii. Budete mať možnosť prekonať svoje obavy, zažiť adrenalin a zároveň mať možnosť vidieť a zažiť niečo, čo nikdy nezabudnete. Cesta smrti je pravou výzvou pre odvážnych a dobrodružných turistov.


Ubytovanie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia je krajina, ktorá ponúka mnoho turistických atrakcií a jednou z nich je aj Yungas Road, známa aj ako Death Road. Táto cesta sa nachádza vo vzdialenom a drsnom teréne Ánd a vedie cez horské pasma, úzke serpentíny a strmé zrázy. Napriek svojmu nebezpečenstvu, je to pre mnohých turistov jedna z najobľúbenejších trás v krajine.

Ak si plánujete navštíviť Yungas Road, najdôležitejšou vecou je zabezpečiť si vhodné ubytovanie v Bolívii. Existuje veľa možností a závisí to od vašich požiadaviek a finančných možností.

1. Hostely v La Pazu

La Paz je najväčšie mesto v Bolívii a je to miesto, kde väčšina turistov začína svoju cestu na Yungas Road. V meste je mnoho hosteľov a hotelov, ktoré poskytujú pohodlné ubytovanie pre cestovateľov o všetkých rozpočtoch. Ak chcete zostať v centre mesta, hostely sú ideálnou voľbou.

2. Ubytovanie v Koričani

Koričany sú malou dedinkou v Andách, ktorá sa nachádza priamo pri Yungas Road. Návštevníci si tu môžu nájsť nádherné súkromné chatky, kde si môžu oddýchnuť a relaxovať po náročnej ceste. Okolie Koričan je ideálne pre turistiku a príjemné prechádzky.

3. Ubytovanie v Coroicu

Coroica je malé mestečko na konci Yungas Road a je ideálnou základňou pre turistov, ktorí chcú preskúmať región. Cestovatelia si tu môžu nájsť útulné hotely a luxusné chatky v obklopení prírodou.

4. Ubytovanie v Mallasilla

Mallasilla sa nachádza v blízkosti La Pazu a ponúka výborné ubytovanie pre turistov, ktorí si chcú užiť Yungas Road a zároveň byť v blízkosti hlavného mesta Bolívie. V dedine sú k dispozícii jednoduchšie chatky a ubytovanie v rodinných domoch.

Ak si chcete užiť Yungas Road, mali by ste sa dobre pripraviť. Vysoká nadmorská výška, nebezpečné serpentíny a strmé zrázy môžu byť pre niekoho nepríjemné. Je preto dôležité zabezpečiť si správne ubytovanie v Bolívii a zásobiť sa potrebnou výstrojou a potrebami. Je to však skúsenosť, ktorú nikdy nezabudnete a krajina, ktorá vás uchváti svojimi krásami a prírodou.


Počasie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia má svoje dni teplé a suché ako aj dny dažďa, ale to, čo je na tomto mieste najnebezpečnejšie, je Yungas Road, ktorá sa tiež nazýva cestou smrti.

Cesta Yungas Road sa nachádza v najzápadnejšej časti Bolívie a spája mesto La Paz s mestečkom Coroico. Je to jedna z najnebezpečnejších ciest na celom svete so strmými zákrutami a prudkými výškami. Cesta Yungas Road bola vybudovaná v 30. rokoch 20. storočia pre potreby prepravy kokainu a už počas výstavby prišlo o mnoho pracovníkov kvôli nebezpečnému terénu.

Cesta je dlhá 69 kilometrov a je na nej aj niekoľko miest, ktoré sa nachádzajú vysoko nad úrovňou mora, čo znamená, že počas cesty sa môže meniť aj počasie. Cesta sa pýši nádhernými výhľadmi na hory a pralesy, ale počas daždivých dní sa môže stať, že viditeľnosť bude nulová a vodiči budú mať problém udržať auto na ceste.

Na ceste sú vstavané aj malebné vodopády a riek, no kvôli strmým zákrutám sa stávajú miestami nebezpečné. Práve kvôli týmto nebezpečenstvám sa cesta Yungas Road stala symbolem adrenalínových aktivít, ako napríklad cyklistiky a motokrosu.

V zime (jún až august) sa zvyčajne vyskytuje suché počasie, a preto je to obdobie, kedy je na ceste menej dopravy a je sprístupnená pre cyklistov a turistov. Avšak počas ostatného roka sa na tejto ceste môže vyskytnúť silný dážď a hmla, čo znamená, že bezpečnosť na ceste môže byť vážne ohrozená.

Mnohí turisti si plánujú prechod cez Yungas Road ako najväčší adrenalínový zážitok svojho života, no treba si uvedomiť, že ide o nebezpečnú cestu, na ktorej bolo už mnoho úrazov a smrteľných nehôd. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, je preto nevyhnutné počúvať radu miestnych sprievodcov a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Takže ak sa chystáte na cestu Yungas Road, pamätajte si, že sa jedná o nebezpečnú cestu, ktorá vyžaduje mimoriadnu opatrnosť a byť pripravený na nebezpečné podmienky, ktoré môžu nastať kvôli zmenám počasia.


Letenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia Yungas Road, známa aj ako Death Road, je jednou z najnebezpečnejších ciest na svete. Táto rozporuplná atrakcia sa nachádza v andskom pohorí v blízkosti mesta La Paz v Bolívii. Death Road získala svoje meno vďaka vysokému počtu úmrtí, ktoré sa tu vyskytli počas mnohých rokov.

Časť cesty bola postavená v 30. rokoch minulého storočia a pôvodne slúžila ako hlavná spojka medzi mestami La Paz a Coroico. Cesta je veľmi úzka a zakrivená, čo robí jazdu veľmi nebezpečnou. Sú tu časti, kde je asfalt veľmi opotrebovaný alebo ho vôbec nie je. Navyše, strmé útesy a priepasti tvoria hrozivú kulisu.

V prvej polovici 20. storočia sa pohybovalo na tejto ceste veľa kamiónov, áut a bicyklistov, čo spôsobilo mnoho tragických nehôd. Z tohto dôvodu bol na ceste veľmi vysoký počet smrteľných nehôd, čo viedlo k jej prezývke Death Road. Je odhadované, že sa tu každoročne stala aspoň jedna smrteľná nehoda.

V roku 1990 bol vybudovaný nový asfaltový úsek cesty, ktorý pomohol znížiť počet nehôd. Avšak aj napriek tejto zmeny zostal jej povesť nebezpečenstva. Dnes, aj keď už väčšina dopravy presunula na nový asfaltový úsek, Death Road zostáva populárnym turistickým cieľom.

Mnohí nadšení cyklisti a dobrodružní turisti sa rozhodnú prejsť túto odvážnu cestu na bicykli. Pre mnohých je to adrenalínová skúsenosť a výzva pre seba samých. Cestujúci môžu prejsť 64 kilometrovým úsekom, ktorý sa začína v nadmorskej výške 4 700 metrov a končí v tropickom podnebí na nadmorskej výške 1 200 metrov.

Aj keď je to stále nebezpečné, počet smrteľných nehôd sa dramaticky znižuje. Väčšina miestnych spoločností organizujúcich túry po Yungas Road sa aj snaží udržať bezpečnosť svojich zákazníkov na srdci. S účasťou miestnych sprievodcov a skúsených cyklistov je možné túto výzvu prekonať s minimálnym rizikom.

Death Road môže byť nebezpečná, ale jej atraktivita je naozajstná. Okrem adrenalínového zážitku sa turisti môžu taktiež venovať obdivovaniu krásy andského pohoria. Cestujúci zažijú úchvatné pohľady na hory a zelené zasadené horúčavami pralesa.

Bolívia Yungas Road, aj keď je spojená s nebezpečím, je stále fascinujúcou turistickou atrakciou. Pre dobrodružných turistov predstavuje výzvu prekonať si samých a zažiť čosi jedinečné. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre jazdu na bicykli alebo jednoducho sledovať krásu horskej krajiny, Death Road na vás určite zapôsobí svojou jedinečnosťou a históriou.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky