Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bolívia Laguna Colorado

Počasie Bolívia Laguna Colorado


Bolívia Laguna Colorado: Prírodný div fantastických farieb a tajomnej krásy

Ak ste niekedy túžili objaviť úplne nový svet krásy a farieb, potom je Bolívia Laguna Colorado presne to, čo hľadáte. Táto prirodzená lagúna s červeným vodou sa nachádza v bolívijskom národnom parku Eduardo Avaroa Andean Fauna Reserve a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky a pamiatky.

Laguna Colorado získala svoje meno pre svoje výnimočné sfarbenie vody, ktorá sa v priebehu dňa mení od intenzívnej oranžovej až po hlbokú červenú. Farba vody je výsledkom sedimentov z rozpustených minerálov a rias, ktoré sa nachádzajú v jazere. Voda je taká bohatá na živiny, že rieky a riečky, ktoré prúdia do lagúny, sú zdrojom potravy pre množstvo divokých zvierat, ako sú plameňáky, flamingo a iné vtáky.

Okrem nádhernej vody ponúka Bolívia Laguna Colorado aj ďalšie unikátne prírodné scenérie. Okolo jazera sa nachádza biele škrábance so sopečnými vrcholmi a trávnatými plánami. Zatiaľ čo sever vás privíta s výhľadom na Pampu Siloli, plnú bizarných skalných útvarov, ktoré sa tiahnu do výšky, južný koniec bolívijskej lagúny je obklopený Andami s výraznými vrcholmi, okamihy, ktoré budú určite uchované do pamäte.

Krajina kolem Bolívia Laguna Colorada sa môže zdať ako neúprosná, ale to by ste sa mýlili. V skutočnosti sa toto miesto chváli obrovským počtom zvierat a flóry, niektoré z ktorých sú pomerne zriedkavé. Okrem flaminga nachádzajúceho sa na tomto mieste sa tu môžu nájsť aj maras (bodce osla), gordybiel (prsteň s línymi nohami) a naniase (zlatý guanaco). Táto pestrosť zvierat a rastlín sa stala hlavnou atrakciou pre turistov, ktorí sa po celý rok snažia navštíviť túto oblasť.

Bolívia Laguna Colorado sa doladí s horizontom po celý deň a neustále sa mení podľa svetelných podmienok a počasia. Niektoré návštevníci tu ostávajú iba niekoľko hodín, ale mnoho fandov prírodných krás zotrváva na tomto mieste na niekoľko dní.

Rovnako ako každé miesto v Bolívii, aj Bolívia Laguna Colorada má určité obmedzenia na používanie vody a štiepenie odpadu. Na mieste sa nachádza malý informačný stredisko, kde návštevníci získajú informácie o prírode, kultúre a obmedzeniach zákona. Uistení o tom, že sa o toto čarovné miesto dobre staráme, môžeme sa ponočiť v jednom z mnohých vybavených kempe v oblasti.

Ak ste milovníkom prírodných krás a tajomstva, potom neváhajte - Bolívia Laguna Colorada je práve to, čo potrebujete. Zájdite na tento magický svet krásy a farieb a nechajte sa unášať prírodnými čudesami tohto jedinečného miesta.


Ubytovanie Bolívia Laguna Colorado


Bolívia je krajina, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky. Patrí sem jedinečná krajina so slanými plážami, obrovskými soľnými poliami, impozantnými sopkami a jazerami, ktoré vás doslova očaria. Jedno z najkrajších jazier v krajine je Laguna Colorado, ktoré sa nachádza v blízkosti hranice s Chile. A práve v okolí tejto turistickej atrakcie sa môžete ubytovať a vychutnať si krásu tohto jedinečného miesta.

Ubytovanie pri Laguna Colorado je nezabudnuteľný zážitok. Prirodzený kolorit jazera s ostrovmi rôznych farieb okolo a neblahašte vyzerala, že je tam akési zakázané územie, len to tu mimo nich postavené turistické stany. Sú umiestnené uprostred krásnej prírody, ktorá vám zaručí pocit oddychu a pokoja. Bývanie v stane však neznamená, že budete trpieť nedostatkom komfortu. Stany sú dobre vybavené, majú dostatočný priestor pre vaše veci, stoly a stoličky a dokonca aj teplo.

Jedinečná poloha stanoviska ponúka návštevníkom okrem krás kúsok divokej prírody aj možnosť vidieť plameňáky, ktoré patria medzi najkrajšie vtáky sveta. Stany sú umiestnené v blízkosti jazera, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si krásu, ktorou je jazero obklopené. Túra okolo jazera je jedným z najkrajších zážitkov, ktoré si môžete pri návšteve Laguna Colorado zariadiť. V blízkosti sa tiež nachádza národný park, v ktorom môžete vidieť lamu a guanako, ktoré sú domorodými zvieratami, a tiež môžete vidieť neskutočné výhľady na sopky.

Najlepším časom na návštevu Laguna Colorado je obdobie od mája do októbra, kedy sa počasie ukáže v najlepšom svetle. V zimných mesiacoch sa tam môže vyskytovať omrzlina, ale to však neznamená, že sa nemôžete na toto miesto vydať aj vtedy. Je však potrebné si zabezpečiť dostatočné vybavenie, aby ste si mohli užiť pobyt aj v zimných mesiacoch.

Všetky tieto faktory robia z Laguna Colorado jedno z najkrajších miest Bolívie a stojí sa oplatí sa tam dostať. So svojou jedinečnou krásou a zážitkami, ktoré ponúka, rozhodne stojí za to, aby ste sa sem vybrali. A ak sa rozhodnete zostať tu, určite sa rozhodnite pre ubytovanie v stanoch, ktoré vám umožnia vidieť krásy tohto miesta do očí.


Dovolenka Bolívia Laguna Colorado


Bolívia je fascinujúcou krajinou v srdci Južnej Ameriky, ktorá ponúka neporušenú prírodu a nádherné krajinky. Jedným z najkrajších miest, ktoré určite stojí za návštevu, je Laguna Colorado. Táto jazerá nachádza sa v národnom parku Eduardo Avaroa, v nadmorskej výške 4500 metrov nad morom. Svoj názov získava vďaka jeho jedinečnej farbe, ktorá je kombináciou červenej, oranžovej a rôznych odtieňov hnedej.

Laguna Colorado je známa pre svoje ohromujúce scenérie a vodné plochy, ktoré pripomínajú maľbu. Vďaka veľkému množstvu rias, ktoré sa v ňom nachádzajú, je jazero úplne oranžové. Táto farba je spôsobená mikroorganizmami a špecifickými chemikáliami v pôde. Pozorovanie tejto farby a kontrastu so zasneženými vrchmi a modrým nebom je neskutočne zážitkom pre zmysly.

Okrem nádherného jazera ponúka Laguna Colorado aj jedinečnú faunu. V tomto regióne môžete vidieť vzácne druhy vtákov, ako je plameňák andský, ktorý je charakteristický svojimi jasnými ružovými farbami . Okrem toho môžete pozorovať aj ohromujúceho kondora, ktorý sa vyskytuje vo vysokých nadmorských výškach. Pre milovníkov prírody a fotografie je toto miesto rajom.

Pri návšteve Laguny Colorado by ste si nemali nechať ujsť ani blízke Gejzír Sol de Mañana. Tieto geotermálne pramene sprchujú so sírou až do 50 metrov do vzduchu a predstavujú úzkostlivú predstavu o tom, aké môže byť život v blízkosti aktívnych sopiek.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú navštíviť Laguna Colorado, by mali mať na pamäti, že uprostred takého veľkého výškového rozdielu by sa mali uistiť, že sú dobre aklimatizovaní na závraty a iné príznaky nadmorskej výšky. Je tiež dôležité mať pripravený dostatočný množstvo vody, ochranné oblečenie a solárny krém, pretože slnko v tomto regióne môže byť veľmi silné.

Laguna Colorado je jedno z najkrajších a najfascinujúcejších miest na svete, kde sa môžete pohrávať so zmyslami a objaviť neuveriteľné farebné kontrasty, ktoré ponúka. Navštíviť túto časť Bolívie je nezabudnuteľným zážitkom, kde sa môžete ponořiť do úplne iného sveta a objaviť skutočnú prírodnú krásu tohto regiónu. Ak máte radi prírodu a objavovanie nových miest, nevynechajte Laguna Colorado na svojom zozname dovolenkových destinácií.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Laguna Colorado


1. Čo je Laguna Colorado?

Laguna Colorado je jedno z najkrajších jazier na svete, ktoré sa nachádza v národnom parku Eduardo Avaroa v Bolívii.

2. Ako sa tam dostanem?

Najlepší spôsob, ako sa dostať do národného parku Eduardo Avaroa, je pomocou organizovaného zájazdu alebo súkromného šoféra.

3. Koľko stojí vstupné do národného parku?

Cena vstupného do národného parku sa líši podľa miesta, odkiaľ prichádzate, ale bežne sa pohybuje okolo 150 bolíviano.

4. Ako sa volá červená farba jazera?

Červená farba jazera je spôsobená prítomnosťou rias v jazere.

5. Koľko času potrebujem na návštevu národného parku?

Ideálny čas na návštevu národného parku závisí od toho, čo chcete v parku vidieť. Ak plánujete vidieť všetky miesta v parku, odporúča sa stráviť tam aspoň 2-3 dni.

6. Je možné prespať v národnom parku?

Áno, v národnom parku sú k dispozícii ubytovacie možnosti, ale treba si ich zarezervovať vopred.

7. Aké oblečenie si mám zobrať na návštevu národného parku?

Odporúča sa zobrať so sebou teplé oblečenie, najmä ak sa chystáte navštíviť park v zimných mesiacoch. Taktiež si zoberte dostatok vody a slnečnú ochranu, ako je krém na opaľovanie a klobúk.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?

Najlepší čas na návštevu národného parku Eduardo Avaroa je v súvislosti s obdobím sucha, ktoré sa zvyčajne vyskytuje v mesiacoch od mája do novembra.

9. Aké iné miesta sa mi odporúčajú vidieť v Bolívii?

Odporúča sa vidieť aj miesta ako Salar de Uyuni, Cochabamba, Tiwanaku, La Paz a mnohé iné.

10. Čo si mám zobrať so sebou na cestu do Bolívie?

Okrem svojho pasu a víza do krajiny do kufra zoberte so sebou niekoľko kúskov ťažkého oblečenia, teplú obuv a slnečnú ochranu. Okrem toho by ste si mali zobrať aj dostatok hotovosti a kreditných kariet na nákupy a platby.


Letenka Bolívia Laguna Colorado


Bolívia Laguna Colorada je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť v Bolívii. Táto lagúna má neuveriteľnú farebnú paletu, ktorú tvoria intenzívna červená, fialová a ružová. Táto prírodná krása sa nachádza v rezervácii Fauna Andina Eduardo Avaroa, v juhozápadnej časti krajiny.

Ak plánujete navštíviť Bolíviu a chcete zažiť niečo jedinečné, letenka Bolívia Laguna Colorada je určite jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať. Táto destinačka je známa svojimi nádhernými prírodnými scenériami a ohromujúcimi výhľadmi na obrovské množstvo plameňovcov, ktoré tu nájdete.

Letenka Bolívia Laguna Colorada vás zavedie do neďalekého národného parku Salar de Uyuni. Ide o najväčší soľný plán na svete a ponúka úchvatné výhľady na neskončené bielé pláne, ktorej obzor sa stráca v diaľke. Je tu niečo magické v tom, ako sa nebo stretáva so zrkadlovým povrchom soli v pohľade, ktorý je absolútne ohromujúci.

Po prejdení Salar de Uyuni sa presuniete do rezervácie Fauna Andina Eduardo Avaroa, kde sa nachádza Laguna Colorada. Táto lagúna je domovom viac ako 30 000 plameňovcov, čo predstavuje neuveriteľný pohľad, keď vidíte tieto elegantné a farebné vtáky zhromaždené na jednom mieste. Ich jasne ružové farby kontrastujú s intenzívne červeným tónom lagúny a vytvárajú tak jedinečný vzhľad.

Okrem plameňovcov môžete stretnúť aj rôzne iné druhy vtákov v tejto oblasti a dokonca možno aj stáda lam, ako aj guanacos, ktoré patria do rovnakej rodiny ako lame. Toto miesto je takisto domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a v zime sa tu tvoria dokonale jasným ľadovým povlakom.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, je letenka Bolívia Laguna Colorada ideálnym miestom na trekking alebo na jazdu na 4x4 vozidle. Môžete preskúmať okolité hory, jazerá a sopky a objaviť viac z tohto ohromujúceho kusu prírody.

Väčšina turistov, ktorí navštívia Bolíviu, sa zameriava predovšetkým na La Paz a Salar de Uyuni. Avšak, pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a chcú zažiť niečo trochu iné, letenka Bolívia Laguna Colorada vám ponúka úplne iný pohľad na túto krajinu a zabezpečuje vám nezabudnuteľné zážitky.

Ak premýšľate o navštívení Bolívie, nezabudnite zaradiť letenku Bolívia Laguna Colorada do svojho itinerára. Je to miesto, kde sa stretáva krása prírody a jedinečná fauna a flora. Nechajte sa uniesť do tejto oblasti s úchvatnými krajinami a nezabudnuteľnými zážitkami.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky