Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park

Dovolenka Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko, krajina východnej Európy, je známe svojou nádhernou prírodou a bohatými lesmi. Medzi najnavštevovanejšie miesta v Bielorusku patrí Belovehskaya Pushcha National Park, ktorý je jedným z najstarších a najväčších pralesov v Európe. V tomto článku sa zamyslíme nad tým, prečo by ste mali zvážiť dovolenku v tomto ohromujúcom národnom parku.

Belovehskaya Pushcha National Park sa nachádza na hraniči Bieloruska s Poľskom, a je zapsaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Park je známy svojou rozmanitosťou flóry a fauny a je domovom mnohých vzácnych druhov.

Návštevníci parku majú možnosť vidieť niektoré vzácne druhy živočíchov, vrátane európskeho bizóna, ktorý je nielen symbolom parku, ale aj jedným z jeho najdôležitejších ochranných druhov. Okrem toho môžete tiež nájsť rysy, rysy, losy a mníchov.

Rôznorodosť rastlín v parku je takisto ohromujúca. Park je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín vrátane guľôčky poľnej, ktorá je endemická pre túto oblasť.

Belovehskaya Pushcha ponúka nie len nádhernú prírodu, ale aj možnosti pre rôzne aktivity. Môžete si urobiť prechádzku po prekrásnych chodníkoch a obdivovať krásu prírody. Pre tých dobrodružnejších návštevníkov sú k dispozícii rôzne cyklotrasy a prechádzky na koni.

Okrem toho je možné absolvovať aj safari vo vyše tridsiatich kilometrov dlhých dierach v parku. Tieto sú jedinečnou skúsenosťou, ktorá vám umožní bližšie sa dostať k životu a prostrediu divochov.

Park tiež ponúka možnosti ubytovania v bezprostrednej blízkosti prírody. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, vrátane hotelov, chatiek a táborov. Ubytovanie v parku je skvelým spôsobom, ako stráviť čas s rodinou alebo priateľmi a užiť si prírodu vo všetkej jej kráse.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Belovehskaya Pushcha National Park, nebudete sklamaní. Tento národný park ponúka jedinečnú prírodnú scenériu, vzácnu faunu a flóru a množstvo aktivít, ktoré vám pomôžu prepojiť sa s prírodou. Nech už ste milovníkmi prírody, dobrodružstiev alebo jednoducho hľadáte pokoj a oddych, tento park je pre vás ideálnym miestom. So svojou historickou hodnotou a jedinečnou prírodou ponúka Belovehskaya Pushcha nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá vám umožní uniknúť z každodenného uponáhľaného sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


1. Kde sa nachádza Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park?
Odpoveď: Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park sa nachádza na hraniciach Bieloruska a Poľska.

2. Koľko stojí vstup do parku?
Odpoveď: Cena vstupu do parku sa líši v závislosti od veku a obdobia návštevy. Najaktuálnejšie informácie o vstupnom poplatku nájdete na oficiálnej webovej stránke parku.

3. Ako sa dostať do Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park?
Odpoveď: Park je prístupný autom, autobusom alebo vlakom zo susedných miest ako Brest alebo Hrodna.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúka park pre návštevníkov?
Odpoveď: V parku si môžete vychutnať prechádzky po prírodnej reservačnej oblasti, sledovať divoké zvieratá ako je európsky bizon, prejsť sa na koči či navštíviť múzeum v prírodnej rezervácii.

5. Môžem si v parku rozložiť stan a stráviť tam noc?
Odpoveď: Áno, je možné si v parku postaviť stan na určených stanoviskách. Avšak, je potrebné mať povolenie a dodržiavať pravidlá týkajúce sa stanovania v prírodnom parku.

6. Je nutné vykonať rezerváciu pred návštevou parku?
Odpoveď: Nie je nutné vykonať rezerváciu pred návštevou parku, ale odporúča sa, najmä počas období s väčším počtom návštevníkov.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park?
Odpoveď: Park si môžete navštíviť počas celého roka, každé obdobie má svoje osobité čaro. Avšak, letné a jesenné mesiace sú obzvlášť obľúbené pre návštevu.

8. Aké prírodné druhy nájdete v parku?
Odpoveď: V parku sa nachádza bohatá fauna a flóra vrátane vzácnych druhov, ako sú európsky bizon, medveď hnedý, vlk a mnoho ďalších.

9. Aké služby ponúka park pre návštevníkov?
Odpoveď: Park ponúka rôzne služby, ako sú turistické túry, vedené exkurzie, možnosť si prenajať bicykel alebo využiť turistické trasy.

10. Je v parku možné ísť na piknik?
Odpoveď: Áno, v parku sa nachádzajú piknikové miesta, kde si môžete vychutnať piknik a oddych v prírodnom prostredí. Je však dôležité dodržiavať pravidlá týkajúce sa likvidácie odpadkov a udržiavania čistoty.


Počasie Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Belovezhskaya Pushcha National Park je jeden z najväčších národných parkov v Bielorusku. Nachádza sa na hraniciach Bieloruska a Poľska a je známy predovšetkým svojou bohatou faunou a flórou.

Tento národný park je domovom pre množstvo vzácnych druhov, vrátane bieloruského bizóna, ktorý je symbolom parku. Bizóni sú najväčšími suchozemskými cicavcami v Európe a ich počet je pravdepodobne najvyšší práve v Belovezhskaya Pushcha. Okrem bizónov môžete v parku stretnúť aj rôzne druhy jelena, diviakov, bobry a mnoho ďalších zvierat.

Počasie v Belovezhskaya Pushcha národnom parku sa líši v závislosti od ročného obdobia. Leto je teplé so strednou teplotou okolo 20 °C. Niektoré dni môžu byť dosť horúce, ale väčšinou je vzduch príjemný a teplota je primeraná pre vonkajšie aktivity. V zime je v parku chladno, s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Sneženie je pomerne časté, čo pridáva k pôvabu parku a poskytuje dokonalé prostredie pre zimné športy, ako je lyžovanie a sánkovanie.

Jeseň a jar sú v parku pomerne mierne, ale teploty sa môžu výrazne meniť. Na jar sa park prebúdza ku kráse s kvitnúcimi kvetmi a zvukom vtákov, ktorí sa vrátia po zimovaní. Jesenný obraz je často farebný a živý, s lístím stromov meniacim farbu na jasné oranžové, žlté a červené odtiene.

Vďaka svojej polohy na hranici Poľska a Bieloruska môže počasie v parku byť vplyvované obežnými systémami z rôznych smerov. Z tohto dôvodu môžu byť často miestne búrky a dažde, ale väčšinou sú krátkodobé a nepredstavujú väčšie problémy pre návštevníkov.

Ak plánujete návštevu Belovezhskaya Pushcha National Park, nezabudnite si so sebou priniesť vhodné oblečenie a obuv v závislosti od ročného obdobia. Park ponúka množstvo turistických trás a chodníkov, na ktorých môžete objavovať krásy prírody a stretnúť mnohé zaujímavé zvieratá.

Národný park Belovezhskaya Pushcha je miestom, kde sa môžete stratiť v prírodnom svete Bieloruska. Jeho bohatá fauna a flóra spolu s rôznorodými ročnými obdobiami vytvárajú jedinečné a nádherné prostredie, ktoré si zaslúži navštíviť. Bez ohľadu na počasie, tento národný park ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto sa sem rozhodne vydať.


Letenka Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Bielorusko ponúka množstvo miest, ktoré stoja za návštevu. Ak sa zaujímate o prírodu a chcete sa vydať na výlet spojený s turistikou, určite by ste nemali vynechať návštevu Belovezhskej pushchy - jediného prírodného parku Bieloruska, ktorý je súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Belovezhska pushcha sa nachádza na hranici Bieloruska a Poľska. Pokrýva až 1500 km² a je domovom unikátnych druhov rastlín a živočíchov. V parku žijú bizóny, medvede, vlky, rysy, srnky a mnoho ďalších druhov. Vďaka svojej jedinečnosti bola Belovezhska pushcha zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Návšteva Belovezhskej pushchy sa neobmedzuje len na turistické prechádzky. Najznámejšou časťou parku je starobylý les, ktorý nájdete v jeho strednej časti. Mnohé z týchto stromov majú stovky rokov a sú autentickým zdrojom histórie a kultúry Bieloruska.

K dispozícii sú rôzne trasy pre turistov. Pre tých odvážnejších je možné prejsť sa na koči po parku a vidieť tak nevídanú krajinu zo zblízka. Pre tých, ktorí sa trpia výškou, je k dispozícii prehliadka parku z vtáčej perspektívy pomocou lanovky. Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek aktivitu, určite budete mať neobyčajné zážitky.

Ak si plánujete návštevu Belovezhskej pushchy na určitý termín, určite si pripravte dostatok času na to, aby ste si mohli vychutnať všetko, čo park ponúka. Najlepšie je vybrať sa sem v lete, keď sú dni dlhé a návštevnosť parku je vysoká. Okrem toho tu nájdete aj mnoho upokojujúcich jezír a nádrží, ktoré sú ideálne na plávanie a slnenie sa.

Ak sa chystáte na návštevu Bieloruska, určite nevynechajte návštevu Belovezhskej pushchy. Je to skutočne jedinečné miesto, ktoré vám umožní objaviť krásu prírody, ktorá je v súčasnosti bežne nedostupná. S touto návštevou si určite nazbierate množstvo krásnych spomienok a zážitkov.


Ubytovanie Bielorusko Belovezhskaya Pushcha National Park


Belovezhskaya Pushcha National Park je jedným z najväčších a najstarších národných parkov na území Bieloruska. Park sa nachádza v oblasti Brest v blízkosti hraníc s Poľskom a patrí medzi mimoriadne cenné prírodné miesta Európy. Je to jedna z mála oblastí, kde sa ešte stále môže vidieť divoká príroda v celej svojej nádhere.

Ubytovanie v národnom parku Belovezhskaya Pushcha ponúka návštevníkom možnosť nasýtiť sa atmosférou nezhabanej prírody a jedinečným zážitkom z pobytu v srdci lesnej krajiny. V rámci parku sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania, a to od kempovacích miest a chát až po luxusné hotely.

Najviac sa návštevníci uprednostňujú pobyt v chatkách a bungalovoch, ktoré sú súčasťou lesného plánu. Sú vybavené potrebným zariadením a poskytujú návštevníkom príležitosť stráviť noc v srdci lesa. Navštíviť môžete aj niektoré hotely v blízkosti národného parku v mestách Kamjanec Podilskij alebo Brest.

Okrem ubytovania v národnom parku Belovezhskaya Pushcha ponúka aj možnosti príjemného stravovania a relaxu v blízkosti prírody. V parku sa nachádza niekoľko reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičnú beloruskú kuchyňu, ako aj rôzne občerstvenie a nápoje.

Návštevníci, ktorí sa zaujímajú o aktívny oddych, môžu využiť rôzne zaujímavé aktivity, ktoré sú v Belovezhskaya Pushcha National Park k dispozícii. K dispozícii sú cyklistické trasy pre cyklistov všetkých úrovní a turistické trasy o rôznych náročnosti pre peších turistov. V zime sa tu otvára lyžiarske stredisko, kde si môžete užiť lyžovačku alebo snowboarding.

Celkovo, Belovezhskaya Pushcha National Park poskytuje návštevníkom jedinečný zážitok z pobytu v srdci nezhabanej prírody Bieloruska. Ubytovanie v národnom parku vám umožní stráviť príjemné chvíle v blízkosti prírody a zároveň si užiť rôzne aktivity a zaujímavosti, ktoré by mohli byť vhodné pre turistov všetkých vekových kategórií. Ak sa teda chystáte na dovolenku v Bielorusku, určite by ste nemali vynechať návštevu tohto národného parku a neváhajte rezervovať si svoje ubytovanie vopred.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky