Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bhután Kichu Lhakhang

Letenka Bhután Kichu Lhakhang


Ak ste záujemcom o cestovanie a máte radi miesta s bohatou kultúrnou históriou, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu Bhutánu. Toto kráľovstvo v Himalájach je naozaj jedinečné a skrýva mnoho klenotov, medzi ktorými sa nachádza aj svätyňa Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang sa nachádza v údolí Paro a je jednou z najstarších budhistických svätýň v Bhutáne. Navštíviť ju môžete počas celého roka, avšak obzvlášť je populárna a navštevovaná počas obdobia jarného festivalu Paro Tsechu v marci.

Svätyni Kichu Lhakhang pripisujú založenie dvaja slávni králi z Bhutánu - prvý kráľ, Lhasey Tsangma, a jeho vnuk, Songtsen Gampo, ktorý sa pýši mnohými podobnými zrúcaninami v iných krajoch Himalájí. Podľa legendy, táto svätyňa bola postavená na vyše 6500 drahokamov, ktoré mnohí považujú za posvätné kamene.

Kichu Lhakhang bol postavený ako jeden z dvoch chrámov, ktoré mali upevniť buddhizmus v Bhutáne v 7. storočí. Druhý chrám sa nachádza v Bumthang, na severovýchode krajiny. Tieto dva svätostánky sú medzi významnými symbolmi bhutánskej kultúry a sú zahrnuté v zozname UNESCO ako svetové dedičstvo.

Celá stavba Kichu Lhakhangu nadväzuje na tradičnú tibetskú architektúru s jej charakteristickými drevenými panelmi, zdobenými farbami a symetrickými tvarmi. Vnútro chrámu je ešte zaujímavejšie s jeho klenutým stropom a farebnými stenami, na ktorých sú zachytené scény z buddhistických legendách.

Ku svätyne vedie krátky chodník cez zeleň parku a prechádza sa cez viacero schodov. Pri vstupe do chrámu je potrebné si vyzliecť topánky. Okrem Kichu Lhakhang si môžete pri ceste do Paru pozrieť množstvo ďalších historických pamiatok, tradičných domov a nádherných výhľadov na okolité hory.

Návšteva svätyni Kichu Lhakhang je vynikajúcou príležitosťou na prehliadnutie kultúry Bhutánu dávnymi časmi a zoznámenie sa s richstitulárnej atmosférou, ktorá tu vládne. Nechajte sa očariť krásou miesta, okúzlením tajomno a pokojom a odovzdajte sa oplatkám a modlitbám tak ako to robia aj obyvatelia Bhutánu.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Kichu Lhakhang


1. Čo je Kichu Lhakhang?
Kichu Lhakhang je jedným z najdôležitejších a najstarších budhistických chrámov v Bhutáne.

2. Kde sa Kichu Lhakhang nachádza?
Kichu Lhakhang sa nachádza v západnej časti Bhutánu, v blízkosti hlavného mesta Paro.

3. Koľko stojí vstup do Kichu Lhakhang?
Vstup do Kichu Lhakhang je zvyčajne zahrnutý v cene celodenných vstupeniek pre turistov, ktorá je približne 3000 ngultrumov (asi 40 USD).

4. Aké sú otváracie hodiny Kichu Lhakhang?
Kichu Lhakhang je zvyčajne otvorený pre verejnosť od skorého rána do neskorého popoludnia, no presné otváracie hodiny sa môžu meniť v závislosti od turistickej sezóny a miestnych udalostí.

5. Existujú nejaké obmedzenia alebo pravidlá pre návštevu Kichu Lhakhang?
Áno, návštevníci Kichu Lhakhang musia dodržiavať pravidlá správneho vystupovania, ktoré zahŕňajú vyjadrenie úcty k miestnym obyvateľom a zákaz fotografovania určitých posvätných miest.

6. Aké je významom Kichu Lhakhang pre Bhután?
Kichu Lhakhang je považovaný za jeden zo siedmich najposvätnejších chrámov v Bhutáne a je dôležitým miestom pre budhistických veriacich. Mnohí ľudia si sem prichádzajú pomodliť a získať duchovné inšpirácie.

7. Ako sa tam dostanem?
Kichu Lhakhang je vzdialený približne 10 km od Paro, hlavného mesta Bhutánu. Môžete sa tam dostať taxíkom, prenajať si auto alebo sa rozhodnúť pre krátku túru z hlavného mesta.

8. Aké je počasie v blízkosti Kichu Lhakhang?
Počasie v blízkosti Kichu Lhakhang je zvyčajne veľmi chladné a malo by sa brať do úvahy, keď sa plánuje návšteva. Bhután má chladné zimy a miernu letnú sezónu.

9. Môžem sa tam zúčastniť budhistických obriadov?
Áno, návštevníci majú možnosť sledovať alebo sa zúčastňovať na niektorých budhistických obriadoch v Kichu Lhakhang, ak sú otvorené verejnosti.

10. Sú povolené fotografie v Kichu Lhakhang?
Niektoré časti Kichu Lhakhang sú považované za posvätné a fotografovanie je v týchto oblastiach obmedzené alebo zakázané. Je však možné fotografovať vonkajšiu architektúru a okolie chrámu.


Ubytovanie Bhután Kichu Lhakhang


Bhután je malebná krajina nachádzajúca sa na východe Himalájí. Je známa svojou bohatou kultúrou, krásnou prírodou a duchovným dedičstvom. Ak patríte medzi tých, ktorí túžia po autentickej skúsenosti v Bhutáne, potom by ste si nemali nechať ujsť návštevu Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je veľmi dôležitým a posvätným miestom v Bhutáne. Nachádza sa v meste Paro, ktoré je vhodnou východiskovou stanicou pre objavovanie tejto fascinujúcej krajiny. Kichu Lhakhang je jedným z najstarších a najdôležitejších buddhistických chrámov v Bhutáne, s bohatou históriou spätou s príchodom buddhizmu do tejto krajiny.

Chrámový komplex Kichu Lhakhang je rozdelený na dve hlavné časti - starý a nový chrám. Starý chrám, známy ako Jowo Lhakhang, bol postavený v 7. storočí buddhistickým učiteľom Padmasambhavom. Podľa legendy bol chrám postavený na mieste, kde sa stretli silá dôbra a zla. Bol postavený na ochranu pred týmito zlými silami a vytvorenie pozitívneho a harmonického prostredia. Chrám je zaujímavý svojimi tradičnými architektonickými prvkami a nádhernou umeleckou výzdobou.

Nový chrám, postavený v 19. storočí, slúži ako súčasný miestny kostol a je miestom, kde sa konajú bohoslužby a duchovné aktivity. Návštevníci môžu navštíviť oba chrámy, vyjadriť úctu a pokojne sedieť v meditácii v prítomnosti tejto duchovne posvätného miesta.

Okrem návštevy samotného chrámu môžete v Kichu Lhakhang nájsť aj ubytovanie pre turistov. Kichu Lhakhang ponúka možnosť stráviť niekoľko nocí v kláštorných ubytovacích priestoroch priamo v jeho areáli. Ubytovanie je základné, ale čisté a pohodlné, ideálne pre tých, ktorí túžia po autentickej duchovnej skúsenosti.

Ubytovanie v Kichu Lhakhang vám poskytne jedinečnú príležitosť priblížiť sa k tamojšej kultúre a náboženstvu. Môžete sa zúčastniť skorých ranných meditácií s mníchmi a dozvedieť sa viac o buddhizme od miestnych študentov mníšskeho života. Tí, ktorí sa zdržia viac dní, sa môžu zapojiť aj do rôznych skupinových meditačných a filozofických kurzov.

Počas pobytu v Kichu Lhakhang si môžete tiež vychutnať miestne jedlá prípravované tradičným spôsobom. Môžete sa naučiť príprave bhutánskych špecialít a dokonca sa zapojiť do prípravy. To vám umožní lepšie porozumieť miestnej kultúre a tradičným zvykom.

Ak hľadáte autentickú duchovnú skúsenosť a zároveň chcete objavovať krásu Bhutánu, Kichu Lhakhang je miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Ubytovanie v tomto posvätnom chráme vám poskytne jedinečnú príležitosť priblížiť sa k miestnej kultúre, meditovať v pokoji a skúmať krajiny okolitých Himalájí.


Dovolenka Bhután Kichu Lhakhang


Bhután je nádherná krajina nachádzajúca sa v Himalájach, známa svojou bohatou kultúrou, pôvabnou prírodou a unikátnou politikou Hrubého národného šťastia. Medzi jedno z najkrajších a najduchovnejších miest, ktoré táto krajina ponúka, patrí Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je posvätný buddhistický chrám nachádzajúci sa v dzongkhage Paro v Západnom Bhutáne. Tento chrám, ktorý je jedným z najstarších a najdôležitejších kultových miest v Bhutane, bol postavený v 7. storočí kráľom Songtsenom Gampom, zakladateľom Tibetského impéria. Podľa legendy, kráľ postavil tento chrám na mieste, kde sa stretli dvaja oheň-spitujúci démoni, ktorí nespustili chrámu, ktorý by zhromaždil posvätného chrámu v oblasti.

Kichu Lhakhang je obklopený krásnou prírodou a poskytuje jedinečnú atmosféru pokoja a duchovnosti. Keď sa priblížite k chrámu, budete nadšení jeho impozantnou architektúrou a významnými umením. Chrám je vyrobený zo drevotriesky a jeho fasáda je zdobená farebnými freskami a sochami. Hoci je chrám relatívne malý, je bohatý na kultúru a história Bhutánu.

Vo vnútri chrámu nájdete množstvo vzácnych budhistických relikvií, ako sú hárníky, vzácne thangky a artefakty. Najvýznamnejšou relikviou, ktorú nájdete v Kichu Lhakhang, je Obraz Modré Maka, jedného z osemmi hovoriacich manifestácií Guru Rinpochého, ktorý sa považuje za hlavný objekt uctievania a duchovného rozvoja.

Okrem vnútorných posvätných miest, Kichu Lhakhang je obklopený krásnou záhradou s obrovskými stromami. Miesto je ideálne na prechádzky a meditácie, a počas rozkvitnutej sezóny sú kvety v plnom rozkvete a voňajú sladkou vôňou.

Dôležitým momentom v histórii Kichu Lhakhang je návšteva Cisára Japonska, Akihita, ktorý prišiel do Bhutánu so svojou manželkou v roku 2011. Toto významné stretnutie umocnilo význam Kichu Lhakhang.

Aby ste navštívili Kichu Lhakhang, musíte získať veľmi obmedzené povolenie od bhutánskej vlády. Aj keď je to trochu náročné, je to cesta, ktorá stojí za to. Dovolenka v Bhutáne a návšteva Kichu Lhakhang vám poskytnú unikátnu príležitosť preskúmať bohatú kultúru, nádhernú krajinu a duchovnú atmosféru tejto jedinečnej krajiny.

Celkovo povedané, Kichu Lhakhang je miestom, ktoré vás ohromí svojou krásou a duchovným piesňovým pôvodom. Je to jedno z najdôležitejších náboženských miest Bhutánu a mesto, kde môžete zažiť pokoj a pokoj. Ak plánujete cestovať do Bhutánu, nezabudnite zaradiť Kichu Lhakhang do svojho itinerára a získajte nezabudnuteľnú skúsenosť na tejto nádherné dovolenke.


Počasie Bhután Kichu Lhakhang


Bhután, fascinujúca a malebná krajina ležiaca v Himalájach, sa pýši svojou bohatou kultúrou a nádhernou krajinou. Práve v tejto krásnej krajine sa nachádza množstvo historických pamiatok a jednou z nich je Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je jedným z najstarších a najvýznamnejších buddhistických chrámov v Bhutáne. Nachádza sa v západnej časti krajiny v údolí Paro, kde vytvára scenériu ako z rozprávky. Tento chrám bol postavený v 7. storočí legendárnym budhistickým kráľom Songtsenom Gyanposom, aby sa zastavil zlý duch, ktorý údajne bránil šíreniu buddhizmu.

Jedným z najvýznamnejších faktorov, ktorý ovplyvňuje počasie v Bhutáne, je jeho geografia. Krajina sa vyznačuje rozmanitým terénom, s vysokými horami, dolinami a riekami, čo vedie k veľkému rozdielu teploty a zrážok v rôznych častiach krajiny. V prípade Kichu Lhakhang a Paro údolia, počasie sa môže meniť v závislosti od ročného obdobia.

Bhutánske počasie sa dá rozdeliť do štyroch ročných období - jari, leta, jesene a zimy. Letné obdobie (jún - august) je charakterizované vysokými teplotami, s priemernou maximálnou teplotou okolo 30 °C. Toto obdobie taktiež prináša veľa zrážok kvôli monzúnovému obdobiu. Kichu Lhakhang a jeho okolitá oblasť sú počas leta prekrásne kvitnúce a zelené.

Jesenné obdobie (september - november) je obdobím, kedy sa vo Veľkom Bhutánskom Himaláji nachádzajú veľa pútnických ciest. Toto obdobie je považované za najkrajšie obdobie v Bhutáne, s jasnou oblohou a príjemnými teplotami. Krajina sa mení na prírodný kaleidoskop farieb, keď listy stromov začnú meniť farbu na žltú a červenú.

Zimné obdobie (december - február) je v Bhutáne chladné, s priemernými minimálnymi teplotami okolo -5 °C. Kichu Lhakhang sa premení na zasnežený raj, kde môžete vidieť úžasné scenérie zasnežených himalájskych vrcholov a chrámových strech.

Jar (marec - máj) je ďalším krásnym obdobím v Bhutáne. Teploty sa začínajú zvyšovať a príroda sa prebúdza. Vďaka svojej nadmorskej výške je Kichu Lhakhang obklopený kvitnúcimi rododendronmi, ktoré vytvárajú nádherné a farebné scenérie. To je obdobie, keď si môžete vychutnať krásu tohto historického chrámu a jeho okolia.

Bhután je fascinujúcou krajinou, s duchovnou atmosférou a nádhernou krajinou. Kichu Lhakhang je len jedným z mnohých pokladov, ktoré Bhután ponúka. Nech už sa rozhodnete navštíviť tento chrám v lete, na jeseň, v zime alebo na jar, určite si užijete krásu a jedinečné počasie tejto krajiny.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky