Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Belgicko Mechelen

Letenka Belgicko Mechelen


Belgické mesto Mechelen: Skrytý skvost v centre Európy

Mechelen je jedno z tých miest, ktoré nie je príliš známe, ale čo sa týka krásy a histórie, určite sa nenechá prehliadnuť. Táto pôvabná destinácia sa nachádza len pár kilometrov od Bruselu a predstavuje skutočný skvost v centre Európy. Keďže dostať sa sem je veľmi jednoduché, neváhajte a rezervujte si letenku do Mechelenu hneď teraz.

Historické centrum mesta, ktoré sa rozkladá okolo veľkého trhu, je nabitý fascinujúcou architektúrou a históriou. Prechádzka po úzkych uličkách vás prevezme späť v čase a umožní vám objavovať stredoveké klenoty, ako sú napríklad grófsky palác a krásne gotické kostoly. Navštívte Katedrálu sv. Rumbolda - jej výška vám umožní vychutnať si úchvatný výhľad na celé mesto.

Mechelen je známy aj svojou bohatou kultúrou a umením. Prechádzajte sa po múzeách a galériách, kde si môžete vychutnať diela známych umelcov či objavovať miestnu tvorbu. Nevynechajte návštevu Múzea Hendrika Consciena, ktoré je zamerané na vývoj belgickej kultúry.

Ak sa radi oddávate nakupovaniu, Mechelen vás tiež nezklame. Miestne obchodné centrá a butiky ponúkajú širokú paletu obchodov, kde si môžete vybrať od oblečenia až po unikátne suveníry. Po náročnom nákupnom zážitku si môžete oddýchnuť v jednej z mnohých kaviarní alebo reštaurácií a vychutnať si miestne belgické špeciality, ako je slávny belgický čokoládový kanál alebo tradičné vlnené placky.

Čo by ste si tiež nemali nechať ujsť, je prechádzka po krásnych záhradách a parkoch, ktoré Mechelen ponúka. Rozmanitosť rôznych zelene vyčarí úsmev na každom tvári, bez ohľadu na vek. Môžete navštíviť krásny Kráľovský park alebo sa vydať na romantickú plavbu po rieke Dijle, čo je úžasný spôsob, ako spoznať mesto z inej perspektívy.

Mechelen je skrátka ticho stojacim skvostom, ktorý si zasluhuje oveľa viac pozornosti. Atmosféra tohto belgického mesta vyžaruje pokoj a čaro minulosti. Neváhajte a rezervujte si letenku do Mechelenu na svoje nasledujúce dovolené a presvedčte sa sami. Skvelé pamiatky, kultúra, umenie a najlepšie belgické lahôdky - to všetko vás čaká v Mechelene.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Mechelen


1. Kde sa nachádza Mechelen v Belgicku?
Mechelen je historické mesto nachádzajúce sa v provincii Antverpy v Belgicku.

2. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať do Mechelenu?
Mechelen je dobre napojený na sieť verejnej dopravy vrátane železnice a autobusových liniek. Dá sa jednoducho dostať sem vlakom z hlavného mesta Bruselu alebo z iných belgických miest.

3. Ktoré atrakcie by som si nemal nechať ujsť v Mechelene?
V Mechelene by ste si určite nemali nechať ujsť stredoveký radnica na trgu Grote Markt, katedrálu svätého Rumbolda a palác Hof van Busleyden. Okrem toho je tu aj mnoho galérií, múzeí a historických ulíc na preskúmanie.

4. Aký je najlepší čas na návštevu Mechelenu?
Ideálny čas na návštevu Mechelenu je počas letných mesiacov, keď je počasie príjemné a mnoho udalostí a festivalov sa koná. Avšak mesto je krásne aj počas jarného a jesenného obdobia.

5. Existujú v Mechelene nejaké možnosti ubytovania?
Áno, v Mechelene nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Najlepšie je rezervovať si ubytovanie vopred, aby ste si mohli vybrať z najlepších možností.

6. Sú v Mechelene nejaké zaujímavé reštaurácie?
Áno, Mechelen má veľa skvelých reštaurácií, kde si môžete vychutnať belgickú gastronómiu. Od typických belgických friterií po elegantné reštaurácie, určite nájdete niečo, čo uspokojí vašu chuť.

7. Dá sa z Mechelenu jednoducho dostať do iných belgických miest ako Brusel alebo Antverpy?
Áno, Mechelen je dobre spojený železnicou s rôznymi belgickými miestami, ako je Brusel, Antverpy, Ghent a ďalšie. Vlaky sú pohodlné a často jazdia.

8. Aké sú možnosti výletov a aktivít v okolí Mechelenu?
Okolie Mechelenu ponúka veľa možností na výlety a aktivity. Môžete navštíviť krásne parky, navštíviť historické miesta ako zámok Tervuren alebo si vychutnať prírodu v Národnom parku Hoge Kempen.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Mecchelene v Belgicku. Dúfam, že vám tieto informácie pomôžu pri plánovaní vášho výletu.


Počasie Belgicko Mechelen


Belgické mesto Mechelen je známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Nachádza sa v provincii Antverpy vo Flamandskom regióne. Aj keď je to mestská oblasť, počasie v Mechelene je značne ovplyvnené jeho geografickou polohou a blízkosťou veľkých vodných útvarov.

V Mechelene sa prejavuje mierny oceánsky podnebný vplyv, ktorý je charakteristický pre Belgicko. Teploty sú prevažne mírné, s miernymi letnými a chladnými zimami. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo 5 °C a v lete okolo 20 °C. Zrážky sú rovnomerne rozdelené počas celého roka, s mierne vyššou intenzitou v lete a na jeseň.

Zimy v Mechelene môžu byť chladné a vlhké, s pravidelnými dni s dažďom a občasnými snehovými prehánkami. Teploty sa obvykle pohybujú okolo nulového bodu, ale môžu sa klesnúť aj pod -5 °C. Zimné mesiace môžu byť aj zamračené, ale slnečné dni nie sú výnimkou.

Letá v Mechelene sú teplé, avšak nie príliš horúce. Maximálne teploty sa môžu pohybovať okolo 25-30 °C. Zrážky v lete sú častejšie a počasie môže byť nepredvídateľné. Vlhkosť vzduchu spolu s vyššími teplotami môže vytvárať mierne dusné prostredie. Aj keď Mechelen leží približne 40 km od severného pobrežia Belgie, teploty sú ovplyvnené prílivmi a odlivmi, ktoré prichádzajú z Severného mora.

Jar a jeseň sú obdobia s miernymi teplotami a striedajúcimi sa slnečnými a daždivými dňami. Jar je pre Mechelen často obdobím kedy sa príroda prebúdza a mestské parky a záhrady získavajú nový rozkvit.

Ak navštívite Mechelen, odporúča sa mať so sebou slnečné okuliare, chrániť sa pred dažďom a byť pripravený na zmenu počasia. Bývajú tam jemné vetry, ktoré môžu ovplyvniť pohodu. V každom prípade, bez ohľadu na počasie, Mechelen ponúka mnoho historických a kultúrnych pamiatok, ktoré môžete navštíviť. Počasie môže byť prehýbané, ale nuda rozhodne nie je súčasťou tohto úžasného flámskeho mesta.


Dovolenka Belgicko Mechelen


Belgicko je krajina bohatá na históriu, krásnu architektúru a pohostinnosť. Jedným z uhrančivých miest, ktoré stojí za návštevu, je mesto Mechelen. Nachádza sa vo flamandskej časti Belgicka a ponúka návštevníkom mnoho zaujímavých atrakcií.

Mechelen je známy svojimi úžasnými kostolmi, krásnymi námestiami a starobylou atmosférou. Jedným z najimpozantnejších miest je sv. Rumboldovský kostol, ktorý sa týči nad mestom. Jeho veľkolepá veža ponúka nádherný výhľad na celé okolie a je jednou z najvyšších veží v Belgicku. Priamo pri kostole sa nachádza aj Rumboldovský námestie, ktoré je jedným z najživších a najkrajších miest v Mechelene.

Z historického hľadiska je Mechelen známe ako centrum katolíckej cirkvi v Belgicku. V minulosti to bolo sídlo arcibiskupa a často sa ho prezývalo "belgický Vatikán". Preto je tu množstvo ďalších čariet, ktoré vás uchvátia. Patrí sem napríklad Borgghejev dvor, starobylý palác so záhradou, ktorý slúžil ako sídlo arcibiskupa. Je to jedno z najluxusnejších miest v Mechelene a je otvorené pre všetkých návštevníkov.

Ak máte radi umenie, Mechelen ponúka aj niekoľko vynikajúcich múzeí. Jedným z nich je Kultuurfabriek, ktorá ponúka široký výber umeleckých diel rôznych žánrov a ér. Môžete sa tešiť na vystúpenia hudobných skupín, divadlá a ďalšie kultúrne podujatia.

Navyše, mechelenský Belfort je ďalšou obľúbenou atrakciou pre turistov. Tento majestátny zvoníc rovnako ako Rumboldovský kostol je zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO. Môžete sa vydať na prehliadku Belfortu a vychutnať si úžasné výhľady na mesto.

Belgicko je známe svojou kuchyňou a Mechelen nie je výnimkou. V meste nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné belgické špeciality, ako napríklad vafle, hranolky, pražené morské plody a samozrejme slávne belgické pivo.

Na záver, Mechelen je jedným z tajomných miest, ktoré fascinujú svojou bohatou históriou a architektúrou. Mesto je ľahko prístupné z hlavného mesta Bruselu a ponúka mnoho možností na objavovanie a vychutnávanie si belgického životného štýlu. Ak plánujete dovolenku v Belgicku, určite nevynechajte tento skrytý klenot. Mechelen bude mať určite prekvapenie pre každého návštevníka.


Ubytovanie Belgicko Mechelen


Belgické mesto Mechelen sa nachádza v provincii Antverpy, len niekoľko kilometrov južne od Bruselu. Ide o malebné historické mesto s bohatou kultúrnou a historickou základňou, ktorá láka návštevníkov z celého sveta. Pokiaľ plánujete návštevu Mechelenu, budete potrebovať ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré možnosti ubytovania v Mechelene.

Hotel Huis van Bewaring
Ak hľadáte niečo unikátne a originálne, Hotel Huis van Bewaring by mohol byť tou správnou voľbou pre vás. Tento hotel sa nachádza v niekdajšej väznici a okrem ubytovania ponúka aj možnosť prehliadky v celej budove. Hotel má rôzne izby, od jednoduchých pokojov až po luxusné apartmány.

Vixx Hotel
Vixx Hotel je moderný hotel, ktorý sa nachádza len kúsok od historického centra Mechelenu. Ponúka klimatizované izby, ktoré majú veľké okná a moderné zariadenie. Hotel má tiež trendy bar a terasu, ktorá je ideálna na relaxáciu po náročnom dni strávenom objavovaním mesta.

Hotel Elisabeth
Hotel Elisabeth sa nachádza v historickej budove priamo v centre Mechelenu. Izby sú priestranné a elegantné a väčšina z nich má aj balkón s výhľadom na mesto. Hotel má aj spa, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni. Raňajky sú bohaté a podávajú sa v príjemnom prostredí.

Martin's Patershof Hotel
Pokiaľ hľadáte niečo naozaj zvláštne, Martin's Patershof Hotel by mohol byť pre vás tou správnou voľbou. Hotel sa nachádza v bývalej katedrále a jeho interiér je veľmi netradičný. Izby sú vkusne zariadené a ponúkajú všetky moderné zariadenia. Hotel má tiež bar a reštauráciu.

Holiday Inn Express Mechelen City Centre
Pokiaľ hľadáte niečo cenovo dostupné, Holiday Inn Express Mechelen City Centre by mohol byť tou správnou voľbou pre vás. Tento moderný hotel sa nachádza v historickej časti Mechelenu a ponúka klimatizované izby s moderným zariadením. Raňajky sú zahrnuté v cene a sú veľmi chutné.

Mechelen ponúka rôzne možnosti ubytovania pre každého – od romantických hotelov po cenovo dostupné možnosti pre tých, ktorí majú rozpočet. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, určite budete mať skvelý zážitok z tohto malebného belgického mesta.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky