Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Belgicko Malmedy

Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Malmedy


Otázky:
1. Kde sa nachádza Malmedy v Belgicku?
2. Aké je rozloženie obyvateľov v Malmedy?
3. Aké sú turistické atrakcie v Malmedy?
4. Aké pamiatky sa nachádzajú v Malmedy?
5. Aké festivaly sa konajú v Malmedy?

Odpovede:
1. Malmedy sa nachádza východnej časti Belgicka, v provincii Liège.
2. V Malmedy žije približne 12 000 obyvateľov.
3. Turistickými atrakciami v Malmedy sú napr. kostol sv. Petra a Pavla, námestie Place Albert Ier, múzeum Baugnez 44 Historical Center a Fairon Naturama.
4. V Malmedy sa nachádza niekoľko pamiatok, ako napríklad kaplnka sv. Kataríny, zvonica sv. Kataríny, kaplnka sv. Barbory a Stará radnica.
5. V letných mesiacoch sa v Malmedy koná niekoľko festivalov, vrátane Festivalu utrpenia a umenia, Medzinárodného festivalu filmovej hudby, Festivalu belgických orechov a Festivalu piva.


Dovolenka Belgicko Malmedy


Belgicko je krásna krajina so svojou bohatou históriou, pôvabnými mestami a úchvatnou prírodou. Ak hľadáte pôvabnú destináciu na dovolenku, Malmedy by mohla byť pre vás tou správnou voľbou.

Malmedy je malé mesto v belgickom regióne Valónsko, ležiace blízko hraníc s Nemeckom a Luxemburskom. Toto príjemné mesto je známe pre svoje historické pamiatky, kultúrne podujatia a krásnu prírodu.

Pri návšteve Malmedy by ste si nemali nechať ujsť prechádzku po jeho historickom centre. Mestská štvrt s pešou zónou vás očarí kamennými domami s tradičnou architektúrou, malebnými uličkami a kaviarňami, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si lahodnú belgickú kávu. Navštívte aj radnica mesta, ktorá je dôležitým symbolom Malmedy a ponúka návštevníkom úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, je zaujímavé navštíviť Stredoveké múzeum Malmedy. Tento múzeum vám prináša pohľad do minulosti, rozpráva príbehy o stredovekom živote v Malmedy a ponúka vám možnosť si prezrieť históriu mesta a regiónu.

Ak máte radi prírodu a túranie, Malmedy je ideálnym miestom na výlety do okolitej vidieckej oblasti. Svojou polohou v krásnom horskom prostredí regiónu Hautes Fagnes je to výborný východiskový bod pre pešiu turistiku a cykloturistiku. Môžete sa vybrať na prechádzku po jednej z mnohých sietí chodníkov a objaviť úchvatné vodopády, piesočné duny a nádherné jazerá. Nezabudnite si vziať foťák, pretože tu nájdete niekoľko fotogenických miest.

Malmedy je tiež známe svojou gastronómiou. Miesta, kde môžete ochutnať miestne belgické špeciality, sa nachádzajú v celom meste. Nezabudnite sa pokúsiť o známu belgickú čokoládu, wafle a belgické pivo, pretože tieto pochúťky sú známe po celom svete.

Ak hľadáte dovolenkovú destináciu plnú histórie, prírodného krásy a nádherných gastronomických zážitkov, Malmedy by mohla byť pre vás ideálnou voľbou. Prečítajte si viac o tomto úžasnom belgickom meste a začnite plánovať svoju dovolenku už dnes.


Počasie Belgicko Malmedy


Belgicko Malmedy je malé mesto nachádzajúce sa východnej časti Belgicka. Je to jedno z miest, ktoré je známe svojou zmenlivou povahou počasia.

Počasie v Malmedy je ovplyvnené kontinentálnym klimatickým systémom a blízkosťou Ardénov. Toto oblasť je známa svojimi strmými kopci a hustými lesmi. Práve tieto geografické prvky majú vplyv na miestne počasie.

Letá v Malmedy môžu byť pomerne teplé, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Avšak môže sa vyskytnúť aj horúčavy, keď teploty môžu stúpať až na 30 stupňov Celzia. Teploty sa však môžu v priebehu dňa výrazne meniť a noci môžu byť chladnejšie.

Jeseň v Malmedy je obdobím, kedy sa počasie začína meniť a teploty klesajú. Práve v tomto období býva počasie najviac nepredvídateľné a premenné. Je bežné zažiť slnečné dni, ako aj daždivé obdobie.

Zimu v Malmedy charakterizujú studené teploty a časté sneženie. Priemerné teploty sa pohybujú okolo nuly a teploty môžu klesnúť aj pod mínus sedem stupňov Celzia. Sneženie je bežné a miestne obyvateľstvo sa zvykne tešiť na zimné športy v okolitých horských strediskách.

Jar v Malmedy znamená obdobie oživenia prírody. Teploty sa postupne zvyšujú a prichádza viac slnečných dní. Práve kvôli zmene počasia a topeniu sa snehu môže dôjsť k záplavám, keďže Malmedy sa nachádza v údolí.

Celkovo možno povedať, že počasie v Malmedy je známe svojou zmenu. Občasné prechody z teplého počasia na chladné a od slnečného k daždivému je častou súčasťou miestneho prostredia. To však nezabráni návštevníkom a obyvateľom užiť si krásu mesta a jeho okolitých prírodných scenérií v každom ročnom období.


Ubytovanie Belgicko Malmedy


Belgicko je krajina, ktorá ponúka množstvo možností na cestovanie a objavovanie. Jedným z týchto turistických destinácií je aj mesto Malmedy.

Malmedy sa nachádza v oblasti Valónsko, ktoré tvorí francúzsky jazykový región Belgicka, na východe krajiny, v blízkosti nemeckej hranice. Mesto ponúka krásne historické budovy, tradičnú belgickú kuchyňu a tiež možnosti na turistiku a zimné športy.

Ak hľadáte ubytovanie v Malmedy, máte na výber z rôznych možností. Môžete si vybrať medzi hotely, apartmánmi alebo zážitkovými ubytovaniami.

Hotely v Malmedy sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus. Niektoré hotely sú vybavené vlastným wellness centrom, ktoré ponúka množstvo služieb, ako sú masáže, sauna alebo vírivka. Medzi najpopulárnejšie hotely v Malmedy patrí Hotel des Bains & Wellness Spa.

Apartmány sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú nezávislosť a súkromie. V Malmedy nájdete mnoho apartmánov, ktoré sú vybavené kuchyňami, kde si môžete pripraviť vlastné jedlá. Navyše, apartmány sú väčšinou lacnejšie ako hotely. Najpopulárnejšie apartmány v Malmedy sú Holiday Home Avenue de la Gare a Apartment A. Les Petits Gilets.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné, môžu skúsiť zážitkové ubytovania ako napríklad Glamping (luxusný camping) alebo Yurt (tradičné mongolské bývanie). V Malmedy môžete stráviť noc v luxusnom stane s plne vybaveným interiérom v poprednej lokácii. Najpopulárnejšie zážitkové ubytovania v Malmedy sú Camp Cabin by La Ferme de la Bourgade a La Villa des Fleurs.

V každom prípade, Malmedy ponúka množstvo možností na ubytovanie, ktoré zodpovedajú každému rozpočtu a predstavám. Mesto je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú nádhernú prírodu, kultúrne dedičstvo a umenie. Nech už ste tu pre oddych, romantickú dovolenku alebo aktívny zážitok, Malmedy vám určite nezostane dlžný.


Letenka Belgicko Malmedy


Belgicko - Malmedy: Preskúmajte tento kúsok raj na zemi

Malmedy, malebné mestečko v Belgicku, je skutočným skvostom Európy. Obliekajúce sa do bohatstva histórie, kultúry a prírodného dedičstva, Malmedy je jedným z tých miest, o ktorých ste možno ešte nepočuli, ale určite stojí za to objaviť.

Hneď od prvého momentu, keď nastúpite na palubu lietadla do Belgicka, budete prekvapení nádhernými obrazmi krajiny s pestrými poliami a stromami prvotriednych kvalít. Z prístavu letiska v Bruseli je to asi hodinu cesty autom alebo pohodlnou jazdou vlakom do Malmedy. Už v úvodnom prejave Malmedy dostanete pocit autenticity a pokory, ktorou je charakteristické toto belgické mestečko.

Južné Ardeny, kde leží Malmedy, majú mnoho prírodných pokladov, ktoré môžu očariť aj ten najnáročnejší zmysel. Tu sa stretnete s rozmanitosťou horských panorám, údolími a prechádzkami po lesoch, ktoré zanechajú v procese obnovy vášho tela a ducha hlboký dojem.

Ak strávite niekoľko dní v Malmedy, určite si nezabudnite vziať čas na prechádzku históriou. Mestečko má zaujímavé dedičstvo z 18. a 19. storočia so širokými ulicami a krásnymi architektonickými prvkami. Jedným z najznámejších historických miest v meste je Katedrála svätého Petra a Pavla, ktorá je jedinečnou ukážkou gotickej architektúry a ponúka nádherné pohľady na okolitú krajinu.

Okrem historických pamiatok je Malmedy tiež známe svojimi trhmi, na ktorých môžete objaviť miestne remeslá a produkty. Po prehliadke mesta môžete ochutnať jedlá z miestnej kuchyne na tržišti La Calamine, kde nájdete čerstvé ovocie, zeleninu, syry a mnoho iných gurmánskych dobrodružstiev.

Čaro Malmedy sa však nezakončuje na povrchu, ale pokračuje pod zemou. Mestečko je vybavené hustou sieťou podzemných chodeb a banských tunelov, ktoré sú prístupné pre verejnosť. Tieto podzemné priestory ponúkajú jedinečný pohľad na minulosť a kultúru regiónu.

Okrem toho, Malmedy je známe aj svojou hudobnou scénou. Počas celého roka sa tu konajú rôzne hudobné festivaly a koncerty, ktoré pritiahnu návštevníkov z celého sveta. Takže ak vás láka hudba, nezmeškajte príležitosť vidieť niektorý z týchto podujatí.

Belgicko - Malmedy je skutočným skvostom a mali by ste si ho pridať na svoj zoznam potenciálnych čechových cieľov. Úžasnú prírodu, bohatú históriu a pôžitok z miestnej kuchyne vám ponúkne tento malý kúsok belgického raja.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky