Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Belgicko Charleroi

Dovolenka Belgicko Charleroi


Belgické mesto Charleroi, ležiace v provincii Henegavsko, je často skrytou perłą medzi turistami. Toto industrializované centrum má veľa čo ponúknuť návštevníkom, vrátane bohatej histórie, kultúrneho diania a príjemného prostredia.

Charleroi je najväčším mestom Henegavska a dôkladne prešlo transformáciou. V minulosti bolo známe ako priemyselné centrum so silnou súvislosťou s ťažbou uhlia a ocele. Je známe aj ako "čierne srdce Belgie". Avšak, napriek svojmu priemyselnému charakteru, Charleroi dnes ponúka širokú škálu zážitkov pre turistov.

Hneď po príchode do Charleroi by ste mali navštíviť grandiózny piaristický kostol Saint-Christophe, ktorý sa nachádza v centre mesta. Je to jeden z najväčších kostolov v Belgicku a určite stojí za návštevu. Jeho interiér je nádherný a hostí množstvo umeleckých diel.

Ďalšou dominantou mesta je Boloňský maják, ktorý sa tiež nachádza v centre. Bol postavený na pamiatku padlým boloňským vojakom počas prvej svetovej vojny. Maják je otvorený pre verejnosť a z jeho vrcholku ponúka úchvatný výhľad na panorámu mesta.

Charleroi má tiež mnoho múzeí, ktoré by mal každý návštevník navštíviť. Múzeum fotografie je jedným z najpopulárnejších. Nachádza sa vo vile, ktorá slúžila ako panský dom v devätnástom storočí. V múzeu môžete obdivovať rôzne výstavy súvisiace s fotografiou a objaviť jej rozmanitú históriu.

Pre tých, ktorý majú záujem o architektúru, je vhodnou voľbou návšteva moderného divadla Charleroi-Danses, ktoré je považované za symbol mesta. Jeho unikátna architektúra a bohatý program umenia a tancu tvoria zaujímavé miesto pre každého, kto má záujem o kultúru.

Ak sa rozhodnete pre dlhší pobyt v Charleroi, určite by ste nemali vynechať výlet do mestskej časti Marcinelle, kde sa nachádza slávne Múzeum klauna. Toto múzeum je venované vzácnej tradícii klaunovstva v Charleroi. Pozrite si ukážky ich umenia a objavte históriu tohto fascinujúceho povolania.

Sakraďu, Charleroi má aj krásne prirodzené prostredie pre tých, ktorí preferujú prírodu. Les Bois de Roux je prírodnou rezerváciou nachádzajúcou sa v blízkosti mesta a poskytuje priestor pre prechádzky, jogging alebo pikniky. Je to ideálne miesto pre oddych a relaxáciu po dni strávenom objavovaním mesta.

Belgické mesto Charleroi môže byť skvelým cieľom pre dovolenku. S jeho historickými pamiatkami, múzeami a prírodnými oblasťami ponúka návštevníkom rôznorodé možnosti. Takže neváhajte a objavte túto skrytú perlu v Belgicku!


Letenka Belgicko Charleroi


Belgicko Charleroi: Nevšedná destinácia v srdci Európy

Belgicko, malá krajina v srdci Európy, je často prehliadaným cestovateľským cieľom. Avšak, keď počujete slovo Charleroi, možno si neviete predstaviť, že to môže byť zaujímavý miestny bod na vašej itinerári. Ale nechajte sa prekvapiť! Charleroi má oveľa viac ponúknuť, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do tohto menej známeho belgického mesta, je samozrejme letecky. Letisko Charleroi je druhé najväčšie letisko v Belgicku a je významným centrom pre nízkonákladové letecké spoločnosti. S rôznymi leteckými spojeniami z rôznych európskych krajín, je to jednoduchý a pohodlný spôsob, ako sa dostať do Charleroi a preskúmať okolité oblasti.

Charleroi samotné je priemyselné mesto so zaujímavou históriou. Odboj proti napoleonským silám sa začal práve v Charleroi a dodnes môžete vidieť pamätníky tejto udalosti počas prechádzky mestom. Stred mesta ponúka množstvo historických budov a pamätihodností, ktoré vás zavedú do bohatej minulosti. Nevynechajte návštevu budovy mestského divadla, ktoré je ukážkou belgickej architektúry 19. storočia.

Ak máte radi umenie, určite by ste si mali dávať pozor na street art v Charleroi. Mesto sa rýchlo stalo centrom pre rôzne umelecké projekty, ktoré zdobia verejné priestranstvá. Umenie sa stalo nádhernou súčasťou charakteru mesta, kde sa kombinujú farby a tvorivosť s priemyselným pozadím.

Okrem kultúrneho bohatstva ponúka Charleroi aj príležitosti na prírodné aktivity. Jeden z najznámejších prírodných parkov, Bois du Cazier, leží len niekoľko kilometrov od centra mesta. Tento park je súčasťou svetového dedičstva UNESCO a poskytuje návštevníkom možnosť prechádzok, relaxácie a objavovania fauny a flóry.

Ako sme už spomínali, Charleroi je výborným východiskovým bodom na preskúmanie blízkeho okolia. Nedaleko mesta sa nachádza známy hrad Thuin, ktorý sa týči nad údolím rieky Sambre. Tento hrad je prístupný verejnosti a návšteva vás zavedie na prekrásne miesta z pohľadom na okolitú krajinu.

Ako vidíte, pobyt v Charleroi v Belgicku môže byť plný prekvapení a nezabudnuteľných zážitkov. Nikdy by ste nečakali, že za takýmto menej známym miestom sa skrýva toľko kultúrnych a prírodných pokladov. Takže neváhajte, vyhľadajte letenku do Belgicka a objavte čaro Charleroi!


Ubytovanie Belgicko Charleroi


Belgické mesto Charleroi je známe svojou priemyselnou históriou a nachádza sa v uzavretom priestore v doline rieky Sambre. Charleroi v súčasnosti prechádza určitým prechodom, keď sa snaží premeniť svoju povesť na miesto zaujímavé pre turistov a návštevníkov. Preto je to vhodné miesto na to, aby ste si užili svoju dovolenku a pobyt v Belgicku. Ak hľadáte ubytovanie v Charleroi, tu je niekoľko tipov a nápoved, ktoré vám môžu pomôcť.

Hotel Charleroi Airport

Jedno z najlepších ubytovaní v Charleroi je Hotel Charleroi Airport. Ako napovedá jeho názov, nachádza sa len kúsok od letiska Chardleroi a v blízkosti motorway E42. To znamená, že cesta do centra mesta nie je príliš dlhá a ľahko sa tam dostanete pomocou verejnej dopravy. Hotel ponúka komfortné a moderne zariadené izby s klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou. K dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie.

Hotel de la Basse Sambre

Hotel de la Basse Sambre sa nachádza v krásnom historickom dome a ponúka kvalitné ubytovanie s vlastnou kúpeľňou, TV a Wi-Fi prístupom. Hotel je tiež vybavený barom a reštauráciou, takže si môžete vychutnať skvelé pripravené jedlá a nápoje. Hotel sa nachádza v pešej vzdialenosti od centra mesta Charleroi, takže máte ľahký prístup do mnohých obchodov, barov a kaviarní.

Leonardo Hotel Charleroi City Center

Leonardo Hotel Charleroi City Center je moderný a elegantný hotel, ktorý sa nachádza v srdci Charleroi. Hotel ponúka pre svojich hostí luxusné a komfortné izby s vlastnou kúpeľňou a TV. V hoteli je tiež reštaurácia, kde si môžete vychutnať belgické a medzinárodné jedlá. Síce má hotel nízku cenu, ale ponúka proste skvelú hodnotu za peniaze.

Studio Dharma

Studio Dharma sa nachádza kúsok od obchodnej časti mesta a v blízkosti stanice metra a autobusovej stanice. Tento hotel ponúka ubytovanie v štýlovom a modernom štúdiu s plne vybavenou kuchyňou, klimatizáciou, TV a Wi-Fi. Toto miesto je preto ideálne pre tých, ktorí hľadajú vlastnú kuchyňu a chcú si uvariť svoje jedlo.

Nech už sa vyberiete akékoľvek ubytovanie, pri výbere ubytovania v Charleroi musíte zvážiť rôzne faktory, ako sú vaše potreby, rozpočet a poloha. Preto sa najprv oboznámte so svojimi možnosťami a potreby a potom si nájdite ubytovanie, ktoré dokonale vyhovuje vašim požiadavkám a očakávaniam.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Charleroi


Otázky:

1. Aké letiská sú v Belgicku Charleroi?
2. Aké sú možnosti dopravy z letiska do centra mesta?
3. Kedy sa najviac oplatí kupovať letenky do Charleroi?
4. Sú v Charleroi bezpečné zóny na ubytovanie pre turistov?
5. Čo robiť v Charleroi počas pobytu?

Odpovede:

1. V Charleroi sa nachádza letisko Brussels South Charleroi Airport (CRL).
2. Z letiska je možné využiť autobusovú dopravu, súkromné taxi služby alebo prenájom áut. Najlepšie je si dopravu rezervovať dopredu.
3. Letenky do Charleroi zvyknú byť najlacnejšie, ak sa kupujú dlhšie pred odchodom a v období mimo letnej sezóny.
4. V Charleroi existujú bezpečné zóny na ubytovanie, pre turistov sú vhodné napríklad hotely v centre mesta.
5. V Charleroi sa dá navštíviť napríklad Divadlo Charleroi Danses, Muzeum fotografie, Fort van Breendonk alebo Svetoznámi záhrady Gouy-lez-Piéton. Okolie mesta je tiež plné prírodných atrakcií, napríklad parku Bois du Cazier alebo jazera Lac de la Plate Taille.


Počasie Belgicko Charleroi


Belgicko Charleroi je pôsobivé mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti Belgicka. Jeho poloha sa nachádza asi 50 kilometrov južne od hlavného mesta Brusel. Charleroi, vďaka svojmu priemyslu a histórii, je dôležitým hospodárskym centrom v regióne Valónsko.

Ak hľadáte informácie o počasí v Charleroi, mali by ste vedieť, že toto mesto sa nachádza v zraniteľnej polohe, ktorú ovplyvňujú rôzne klimatické vplyvy. Podnebie tu je typické pre stredoeurópske podnebie so mírnymi letami a chladnými zimami.

Leto v Charleroi je zvyčajne miernym obdobím s teplotami pohybujúcimi sa v rozmedzí 20 až 25 stupňov Celzia. Niektoré dni môžu byť horúce, pričom teploty môžu dosiahnuť aj 30 stupňov. Teplota vzduchu však zvyčajne klesá večer, takže výlety na prechádzky a objavovanie mesta môžu byť príjemné.

Zima v Charleroi je chladná a zimy sú tu často mierne vlhké. Teploty sa pohybujú pod bodom mrazu, pričom v januári a februári je najchladnejšie. Teploty sa pohybujú okolo 0 °C a môžu byť nižšie. Môžu tu tiež padať snehové zrážky, čo pridáva k zime kúzlo a nádych romantiky.

Jeseň a jar v Charleroi sú zvyčajne premenlivé. Teploty sa pohybujú od chladných po miernu teplotu a kvôli svojej polohe mesto môže byť pod vplyvom zrážok. Je vhodné mať so sebou nepremokavý odev a pršiplášť, najmä ak chcete objavovať vonkajšie atrakcie mesta.

Celkovo platí, že počasie v Charleroi je očarujúce a zaujímavé. Nech sa rozhodnete navštíviť toto miesto v lete alebo v zime, môžete si byť istí, že počasie vytvorí vhodné prostredie na to, aby ste si užili svoj pobyt.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky