Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)

Dovolenka Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)


Ak hľadáte exotickú a jedinečnú dovolenku, možno by ste mali zvážiť návštevu Lord Howe Islandu, ktorý sa nachádza v Tichom oceáne pri pobreží Nového Južného Walesu, Austrália. Tento ostrov je známy svojou nezvyčajnou krásou prírody a nedotknutou divokou krajinou.

Lord Howe Island je malý ostrov obklopený tyrkysovými vodami a bielymi piesočnatými plážami. Jeho rozloha je približne 14,5 km², takže je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pokoj a únik od každodenného zhonu. Ostrov je zároveň vyhláseným Svetovým prírodným dedičstvom UNESCO a ponúka rozmanité možnosti vyžitia.

Prvá vec, ktorá vám padne do očí po príchode, je úžasná príroda a biodiverzita ostrova. Môžete sa vydať na nenáročné túry po útesoch, kde obdivujete nádhernú krajinu, ktorá sa strieda medzi palmami a skalami. Na vrchole Mount Gower, ktorý je najvyšším bodom ostrova, si môžete vychutnať panoramatický výhľad na ostrov a okolité more.

Ak ste potápač, potom ste na Lord Howe Islande prišli na správne miesto. Táto lokalita je známa svojimi korálovými útesmi a farebným podmorským svetom. Môžete objavovať rôzne druhy rýb, morských korytnačiek a dokonca aj rôzne druhy veľryb, ktoré prichádzajú v období migrácie. Pre tých, ktorí sa nechcú ponoriť pod hladinu, je tu aj možnosť pre jazdenie na kanoe, šnorchlovanie alebo rybolov.

Ďalšou atrakciou, ktorú Lord Howe Island ponúka, je jeho unikátna faunálna a flóra. Táto oblasť je domovom mnohých vzácnych a endemických druhov, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na svete. Napríklad, na ostrove môžete nájsť letiskové pásky, ktoré sú známe tým, že na nich po pristátí zostávajú iba vyschnuté listy. To je kvôli tomu, že pôvodné ostrovy boli tak dobre zachované, že na nich nevznikajú žiadne invázne druhy rastlín.

Ďalšou veľkou výhodou Lord Howe Island je jeho klíma. Vďaka chladnému morskému prúdu a stálemu vietru je ostrov v lete príjemne svieži. Teploty sa pohybujú medzi 20 ° C a 27 ° C, čo z neho robí ideálnu dovolenku pre tých, ktorí vyhľadávajú slnko, ale neznesiteľné horúčavy.

Na ostrove nájdete aj niekoľko hotely a letoviskov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre všetky cestovateľské potreby. Od luxusných plážových bungalovov po jednoduché chaty, nájdete si tu niečo pre každý rozpočet.

Ak teda túžite po prírode, dobrodružstve a dokonalom oddychu, neváhajte a vyrazte na dovolenku na Lord Howe Island. Tento malý raj na Zemi vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a krásu prírody, ktorá vás dostane.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)


Najčastejšie otázky a odpovede o ostrove Lord Howe v Austrálii (Nový Južný Wales):

1. Kde sa nachádza ostrov Lord Howe?
Ostrov Lord Howe sa nachádza na južnom Pacifickom oceáne, asi 600 km od pobrežia Nového Južného Walesu v Austrálii.

2. Aké je počasie na ostrove Lord Howe?
Ostrov Lord Howe má subtropické podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Priemerné teploty sa pohybujú od 19 °C v zime do 25 °C v lete.

3. Ako sa dostanem na ostrov Lord Howe?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Lord Howe, je letecky. Existujú pravidelné lety z letiska v Sydney. Cestovanie lodou je tiež možné, ale trvá to dlhší čas.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúka ostrov Lord Howe?
Ostrov Lord Howe je známy svojou nádhernou prírodou a množstvom vonkajších aktivít. Medzi najobľúbenejšie aktivity patrí potápanie, šnorchlovanie, rybolov, turistika, cyklistika a golfovanie. Ostrov tiež ponúka výlety na susedný ostrov Ball's Pyramid a pozorovanie vtákov.

5. Kde sa dá ubytovať na ostrove Lord Howe?
Na ostrove Lord Howe sa nachádza niekoľko hotelov a rekreačných zariadení. Je potrebné si ubytovanie rezervovať vopred, pretože ostrov je populárny cieľ pre turistov.

6. Aký je miestny časový pás na ostrove Lord Howe?
Ostrov Lord Howe je v časovom pásme UTC +10:30, čo znamená, že je o polhodinu pred časom na východnom pobreží Austrálie.

7. Aké je obmedzenie vstupu a výstupu z ostrova?
Ostrov Lord Howe má obmedzený počet návštevníkov, aby sa udržal jeho prírodný charakter. Je dôležité si zabezpečiť povolenie na vstup a rezerváciu letenky alebo plavby vopred.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o ostrove Lord Howe v Austrálii. Pre podrobnejšie informácie odporúčame kontaktovať miestne cestovné agentúry alebo informačné centrá.


Letenka Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)


Lord Howe Island je malý ostrovový ráj nachádzajúci sa vo vzdialenosti približne 600 km východne od pobrežia Austrálie. Tento unikátny kúsok prírody je súčasťou ostrova North Coast v štáte Nový Južný Wales. Jeho krásne pláže, korálové útesy a nádherná príroda lákajú návštevníkov z celého sveta.

Cesta na Lord Howe Island je jednoduchá a rýchla vďaka letenke, ktorá je najlepšou voľbou pre turistov, ktorí túžia objaviť tento skrytý rajský ostrov. Let na Lord Howe Island z Austrálie trvá približne dve hodiny a počas neho môžete obdivovať dych berúce výhľady na oceán a okolité ostrovy.

Pri prílete na Lord Howe Island oceníte jeho malebnú atmosféru, pokoj a prírodu. Ostrov je chránený rezerváciou biosféry UNESCO a je domovom mnohých ohrozených druhov rastlín a živočíchov. Z tohto dôvodu je turistom ponúkaná možnosť preskúmať bohatú flóru a faunu prostredníctvom organizovaných výletov a turistických trás.

Pláže Lord Howe Island sú jednými z najkrajších na svete. Čisté biele piesky a jasná modrá voda robia z ostrova ideálne miesto pre oddych a relaxáciu. Mnohé z pláží sú takmer úplne opustené a poskytujú tak turistom súkromie a pokoj. Pre milovníkov vodných športov je Lord Howe Island ideálnym miestom na potápanie, šnorchlovanie a rybolov.

Turisti tiež ocenia možnosti turistiky a prieskumu. Výlety po ostrove ponúkajú úžasné výhľady na zálivy, hory a klifové útesy. Miestne túry sú veľmi populárne a viedu turistov k najkrajším miestam na ostrove, vrátane významných prírodných pamiatok, ako sú Twin Peaks a Mount Gower.

Letenka na Lord Howe Island môže byť obmedzená, pretože kvôli ochrane prírody je počet turistov obmedzený na 400 v jednom čase. Preto je dôležité si svoju letenku rezervovať vopred. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenie so Sydney, Brisbane alebo Melbourne, čo umožňuje návštevníkom ľahko a rýchlo sa dostať na ostrov.

Cesta na Lord Howe Island sa stala jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Austrálii, vďaka svojej unikátnej prírode a izolácii od ruchu veľkých národov. Tí, ktorí hľadajú dovolenku plnú oddychu, prírodných zázrakov a pokojného prostredia, by si určite nemali nechať ujsť príležitosť navštíviť tento ostrovový raj na Zemi.


Ubytovanie Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)


Lord Howe Island, nachádzajúci sa asi 600 km od austrálskeho pobrežia, je malý rajský ostrov v Pacifickom oceáne. Ostrov je domovom jedinečných druhov rastlín a zvierat a bol vyhlásený za svetové dedičstvo UNESCO v roku 1982. A aby toho nebolo málo, má aj jedno z najlepších ubytovaní v Austrálii.

Pri návšteve Lord Howe Islandu, sa môžete ubytovať v niekoľkých hoteloch, vilách, rekreačných domoch a penziónoch, ale najlepšou voľbou pre luxusné ubytovanie je Capella Lodge.

Capella Lodge sa nachádza priamo na pláži a ponúka úchvatné výhľady na Tasmánske more a výbeh zamatových a mantinelových ryb. Svojou exkluzivitou, súkromím a luxusom, Capella Lodge je naozaj jedinečným miestom k pobytu.

Lodge ponúka štýlové ubytovanie s moderným nábytkom a vkusným interiérom. Všetky izby sú klimatizované a majú balkóny s krásnymi výhľadmi. K dispozícii je tiež knižnica s výberom kníh a filmov, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Okrem toho má lodge aj plne vybavené pracoviská, kde si môžete spracovať svoje pracovné záležitosti, ak by ste si to priali.

Restaurácia súčasťou ubytovania ponúka jedlo z čerstvých a miestnych surovín. Závisí na ročnom období, aké jedlo sa podáva, ale vždy je to niečo lahodné a nezabudnuteľné. Denné menu je preto zamerané na to, aby ponúkalo zdravé a chutné jedlo a zároveň aby ukázalo, ake to to špecializovanie na miestne suroviny.

Okrem toho je lodge vybavený aj spa, ktorý ponúka celý rad masáží a kozmetických procedúr, ktoré vám pomôžu uvoľniť sa a oddýchnúť si počas vašej dovolenky. Okrem toho majú aj bazén, kde sa môžete ochladiť počas horúcich letných dní.

Ak hľadáte nezabudnuteľný a luxusný pobyt na úplne jedinečnom mieste, Lord Howe Island s ubytovaním Capella Lodge je k dokonalým výberom pre vás. Vyskúšajte komfort a luxus Lodge a prežite si leto v austrálskom raji.


Počasie Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)


Lord Howe Island je malý ostrov nachádzajúci sa v Tichom oceáne, približne 600 km východne od Brevingtonu, v severovýchodnom pobreží Nového Južného Walesu v Austrálii. Tento ostrov je známy svojou exotickou prírodou a úchvatnými plážami, ale má aj špecifické podnebie, ktoré by nás mohlo zaujímať.

Lord Howe Island má mierne subtropické podnebie, ktoré je ovplyvnené blízkosťou Tasmánskeho mora a teplého prúdu východnej Austrálie. Leto na ostrove trvá od decembra do marca a je teplé s teplotami dosahujúcimi priemerne 25 - 28 ° C. Nočné teploty na ostrove sú približne 18 - 21 ° C, čo znamená, že aj počas nocí je príjemne teplo.

Zima na Lord Howe Island trvá od júna do augusta a je stále veľmi mierna. Teploty smerujú k priemeru 18 - 20 ° C a nočné teploty sú okolo 13 - 15 ° C. Jedným z pozoruhodných faktorov na ostrove je to, že teploty sú celoročne relatívne stabilné a kolísajú len o niekoľko stupňov.

Z pohľadu zrážok Lord Howe Island zažíva vlhké podnebie počas celého roka. Priemerne dostáva približne 1 500 mm zrážok ročne, s najväčšou časťou nasledujúceho zo severovýchodných monzúnových vietorov v lete. To znamená, že zväčša býva na ostrove dostatok vlahy a zeleň je svieža a zelená počas celého roka.

Vzhľadom k exotickému podnebiu a peknému počasiu je Lord Howe Island populárnym cieľom pre turistov, ktorí hľadajú dovolenku v tichom oceáne. So zlom teplotou a stálym množstvom slnka sa na ostrove dá vychutnať rôznorodým vonkajším aktivitám ako potápanie, surfovanie, jazda na bicykli, prieskum prírody a mnohé ďalšie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lord Howe Island, mali by ste si vziať dovolenku v účte jej subtropické počasie. Odporúča sa obliekať ľahčie oblečenie, ktoré dobre dýcha a chráni pred slnečným žiarením. Nezabudnite ani na opaľovací krém, aby ste si užili slnko bez ohľadu na ročné obdobie.

V každom prípade, pokiaľ ide o počasie, ostrov Lord Howe Island ponúka skutočne príjemné a mierny klimatický zážitok, ktorý robí z tejto destinácie ideálne miesto pre cestovateľov, ktorí sa chcú vyhnúť extrémnym teplotám a počasiu a hľadajú tropický raj na Zemi.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky