Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Austrália Great Ocean Road (Victoria)

Dovolenka Austrália Great Ocean Road (Victoria)


Austrália je krajina, ktorá láka mnohých návštevníkov z celého sveta, a určite nie je ťažké pochopiť prečo. Jedným z najkrajších miest na návštevu v Austrálii je určite Great Ocean Road, ktorá sa nachádza v štáte Victoria.

Great Ocean Road je približne 250 kilometrová cesta, ktorá spája mesto Torquay s mestom Warrnambool, prechádza cez niektoré z najkrajších scenérií v Austrálii a ponúka návštevníkom mnoho aktivít a atrakcií na ceste.

Jednou z najpôsobivejších atrakcií na ceste je určite skalný útes Twelve Apostles, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Port Campbell. Táto pamiatka, ktorá je chránená UNESCO, pozostáva z dvanástich skalných brán, ktoré sa vynárajú zo samotného mora. Tento útes poskytuje nádherné výhľady a ponúka návštevníkom možnosť vidieť veľa života, vrátane tuleniek a morských vtákov.

Na ceste sa nachádza mnoho pláží s krásnym pieskom. Napríklad návšteva pláže Bells Beach, nachádzajúcej sa pri meste Torquay, je pre milovníkov plážového života povinná. Je to miesto, kde sa konajú profesionálne preteky v surfovaní.

Okrem toho, Great Ocean Road ponúka aj návštevníkom možnosti využitia outdoorových aktivít, ako sú napríklad prechádzky po národnom parku Great Otway a spoznávanie austrálskych lesných zvierat, vrátane klokana a koaly.

Aby ste však mohli plne zažiť túto cestu, je potrebné venovať im dostatok času. Odporúča sa vziať si aspoň dva dni na cestu a zastaviť sa v miestnych obciach, kde ponúkajú mnoho aktivity, zábavu a skvelé občerstvenie.

Great Ocean Road ponúka dokonalú príležitosť na objavovanie austrálskej kultúry a krajiny a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí milujú prírodu, históriu a dobrodružstvo. Ak plánujete cestu do Austrálie, nemali by ste preskočiť tento klenot, ktorý vám určite zostane ešte dlho v pamäti.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Great Ocean Road (Victoria)


Najčastejšie otázky a odpovede o Austrálii a Great Ocean Road (Victoria) sú:

1. Kam v Austrálii by som mal ísť okrem Great Ocean Road?
Ostávajúce miesta, ktoré sa odporúčajú v Austrálii sú: Sydney, ulica Bourke Street v Melbourne, Fraser Island, Údolie Barossa, Karijini National Park, a Bondi Beach.

2. Ako dlho trvá jazda v Great Ocean Road (Victoria)?
Jazda po Great Ocean Road trvá asi 3 hodiny, keď sa ide nie zastavovať. Pri návšteve atrakcií a prechádzaní sa to môže predĺžiť približne na cely deň.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Great Ocean Road?
Najlepší čas na návštevu Great Ocean Road je od marca do mája alebo od septembra do novembra, keď je počasie miernym a nie príliš horúce ako v lete.

4. Aké miesta by som sa nemal prehliadnuť na Great Ocean Road?
Najznámejšie miesta, ktoré by ste na Great Ocean Road nemali prehliadnuť, sú: The Twelve Apostles, London Bridge, Gibson Steps, Loch Ard Gorge a The Grotto.

5. Potrebujem niečo špeciálne k cestovaniu po Great Ocean Road?
Pri cestovaní po Great Ocean Road v Victoria treba mať so sebou auto, pohodlnú a odolnú obuv a náhradné oblečenie v prípade zmeny počasia.

6. Aké sú najlepšie miesta pre surf na Great Ocean Road?
Najlepšie miesta na surf na Great Ocean Road sú: Bells Beach, Jan Juc Beach, Torquay Point a The Box.

7. Kde si môžem urobiť najlepšie fotky na Great Ocean Road?
Najlepšie miesta na fotografovanie na Great Ocean Road sú: The Twelve Apostles, London Bridge, Gibson Steps a Loch Ard Gorge.

8. Ako sa môžem dostať z Melbourne do Great Ocean Road?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Great Ocean Road z Melbourne, je najať si auto alebo vstúpiť do jednej z tamôj autobusovej spoločnosti.

9. Kam môžem ísť počas akejkoľvek sezóny na Great Ocean Road?
Počas celého roka sa môžete pokojne napiť v národných parkoch Great Otway a Port Campbell aj na plážach. Ak nemáte radi podnebie v zime, v jarnom a letnom období sú priaznivé podmienky pre surf, rafting, turistiku a bicyklovanie.
10. Ako vzdialené od seba sú atrakcie na Great Ocean Road?
Vzdialenosti medzi atrakciami na Great Ocean Road sú veľmi krátke, takže všetky atrakcie sú ľahko dostupné a môžu byť navštívené v priebehu jedného alebo dvoch dní.


Počasie Austrália Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road je jednou z najkrajších a najpopulárnejších turistických atrakcií v Austrálii. Táto cesta sa nachádza v štáte Victoria a prechádza pozdĺž pobrežia s krásnymi výhľadmi na Indický oceán. Pri plánovaní vašej cesty na Great Ocean Road je dôležité mať na pamäti aj počasie.

Počasie v oblasti Great Ocean Road sa líši v závislosti od ročného obdobia. V lete, ktoré trvá od decembra do februára, je počasie obvykle teplé a suché s priemernými teplotami dosahujúcimi približne 25 °C. Toto je ideálny čas na návštevu, pretože môžete využiť slnečné dni na prechádzky po pláži a obdivovanie scenérie.

Jeseň, ktorá trvá od marca do mája, prináša nižšie teploty, priemerne okolo 20 °C. Toto obdobie je často sprevádzané miernym dažďom, takže si nezabudnite vziať so sebou vodeodolnú obuv a dáždnik. Napriek tomu je jeseň stále obľúbeným obdobím pre turistov, pretože ponúka nádherné farebné lístie a menej preplnené pláže.

Zima, ktorá trvá od júna do augusta, prináša chladnejšie počasie s priemerom okolo 15 °C. Toto obdobie je tiež najmokrejšie, takže by ste mali očakávať daždivé dni a zvýšený vietor. Niektorí turisti preferujú tento čas, pretože menej návštevníkov znamená menej preplnené miesta.

Na jar, ktorá trvá od septembra do novembra, sa počasie opäť zlepšuje a teploty začínajú stúpať na približne 20 °C. V tomto období je pravdepodobnosť dažďa nižšia a krajina sa začína prebúdzať k životu s kvitnúcimi kvetmi a rôznorodej flórou.

Pri plánovaní cesty na Great Ocean Road odporúčame sledovať predpoveď počasia niekoľko dní pred vašou plánovanou návštevou. Počasie v tejto oblasti je známe svojou zmenučivou povahou, takže by ste mali byť pripravení na rôzne podmienky. Nezabudnite si vziať teplejšie oblečenie a vždy sa chráňte pred slnkom, keďže slnko v Austrálii môže byť veľmi silné.

Okrem počasia je dôležité myslieť aj na rôzne stanovištia na ceste, aby ste mohli využiť a ochutnať to najlepšie, čo Great Ocean Road ponúka. Môžete sa tešiť na nádherné pláže, útesy a prirodzené skalné útvary, ako sú známe Dvanásť apoštolov. Rovnako si nezabudnite vziať foťák, pretože tieto scenérie si zaslúžia byť zachytené na pamiatku.

Vychutnajte si cestu po Great Ocean Road a užite si nielen krásy prírody, ale aj zážitky a jedinečnú atmosféru tejto ikonické cesty v Austrálii.


Letenka Austrália Great Ocean Road (Victoria)


Ak si plánujete cestu do Austrálie a máte radi nádheru prírody a scenérie, jedno miesto, ktoré by ste nemali vynechať, je Great Ocean Road v austrálskom štáte Victoria. Táto 243-kilometrová cesta vedie pozdĺž juhozápadného pobrežia a prechádza jedným z najúchvatnejších a najkrajších úsekov na svete.

Správne by ste začali túto jedinečnú cestu v mestečku Torquay, ktoré je zároveň aj svetovým hlavným mestom surfov. Odtiaľ môžete pokračovať cez slávne pláže ako Bells Beach a Anglesea, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na oceán a prírodnú krásu.

Jeden z najznámejších úsekoch Great Ocean Road je "The Twelve Apostles" (Dvanásť apoštolov). Patria medzi najikonickejšie skaly Austrálie, ktoré z Karlína kopce tiež vytvorila vulkanická činnosť. Tieto skaly sú teraz dôkazom erózie a odolnosti prírody. Najlepším časom na návštevu je za súmraku, keď sa môžete tešiť na fantastické západy slnka.

Okrem "The Twelve Apostles" existuje aj mnoho ďalších miest, ktoré stojí za to preskúmať. Medzi ne patrí aj Loch Ard Gorge, miesto, kde sa v roku 1878 potopil loďský Loch Ard. Toto miesto je výnimočné svojou históriou a ak si chcete oddýchnuť od jazdy, môžete sa ísť prejsť po miestnych turistických chodníkoch a objaviť skryté zátoky a prírodnú krásu.

Ďalším zaujímavým miestom, ktoré sa dá nájsť na Great Ocean Road, je národný park Great Otway, ktorý ponúka skvelé možnosti na výlety a prechádzky. Tento národný park je domovom pre mnoho druhov vtákov, ktoré sú v prírode jedinečné. Môžete tu tiež nájsť aj niekoľko vodopádov a ďalších prírodných úkazov, ktoré vás prekvapia svojou krásou.

Je dôležité si pamätať, že pri ceste po Great Ocean Road treba mať viac času na cestu, pretože cesta je veľmi krivkavá a predstavuje to mnoho zastávok na obdivovanie scenérie. Odporúča sa aj prenajatie si auta alebo zapojenie sa do organizovanej výletnej trasy, aby ste si mohli vychutnať túto cestu bez starostí.

Great Ocean Road v Austrálii je skutočne jedinečná a kúsok prírodného rajom. Nezabudnite si zobrať fotoaparát a odfotiť si tieto okamihy na pamiatku. Práve tieto krásne prírodné útvary ako "The Twelve Apostles" vytvárajú nezabudnuteľné zážitky, ktoré vám budú spomínať na svoju cestu do Austrálie na zvyšok života.


Ubytovanie Austrália Great Ocean Road (Victoria)


Austrálska Great Ocean Road, nachádzajúca sa v štáte Victoria, je jedným z najkrajších a najobľúbenejších turistických miest v krajine. Táto rozsiahla cesta sa tiahne až do 243 km a ponúka úžasné výhľady na scenický pobrežný pás, ktorý je domovom množstva prírodných krás.

Jednou z hlavných atrakcií tejto oblasti je známa "Dvanásť apostolov". Tieto impozantné vápencové útesy sa nachádzajú v blízkosti mesta Port Campbell a predstavujú unikátny prírodný fenomén. Počas tisícročí vytvarovanie morom a vetrom vytvorilo tieto impozantné skalné formácie, ktoré sú veľmi pôsobivé. Ich mohutné siluety nad tichými vlnami a bielymi piesočnatými plážami sú nádherným pohľadom.

Viac na juh od "Dvanástich apoštolov" sa nachádza ďalší prírodný div, známy ako "Loch Ard Gorge". Tento malý záliv získal svoje meno v roku 1878, keď sa tu zvrhla loď Loch Ard a dvaja jej preživší členovia sa zachránili v okolitých útesoch. Loch Ard Gorge ponúka úžasné scenérie s krásnou modrou vodou a strmými skalnými stenami. Tento miestny príbeh pritahuje nielen turistov, ale aj kúpačov a potápačov, ktorí si môžu užiť pokojné vody a fascinujúci podvodný svet.

Okrem týchto impozantných prírodných útvarov ponúka Great Ocean Road aj množstvo ďalších zážitkov a atrakcií. Medzi ne patrí krásny národný park Port Campbell, kde si môžete vychutnať prechádzky v prírode a obdivovať endemickú flóru a faunu. Na ceste takisto nájdete niekoľko priečnych mostov, ktoré prechádzajú cez rieky a ponúkajú ohromujúce výhľady.

Ak hľadáte ubytovanie na Great Ocean Road, máte množstvo možností. Na výber máte od luxusných hotelov a rezortov až po kempovanie v národnom parku. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti hlavných turistických miest, ako sú Port Campbell a Apollo Bay. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť ubytovania, budete mať prístup k nádherným výhľadom na oceán a jedinečnému pobrežiu.

Cesta Great Ocean Road je jedným z tých miest, ktoré musíte vidieť. Jeho scenická krása a prírodné zázraky ako Dvanásť apoštolov a Loch Ard Gorge vás ohromia a nechajú vás s nezabudnuteľnými zážitkami. Bez ohľadu na to, či ste milovníkmi prírody alebo túlajúcimi sa dobrodruhmi, táto úžasná oblasť vás určite nechá bez slov.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky