Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Arménsko Jerevan (hlavné mesto)

Počasie Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Jerevan, hlavné mesto Arménska, sa nachádza v západnej časti krajiny a je jedným z najkrajších a najstarších miest regiónu Kaukazu. Jeho klima je kontinentálne, s mierne teplými letami a chladnými zimami.

Leto v Jerevane je teplé a suché, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 36 ° C v júli. Nočné teploty sa pohybujú okolo 18 ° C, čo umožňuje miestnym obyvateľom aj návštevníkom vychutnať si príjemné letné večery. Vybavenie vhodného letného oblečenia, slnečných okuliarov a opaľovacieho krému je nevyhnutné, pretože slnko svieti počas tohto obdobia intenzívne.

Jerevan je známy aj svojimi dážďmi, najmä v lete a na jeseň. Najviac zrážok spadne v máji a júni, kedy sú pravidelné búrky. Počasprávny dážd neprekáža, pretože okrem osvieženia pridá príjemnú vôňu kvetov a zelených častí mesta.

Zima v Jerevane je studená a suchá, s priemernými minimálnymi teplotami okolo -6 ° C v januári. Počas tejto doby sa mesto mení na zasnežené kúzlo a prinaša radosť všetkým, ktorí milujú zimné športy. Turisti sa radi vyberajú na turistické túry v malebných horách Arménska, ako napríklad horu Ararat.

Jerevan je známy svojou slnečnou krajinou a je miestom, kde príroda a kultúra žijú v harmónii. Svojim návštevníkom poskytuje jedinečný zážitok z prechádzky mestom, kde sa kombinuje staroveká architektúra s modernými stavbami. Dochádzka okolo kresťanských kostolov a kláštorov je rovnako nezabudnuteľným zážitkom.

Celkovo môžeme povedať, že Jerevan má príjemné podnebie pre návštevníkov počas letných mesiacov a ponúka krásne scenérie v zime. Bez ohľadu na ročné obdobie, kedy sa rozhodnete navštíviť toto úžasné mesto, určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


1. Aká je poloha Jerevanu?
Odpoveď: Jerevan sa nachádza v Arménsku, v západnej časti krajiny.

2. Aký je počet obyvateľov Jerevanu?
Odpoveď: Obyvateľstvo Jerevanu sa odhaduje na približne 1,1 milióna ľudí.

3. Ktorý je najvýznamnejší pamiatkový objekt v Jerevane?
Odpoveď: Najvýznamnejším pamiatkovým objektom v Jerevane je Arménsky štátny histórický múzeum.

4. Aké sú najdôležitejšie atrakcie v Jerevane?
Odpoveď: Medzi najdôležitejšie atrakcie v Jerevane patria Kaskády, Matenadaran: Arménska národná knižnica a múzeum rukopisov, Modrá mešita, Námestie republiky, Opera a balet Jerevan a mnoho ďalších.

5. Akým jazykom sa hovorí v Jerevane?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom v Jerevane a v celom Arménsku je arménčina.

6. Koľko miestnych dopravných prostriedkov je k dispozícii v Jerevane?
Odpoveď: V Jerevane sa bežne používajú autobusy, trolejbusy a taxíky pre miestnu dopravu. Môžete si tiež prenajať auto alebo využiť služby bicyklových požičovní.

7. Aké sú typické arménske jedlá, ktoré si môžete vychutnať v Jerevane?
Odpoveď: V Jerevane môžete ochutnať arménske tradičné jedlá, ako sú khorovats (grilované mäso), lavash (tradičný chlieb), dolma (plnené vavriny) a mnoho ďalších.

8. Aké je typické počasie v Jerevane?
Odpoveď: Jerevan má kontinentálne podnebie so suchými letami a chladnými zimami. Letá sú teplé a suché s priemernými teplotami okolo 25 °C, zimy sú chladné s teplotami často pod nulou.

9. Koľko hodín letu je z môjho mesta do Jerevanu?
Odpoveď: Dĺžka letu do Jerevanu závisí od polohy vašej východzíej krajiny. Z EÚ a USA to môže trvať približne 4-6 hodín.

10. Aké sú najlepšie spôsoby, ako spoznať Jerevan?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby, ako spoznať Jerevan, sú pešie prechádzky po starom meste a jeho pamiatkach, absolvovanie ponuky miestnych prehliadok a výletov a ochutnávanie miestnej kuchyne v tradičných reštauráciách.


Ubytovanie Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Jerevan je hlavné mesto Arménska a jeho kultúrne, historické a architektonické bohatstvo pritiahlo množstvo turistov z celého sveta. Ak máte v pláne navštíviť Jerevan, je dôležité vybrať si správne ubytovanie, aby ste mali pohodlný a príjemný pobyt.

Jerevan ponúka množstvo možností ubytovania, od luxusných hotelov až po lacnejšie hostely a apartmány. Niektoré z najlepších možností ubytovania zahŕňajú:

1. Luxusné hotely: V Jerevane nájdete niekoľko luxusných hotelov, ktoré poskytujú najvyšší štandard pohodlia a služieb. Tieto hotely často ponúkajú vynikajúci výhľad na mesto a jeho okolie. Medzi najznámejšie patria The Alexander, The Marriott Hotel Yerevan a The Hyatt Place Yerevan.

2. Stredne veľké hotely: Ak hľadáte niečo medzi luxusným a cenovo dostupným, existuje veľa stredne veľkých hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a prijateľnú cenu. Ide o ideálnu možnosť pre tých, ktorí hľadajú komfortné ubytovanie s dobrým pomerom ceny a kvality.

3. Hostely: Pre cestovateľov s menším rozpočtom sú hostely v Jerevane skvelou možnosťou. Hostely ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie a často majú zdieľané izby a spoločné priestory, kde môžete spoznať iných cestovateľov. Niektoré z najlepších hosteľov v Jerevane sú The Envoy Hostel, Yerevan Hostel a Kantar Hostel.

4. Apartmány: Pre tých, ktorí by radi mali viac súkromia a samostatnosť, sú v Jerevane dostupné aj apartmány na prenájom. Apartmány ponúkajú často plne vybavenú kuchyňu a priestor, čo je ideálne pre rodiny a skupiny cestovateľov. Môžete ich nájsť na platformách, ako je Airbnb.

Nezávisle od toho, aký typ ubytovania si vyberiete, odporúča sa rezervovať si ho vopred, pretože Jerevan je veľmi obľúbený cestovateľmi a ubytovanie môže byť rýchlo vypredané.

Ak hľadáte ubytovanie v Jerevane, je dôležité zvážiť aj jeho polohu. Mesto ponúka rôzne časti, každá s vlastnou atmosférou a vlastnosťami. Niektoré obľúbené časti mesta, kde je možné nájsť ubytovanie, sú Kentron (stred mesta), Arabkir a Ajapnyak. Každá z týchto oblastí ponúka rôzne aktivity, reštaurácie, bary a obchody.

Všetky tieto faktory je dôležité zvážiť pri výbere ubytovania v Jerevane. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo požiadavky na ubytovanie, máte v Jerevane na výber z rôznych možností, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľný pobyt.


Letenka Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Arménsko, krajina na križovatke Európy a Ázie, ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých turistických miest a fascinujúcu históriu. Jeho hlavné mesto, Jerevan, je živým centrom kultúry, histórie a architektúry. Pre tých, ktorí sa chystajú navštíviť túto fascinujúcu destináciu, je prvým krokom zabezpečenie letenky do Arménska.

Letenky do Jerevanu sú k dispozícii z rôznych častí sveta. Arménia má medzinárodné letisko Zvartnots v blízkosti Jerevanu, ktoré slúži ako hlavný vstupný bod pre túto krajinu. Niektoré z najpopulárnejších leteckých spoločností, ktoré lietajú do Jerevanu, sú napríklad Emirates, Aeroflot, Qatar Airways, Turkish Airlines a Etihad Airways. Tieto spoločnosti poskytujú komfortné lety so širokým spektrom služieb a jedlom na palube.

Jerevan je známy svojou bohatou históriou a významnými pamiatkami. Po príchode do Jerevanu je jednou z prvých miest, ktoré by ste mali navštíviť, Republikové námestie. Je to veľké, dobre udržiavané námestie s kaskádovitým komplexom so stupňovitými fontánami. Taktiež môžete navštíviť Pamätník genocídy Arméňov, ktorý je venovaný všetkým obetiam arménskej genocídy.

Jerevan je tiež domovom mnohých múzeí a galérií, ktoré ponúkajú úžasné obrazy arménskej histórie a kultúry. Medzi najznámejšie patria Arménske národné múzeum, Múzeum Erebuni, ktoré je venované histórii starovekého mestského osídlenia Erebuni, a Múzeum Sergeja Parajanova, ktoré je venované slávnemu arménskemu filmovému režisérovi.

Okrem toho môžete v Jerevane navštíviť aj Arménsku Apoštolskú katedrálu, ktorá je jednou z najstarších kresťanských stavieb na svete, katedrálu Svätého Gregora Iluminátora, ktorá je hlavným sídlom Arménskej apoštolskej cirkvi, a modlitebnú časť Chor Virap, ktorá je považovaná za dôležitú miestom arménskeho kresťanstva.

Okrem kultúry a histórie ponúka Jerevan aj úžasné prírodné krásy vo svojom okolí. Môžete navštíviť vrchol Ararat, svätú horu Arménov, alebo si užiť prechádzku v národnom parku Dilidžan, ktorý je obklopený nádhernou prírodou a lesmi.

Keď už ste v Jerevane, nezabudnite vyskúšať miestnu arménsku kuchyňu. Arménska kuchyňa je chutná a obohatená množstvom korenín a zaujímavých prísad. Niektoré z miestnych špecialít, ktoré by ste mali ochutnať, sú napríklad dolma (plnené listy viniča), lavash (tradičný chlieb), kebab (grilované mäso) a arménske sladkosti ako napríklad pakhlava.

Nákupy v Jerevane tiež nie sú zanedbateľnou záležitosťou. Môžete navštíviť dlhú a živú ulicu Vernisáž, ktorá je plná trhovísk a stánkov s tradičným arménskym remeslom a suvenírmi.

Po návšteve Jerevanu odletíte s množstvom nezabudnuteľných zážitkov a spomienok. Fascinujúca história, kultúra a prírodná krása Arménska vám zaručujú, že táto krajina nebude len miestom, kde si zakúpite letenku a strávite dovolenku, ale aj jedným z najkrajších miest, ktoré ste kedy navštívili.


Dovolenka Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Arménsko je krajina s bohatou históriou, kultúrou a krásnou prírodou. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Arménsku, určite nevynechajte jeho hlavné mesto Jerevan.

Jerevan je jedno z najstarších kontinuálne obývaných miest na svete a leží na križovatke európskej a ázijskej kultúry. Jeho centrum tvorí obrovský námestie Republiky, kde sa nachádza aj symbol mesta - veľkolepá fontána Vodný tanec. Na námestí si môžete vychutnať atmosféru miestnych kaviarní a obchodov s tradičným arménskym tovarom.

V Jerevane sa nachádza mnoho historických pamiatok, vrátane katedrály Etchmiadzin, ktorá je zároveň najstaršou kresťanskou katedrálou na svete. Inými zaujímavými miestami sú napríklad modrý mešita, katedrála sv. Gregora a veľký akvadukt.

Ak sa chcete ponoriť do histórie a kultúry Arménska, mali by ste určite navštíviť Ajchpárk - pamätník genocídy, ktorý bol postavený na pamiatku 1,5 milióna Arménov, ktorí zahynuli počas genocídy v roku 1915. Okrem toho môžete navštíviť Ajntap - najstaršie tradičné armeňské mesto, ktoré je už od roku 1968 zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

V Arménsku a Jerevane nájdete aj mnoho moderných a zaujímavých miest, ako sú napríklad park Kaskád s múzeom současného umenia, ktoré je umiestnené v mohutnej budove s terasami a fontánami. Veľa zábavy si môžete nájsť aj v reštauráciách s tradičnou arménskou kuchyňou, ktorá si zachováva miestne, autentické chute.

Arménsko a jeho hlavné mesto Jerevan patria medzi najkrajšie destinácie na svete. Toľko histórie, kultúry a krásy si v priebehu jednej dovolenky nezažijete nikde inde. Ak sa ešte rozhodnete pre dovolenku v Jerevane, nie je sa čoho báť - vstup Arménska do EÚ výrazne zjednodušil možnosti cestovania v theňo krajine. Stačí si pozrieť dostupné lety, zarezervovať si ubytovanie a vybrať sa objavovať krásy Arménska.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky