Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Argentína Purmamarca

Dovolenka Argentína Purmamarca


Argentína je krajina, ktorá je plná nádhery a zaujímavých miest. Medzi tie najkrajšie patrí malé mestečko Purmamarca, ktoré sa nachádza v provincii Jujuy. Toto malebné miesto ponúka cestovateľom pôvabnú kombináciu kultúry, prírody a folklóru. Ak plánujete dovolenku v Argentíne, určite neváhajte a navštívte toto úchvatné miesto.

Purmamarca sa nachádza na úpätí pohoria Andes a je obklopené krásnou prírodou, ktorá vás uchváti. Jedným z najznámejších a najkrajších miest v meste je Cerro de los Siete Colores, teda hora siedmych farieb. Na tejto malebnej hore sa môžete iba tak prepodať kráse, ktorá sa vám zobrazí pred očami. V jej okolí poskytuje množstvo trekkingových a cyklistických trás pre tých, ktorí sú záujemcovia o adrenalínové zážitky a turistiku.

Mestečko Purmamarca si zachovalo svoju pôvodnú architektúru a kultúru. Všade okolo si môžete všimnúť typické adobe domy a rústy, ktoré sú vyrobené z trávy a zemiakov. Toto miesto je plné živých farieb, ktoré z neho robia pôvabný a zaujímavý priestor na návštevu.

V Purmamarca sa môžete zahryznúť do typického argentínskeho jedla, ktoré nikdy nesklame. Pozrite sa na miestne trhy a vyskúšajte niektoré z miestnych špecialít. Na trhoch si kúpite napríklad tradičnú empanadu, ktorá je plnená mäsom alebo zeleninou. Okrem toho tam nájdete veľa rôznych druhov ovocia a zeleniny, ktoré sú pestované v miestnych záhradách.

V Purmamarca je nevyhnutné navštíviť aj miestny kostol, kde si môžete pozrieť pôvodné hudobné nástroje a roztomilé kresby na stenách. Pre tých, ktorí sú záujemcovia o históriu a kultúru, je tu múzeum, ktoré má výstavy o pôvodnom obyvateľstve Argentíny.

Dovolenka v Purmamarca v Argentíne je zážitok, ktorý si určite nikdy nezabudnete. Toto miesto vám ponúka perfektnú kombináciu krásnej prírody, kultúry a priateľských miestnych obyvateľov. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť, načerpať nové sily a zbaviť sa stresu, Purmamarca je tou správnou voľbou pre vás. Tak neváhajte a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Argentíne.


Ubytovanie Argentína Purmamarca


Purmamarca je malebné a historické mestečko v Argentíne, nachádzajúce sa v provincii Jujuy. Svojou nádhernou krajinou a koloniálnym šarmom sa stalo populárnym cieľom pre turistov, ktorí chcú objaviť krásu a kultúru Južnej Ameriky. Jedným z dôležitých aspektov návštevy Purmamarca je samozrejme aj ubytovanie.

Purmamarca ponúka rôzne možnosti pre svojich návštevníkov. Pre tých, ktorí majú radi luxus a pohodlie, je k dispozícii niekoľko luxusných hotelov a rezortov, kde si môžu užiť všetky moderné vybavenia a iné pohodlia. Tieto hotely často ponúkajú aj krásne výhľady na okolitú krajinu, vrátane známeho pohoria Cerro de los Siete Colores.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj menšie hotely a hostely. Mnohé z nich sú zariadené v tradičnom koloniálnom štýle, čo dodáva pobytu autentickosť a šarm. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú dostupné ceny a sú vhodné pre turistov, ktorí sa radi pohybujú na vlastnú päsť a objavujú okolitú krajinu.

Okrem tradičných možností ubytovania si návštevníci môžu vyskúšať aj pobyt v miestnych hostinoch, známych ako "posadas". Tieto posady sa nachádzajú v tradičných adobe domčekoch a ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. Majitelia posád sa často snažia svojich hostí oboznámiť s miestnou kultúrou a tradíciami, a ponúknuť im skutočne autentický zážitok.

Purmamarca je tiež známe svojimi trhmi a remeselnými dielňami, a preto by ste si nemali nechať ujsť možnosť zakúpiť si miestne produkty ako keramiku, textílie a umelecké diela. Niektoré posady a hotely majú aj vlastné obchody, kde môžete objaviť a zakúpiť si tieto produkty, čo je skvelý spôsob, ako si odniesť kúsok miestnej kultúry so sebou domov.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania preferujete, v Purmamarce si iste nájdete to pravé pre vás. Toto kúzelné mestečko poskytuje nezabudnuteľný zážitok, či už nasýti svojimi nádhernými výhľadmi na pohorie Cerro de los Siete Colores alebo očarí svojimi bohatými kultúrnymi a umeleckými tradíciami. Bez ohľadu na to, či strávite len pár dní alebo dlhšiu dobu v Purmamarce, jedno je isté - budete si pamätať svoj pobyt v tomto malebnom argentskom mestečku ešte dlho po návrate domov.


Letenka Argentína Purmamarca


Letenka do Argentíny: Objavte krásy Purmamarca

Ak sa plánujete vybrať do Južnej Ameriky, jednou z najfascinujúcejších destinácií, ktorú by ste nemali prehliadnuť, je Purmamarca v Argentíne. Táto malebná dedinka je situovaná v provincii Jujuy a ponúka návštevníkom pôsobivú kombináciu kultúry, prírodných úkazov a histórie. Letenka do Argentíny je vstupenkou do krajiny tisícich farieb a očarujúcich výhľadov.

Príchod do Argentíny väčšinou začína medzinárodným letiskom v hlavnom meste Buenos Aires. Z Buenos Aires sa potom môžete dostať do Purmamarca vlakom, autobusom alebo prenajať si auto na prejdenie malej vzdialenosti do tejto nádherného miesta.

Jedným z najväčších lákadlom Purmamarca je jeho pokojná atmosféra, ktorá voní kultúrnym dedinám andských ľudí. Dedinka je obklopená pohľadmi na Farallón, hory Južného Andesu a dlhú, úrodnú údoliu Quebrada de Humahuaca. Purmamarca je tiež známa pre svoje farebné hlinené domčeky, ktoré sa tradične vyrábajú z miestnej trstiny a hliny, čím odrážajú miestnu kultúru a tradície.

Jednou z najúžasnejších atrakcií v Purmamarca je Cerro de los Siete Colores alebo "Hora sedem farieb". Tento vyvýšený kopec je pomenovaný podľa jeho fázu, ktoré sa menia v závislosti na slnečnom svetle. Jeho odtiene červenej, oranžovej, žltej a fialovej sú prehliadkou pre oči a poskytujú nezabudnuteľný zážitok pre turistov.

Okrem Cerro de los Siete Colores, Purmamarca ponúka aj množstvo ďalších miest, ktoré stojí za návštevu. Napríklad Paseo de los Colorados je krátky turistický chodník, ktorý vedie k rieke Purmamarca a ponúka úžasné panoramatické výhľady. Ďalším obľúbeným bodom záujmu je aj miestne trhovisko, kde miestni prezentujú svoje umenie a remeslá. Môžete si tu kúpiť tradičné textílie, keramiku alebo ďalšie miestne výrobky.

Pre milovníkov historických pamiatok je tu aj starobylý kostol Santa Rosa de Lima, ktorý bol postavený v roku 1594 a stále slúži ako miesto verejných zhromaždení a náboženských slávností. Tento kostol je príkladom koloniálnej architektúry a ponúka upokojujúce prostredie pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť od aktivity na úpätí And.

Návšteva Purmamarca ponúka aj množstvo možností na túry a outdoorové aktivity. Môžete sa vydať na prechádzku do blízkych hôr a objavovať ich krásu, alebo vyskúšať jazdu na koni cez okolité údolia. Ak ste dobrodružník, odporúča sa výlet do nedalekého národného parku Los Cardones, kde môžete obdivovať ohromujúce kaktusy, skalné útvary a divokú kvetinovú flóru.

Letenka do Argentíny je cestovateľom dverami do krajiny bohatých zážitkov a fascinujúcej prírody. Purmamarca je dokonalým príkladom tohto, ponúkajúc odpočinok od mestského ruchu a možnosť objavovania jedinečných kultúrnych a prírodných zákutí. Nič tu nerobí človeka šťastnejším, ako výhľad na horský masív Farallón a jeho premenlivé farby. Ak sa vám naskytne príležitosť navštíviť Argentínu, nezabudnite využiť letenku do Purmamarca a zažiť nesmierne dobrodružstvo.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Purmamarca


Čo je Purmamarca?
Purmamarca je malé mestečko v argentínskej provincii Jujuy, známe svojou farebnou horskou krajinou a Indiánskym kultúrnym dedičstvom.

Ako sa tam dostanem?
Purmamarca sa nachádza približne 160 km južne od mesta Salta, hlavného mesta provincie Jujuy. Najlepšie je cestovať autom, ale existujú aj verejné autobusové spojenia.

Aké miesto Purmamarca navštíviť?
Najznámejšia turistická atrakcia v Purmamarca je horský masív Cerro de los Siete Colores, ktorý je úžasným miestom na prechádzky a turistiku. Ďalšie miesta, ktoré si môžete vychutnať, sú mnohé tradičné Indiánske obydlia, miestne trhy s tradičnými výrobkami a múzeá.

Aké je počasie v Purmamarca?
Počasie v Purmamarca sa mení v závislosti na ročnom období. Zima, ktorá trvá od júna do septembra, je obvykle suchá a studená s teplotami, ktoré môžu klesnúť pod bod mrazu. Leto, ktoré trvá od decembra do marca, je často horúce a vlhké s búrkami a krátkymi dažďami.

Aké tradičné jedlá môžem ochutnať v Purmamarca?
Argentínska gastronómia je veľmi rozmanitá a zahrnuje množstvo chutných jedál. V Purmamarca si môžete vychutnať tradičné Indiánske jedlá, ako sú humita (parou varený koláč), empanadas (plnené koláče) a locro (hustá polievka s bóbmi a mäsom). Okrem toho si môžete vychutnať aj argentínske steaky, ktoré sú známe po celom svete.


Počasie Argentína Purmamarca


Purmamarca je malebné mestečko nachádzajúce sa v Argentíne. Leží v provincii Jujuy na severe krajiny a je obklopené pôsobivou krajinou a vysočinou Quebrada de Humahuaca. Toto miesto je veľmi obľúbené medzi turistami kvôli svojim farebným horám, historickým pamiatkam a autentickému kultúrnemu životu.

Purmamarca je známa svojimi Cerro de los Siete Colores, čo v preklade znamená Hora siedmich farieb. Tieto vrchy sú výsledkom geologického procesu, kedy sa rôzne minerály a horniny zhlukovali a vytvárali unikátne vrstvy. Najlepší čas na obdivovanie týchto farebných vrchov je ráno, keď ranné slnko ich osvetľuje a dokonale podčiarkuje ich jedinečnú krásu.

Počasie v Purmamarca je veľmi chladné kvôli vysokému nadmorskému výškovému geodetickému bodu, a to 2 192 metrov nad morom. Počas zimných mesiacov, od júna do augusta, teploty sa môžu pohybovať okolo 0 °C a dokonca aj pod ním. Je potrebné sa dobre obliecť a pripraviť sa na mrazivé a studené podmienky. V lete, od decembra do februára, teploty sa pohybujú okolo 25 °C a môžu byť dosť vykurované. Je vhodné si priniesť dostatok vody a chrániť sa pred priamym slnečným žiarením.

Okrem slnka a teploty je Purmamarca tiež známa svojimi silnými vetrami. Veterné búrky a silné zrážky môžu byť bežné, najmä počas jesene a zimy. Turisti by mali byť pripravení na takéto podmienky a schopní adaptovať svoje plány, ak sa počasie rýchlo mení.

Napriek týmto potenciálnym nepriaznivým podmienkam je Purmamarca krásnym miestom na návštevu. Jeho farebné hory, historické budovy a bohatá kultúra robia z tohto miesta skutočne jedinečnú destináciu. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, je toto miesto nádhernou pasťou, ktorú treba objaviť.

Ak chcete zažiť originálnu argentínsku atmosféru a vychutnať si prekrásne počasie v Purmamarci, odporúča sa navštíviť túto destináciu v jarných mesiacoch, keď teploty sú mierné a príroda je plná farieb a života. Nezabudnite si priniesť dostatok oblečenia na ovládanie teploty a pripravte sa na možné zrážky.

Zhrnutím, počasie v Purmamarca je zemepisne podmienené vysokým nadmorským výškovým bodom a môže byť veľmi chladné v zime a veľmi horúce v lete. Turisti by mali byť pripravení na všetky typy počasia a prispôsobiť sa aktuálnym podmienkam. Bez ohľadu na poveternostné podmienky, Purmamarca ponúka skutočne nezabudnuteľný zážitok.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky