Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Argentína El Chaltén

Počasie Argentína El Chaltén


El Chaltén je malé mestečko, ktoré sa nachádza v argentínskej provincii Santa Cruz. Mesto je obľúbenou turistickou destináciou pre milovníkov horolezectva a turistiku, pretože sa nachádza v národných parkoch Los Glaciares a Fitz Roy. Avšak, predtým než sa vydáte do tohto úžasného miesta, je dôležité poznať miestne počasie.

El Chaltén sa nachádza voľne vystavené v pustej a vetrom známej stepi, čo znamená, že počasie v tomto oblasti je veľmi nepredvídateľné. Väčšinou prevláda chladné podnebie, s miernymi letmi a studenými zimami. Priemerná teplota v lete (od decembra do marca) sa pohybuje od 10 °C do 18 °C, zatiaľ čo v zime (od júna do septembra) teploty klesajú pod bod mrazu, s priemernou teplotou okolo -2 °C.

Zároveň je dôležité si uvedomiť, že El Chaltén je známy svojimi silnými vetrami. Najväčšími veternými rýchlosťami sa meria až 130 km/h, čo môže mať vplyv na vašu turistiku a horolezectvo. Je preto potrebné mať dobre oblečenie a vybavenie, ktoré odolá extrémnym podmienkam.

Ďalším faktorom, ktorý treba zohľadniť, je zložitosť predpovedania a rýchlosť zmeny počasia v tejto oblasti. Môže sa stať, že ráno bude slnečno a teplé, ale doobeda sa počasie zhorší a zmrazí. Turisti by mali byť pripravení na rýchle zmeny a mať so sebou vhodné oblečenie na ochranu pred dažďom, vetrom a chladom.

Vďaka svojmu geografickému umiestneniu je El Chaltén tiež známy pre časté zrážky a sneh. Počas dažďa a sneženia môže byť turistika a horolezectvo nebezpečné a niekedy aj nemožné. Je preto dôležité sledovať predpovede počasia a radšej plánovať svoje aktivity v závislosti od predpovede.

V neposlednom rade treba pripraviť sa na krátke dňa v zime. Kvôli severskej polohy trvá zima viac ako 17 hodín, čo dáva obmedzený čas na turistiku a horolezectvo. Ranné slnko vychádza neskoro a zapadá skoro poobede, čo znamená, že plánovanie je kľúčom k využitiu času na maximum.

Celkovo je počasie v El Chaltén nepredvídateľné a podmienky môžu byť náročné. Avšak, s primeranou prípravou, dobrým vybavením a sledovaním predpovede počasia môžete naplánovať úspešnú a bezpečnú cestu do tohto krásneho miesta. Nech už cestujete za krásnym výhľadom na hory, alebo sa chcete ponoriť do divokej prírody, El Chaltén vám ponúka nezabudnuteľný zážitok v každom ročnom období.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína El Chaltén


Otázka: Kam mám letieť, aby som sa dostal/a do El Chalténu?
Odpoveď: Najlepšie miesto na prílet je letisko Comandante Armando Tola v meste El Calafate, odkiaľ je len 3 hodinová cesta do El Chalténu.

Otázka: Aké je najlepšie časové obdobie na návštevu El Chalténu?
Odpoveď: Najlepším obdobím je medzi októbrom a marcom, kedy je počasie väčšinou suché, nie je tam veľa turistov a horské vrcholy sú viditeľné.

Otázka: Môžem sa dostať do El Chalténu autom?
Odpoveď: Áno, môžete tam cestovať autom, ale cesta je zväčša neudržiavaná a náročná na riadenie, takže by ste mali byť opatrní.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v El Chalténe?
Odpoveď: V El Chalténe môžete turistovať v skalných oblastiach, túrovať po horách, raftovať na rieke a pozerať si miestne atrakcie a pamiatky.

Otázka: Kde sa môžem ubytovať v El Chalténe?
Odpoveď: V El Chalténe je k dispozícii mnoho ubytovacích možností, ako napríklad hotely, hostely, apartmány a kempingové miesta.

Otázka: Je bezpečné cestovať do El Chalténu?
Odpoveď: Áno, El Chaltén je relatívne bezpečné miesto, ale stále by ste mali byť opatrní a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nechať svoje veci v bezpečí a chrániť svoje cennosti.

Otázka: Aké miestne pokrmy by som mal/a vyskúšať v El Chalténe?
Odpoveď: V El Chalténe si môžete vyskúšať miestne jedlá ako choripán (klobása s chlebom), empanadas (korenené koláče) a asado (argentínsky grilovaný steak).

Otázka: Aké sú najlepšie turistické trasy v El Chalténe?
Odpoveď: Najlepšie trasy v El Chalténe sú Fitz Roy, Cerro Torre, Laguna de los Tres, Laguna Torre a Lago del Desierto.

Otázka: Aké je miestne klima v El Chalténe?
Odpoveď: Klima v El Chalténe je kontinentálne, s chladnými zimami a teplými letami. Počas zimy môžu teploty klesnúť pod bod mrazu, takže by ste mali byť pripravení na studené počasie.

Otázka: Mám si so sebou priniesť niečo špeciálne na návštevu El Chalténu?
Odpoveď: Ak sa vydávate na túry, mali by ste mať so sebou horúcu oblečenie, pohodlné topánky a batoh na sezónne potreby. Navyše, nezabudnite si s sebou zobrať fotoaparát alebo mobilný telefón na fotenie miestnych scenérie.


Letenka Argentína El Chaltén


El Chaltén, známe aj ako "Horské mesto" v južnej Patagónii v Argentíne, je ideálna destinácia pre dobrodružné duchy a milovníkov prírody. Mesto je známe svojimi fascinujúcimi horami Fitz Roy a Cerro Torre, ktoré ponúkajú nádherné výhľady a bezpočet outdoorových aktivít.

Ak plánujete navštíviť El Chaltén, letenka je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať. Existuje niekoľko možností letov na tento úžasný kúsok sveta.

Prvá možnosť je využiť medzinárodný letisko v meste El Calafate, ktoré je asi 220 kilometrov od El Chaltén. El Calafate je leteckým uzlom v južnej Patagónii, s priamymi letmi z Buenos Aires a iných veľkých miest v Argentíne. Po prílete do El Calafate môžete si zobrať prenájom automobilu, vziať si autobus alebo taxík, ktoré vás doveziú do El Chaltén za približne trojhodinovú jazdu.

Druhá možnosť je využiť miestnu leteckú spoločnosť, ktorá poskytuje pravidelné lety z mesta El Calafate do El Chaltén. Tieto lety sú oveľa rýchlejšie ako cesta autom, pretože trvajú iba približne 45 minút. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí chcú ušetriť čas a pohodlne sa dostať do El Chaltén.

Tretia možnosť je využitie letu z mesta Buenos Aires, priamo do El Chaltén. Tieto lety sú však menej časté a dostupné, a väčšinou sú sezónne. Ak máte plán navštíviť El Chaltén v samotnom strede sezóny, je možné nájsť lety z Buenos Aires, ktoré vás zavedú priamo do tejto malebnej destinácie.

Nezáleží na tom, ktorú možnosť letenky si vyberiete, jedno je isté - cesta do El Chaltén bude nesmierne odmenená, keď uvidíte nádheru tohto miesta. Národný park Los Glaciares, kde sa El Chaltén nachádza, je domovom ľadovcov, krásnych jazier a horských dolín. Milovníci turistiky, horolezectva a fotografovania budú mať nekonečné možnosti vychutnať si túto divokú krajinu.

Okrem horských túr si môžete vychutnať aj rybolov v riekach a jazerách, plavby na kajakoch po jazerách, a dokonca aj jazdu na koni okolo okolitých horských scén. El Chaltén ponúka aj skvelé ubytovanie v horských chatách a reštaurácie s miestnou kuchyňou, kde si môžete vychutnať mäso, ako je slávny argentínsky steak.

Takže, ak sa chcete vydať do jedného z najkrajších miest na svete, neváhajte a získajte si letenku do Argentíny a El Chalténu. Toto nepopierateľné útočisko pre dobrodruhov a prírodných milovníkov vás prívetivo privíta so svojou ohromujúcou scenériou a nekonečným radom outdoorových aktivít.


Ubytovanie Argentína El Chaltén


El Chaltén je malebné mestečko nachádzajúce sa v argentínskej Patagónii, známe predovšetkým svojím nádherným prírodným prostredím a možnosťami na outdoorové aktivity. Mesto je skutočným rajom pre milovníkov turistiky, trekingu a lezenia. Aby ste si mohli maximálne vychutnať tento nádherný kút sveta, je dôležité mať kvalitné a pohodlné ubytovanie. Vďaka rastúcej popularite destinácie máte na výber z niekoľkých možností.

El Chaltén ponúka širokú škálu ubytovacích možností, vrátane hotelov, hostincov, horských chatiek a kempov. Pri výbere záleží na vašom rozpočte a preferenciách.

Ak preferujete väčšiu pohodu a luxus, potom by ste mohli zvážiť ubytovanie v jednej z miestnych hotelov. V El Chaltén nájdete hotely rôznych kategórií a cien, od viacnásobne ocenených hotelov s plnou obsluhou a wellness centrami až po menšie rodinné hotely. Tieto hotely ponúkajú vysoký štandard pohodlia a vybavenie, ako napríklad súkromné kúpeľne, bezplatné Wi-Fi, televízory a minibary.

Pre tých, ktorí preferujú nižšie náklady a jednoduchšie zariadenia, je možnosť ubytovať sa v hostincoch alebo horských chatkách. Tieto typy ubytovania sú obzvlášť obľúbené medzi turistami, ktorí plánujú dlhodobý pobyt v prírode a chcú byť blízko horských trás. Hostince a horské chatky ponúkajú základné zariadenie, vrátane pohodlných postelí, spoločných kúpeľní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať chutné jedlá a stretnúť sa s ostatnými turistami.

Pre dobrodruhov a milovníkov kempovania je El Chaltén tiež vybavené niekoľkými kempmi. Tieto kempy poskytujú základné zariadenia, ako sú toalety, sprchy a spoločné kuchyne. Kempy sú ideálne pre tých, ktorí si chcú vybaviť vlastnú stanu a stráviť noc pod šírym nebom. Táto forma ubytovania je najlacnejšou možnosťou a umožňuje vám byť priamo v prírode.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, El Chaltén je miestom, kde si môžete vychutnať nádhernú prírodu a mať prístup k mnohým outdoorovým aktivitám. Od objavovania majestátnych hôr po prechádzky po námorných pobrežiach a vodopádoch, El Chaltén vám ponúka nekonečnú paletu možností na dobrodružstvo a relaxáciu.

Ak plánujete návštevu El Chaltén, odporúčame vám zabezpečiť si svoje ubytovanie vopred, najmä v letných mesiacoch, keď je mesto najviac navštevované. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, nezabudnite sa pripraviť na nezabudnuteľné zážitky v tomto kúte Argentíny, ktorá je skutočnou oázou prírody a krásy.


Dovolenka Argentína El Chaltén


Toto je náš návrh na text.

Argentína je krajina extrémov a kontrastov. Nový a starý svet, horúčava a veterné mesto, hory a oceány. Jeden z najvýraznejších kontrastov sa črtá na juhu, kde sa nachádza mesto El Chaltén. Toto mesto súkromia, ďaleko od zeme civilizácie, ponúka perfektnú destináciu pre dobrodružných turistov, ktorí hľadajú prírodné krásy a stráviť oddych v tichu a kľude.

El Chaltén sa nachádza v Andách na severe Patagónie na území Argentíny, kúsok od hraníc s Chile. Patagónske hory sú jedným z najnáročnejších turistických miest v krajine. Najbežnejším cieľom návštevy pre turistov je Národný park Los Glaciares. Svojím výnimočným výhľadom na ľadovce, rieky, pláže a hory patrí k najcennejším miestam sveta a poteší každého, kto hľadá rušné, ale aj pokojné miesto na dovolenku.

El Chaltén patrí k najlepším turistickým miestam v Patagónii pre milovníkov turistických túr. Mnohé trasy ponúkajú úchvatný výhľad na pomedzí hôr a ľadovcov. K najobľúbenejším trasám patrí prechod hôr k ľadovcu Viedma, ktorý poskytuje možnosť výhľadu na najlepší pohľad na celé Andes. Okrem toho je tu tiež turistická trasa k Cerro Torre, jednému z najikonickejších vrchov v oblasti.

El Chaltén je tiež známe ponukou aktivít pre širšiu verejnosť, ktorá hľadá niečo netradičné pre svoj zážitok. V zime je tu napríklad možnosť prejazdu na skialpinizmus alebo ledovcového trekkingu, kde vás budú opatruť profesionálni trenéri.

Kultúru El Chalténa výrazne ovplyvňuje domorodá kultúra pôvodných obyvateľov. Turisti môžu vstúpiť do života a kultúry jedinečných ľudí, ktorí sú láskavo nazývaní Patagonci. Ich príbeh sa spája s tvrdou prácou v ťažkých podmienkach, ktoré sú v Patagónii bežné.

V El Chalténe si turistia môžu nájsť ubytovanie v protihlbine mesta alebo v samotnom centre, kde nájdete oceníte atmosféru mesta, ktoré ponúka akúsi "domov". Samotné mesto ponúka reštaurácie, kaviarne a bary s veľkým výberom miestnych špecialít a kultúrnych zážitkov.

Výlet do El Chalténa ponúka turistom možnosť obdivovať najkrajšiu prírodu argentínskej Patagónie a zároveň si oddýchnuť od ruchu moderného sveta. Pre turistov, ktorí hľadajú alternatívne a netradičné zážitky na dovolenke, je El Chaltén ideálnym miestom. Vyskúšajte to!


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky