Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Argentína El Calafate (perito moreno)

Najčastejšie otázky a odpovede Argentína El Calafate (perito moreno)


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu El Calafate?

Najlepšie obdobie na návštevu El Calafate je od novembra do marca, kedy sú najteplejšie teploty a menej daždivých dní.

2. Ako sa dostať do El Calafate?

El Calafate má letisko, ktoré je spojené s mnohými miestami v Argentíne a v zahraničí. Je tiež možné dostať sa sem autobusom z iných miest v krajine.

3. Koľko dní by som mal stráviť v El Calafate?

Odporúča sa stráviť v El Calafate minimálne 2 dni, aby ste mohli vidieť Perito Moreno a jazdu loďou po jazere Argentino. Ak si chcete vychutnať viac turistických aktivít, potom sa odporúča stráviť 4-5 dní.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v El Calafate?

Hlavnou turistickou atrakciou v El Calafate je návšteva Perita Moreno, pohľad na leteckú jazdu nad ľadovými pláňami a plavbu po jazere Argentino.

5. Čo je vhodné oblečenie pre návštevu El Calafate?

Vhodné oblečenie pre návštevu El Calafate sú vrstvy oblečenia, ktoré vám umožnia prispôsobiť sa rôznym teplotám a podmienkam počasia. Taktiež sa odporúča výstroj a vybavenie na turistické aktivity ako sú turistické topánky a batoh.

6. Ako sa dostať k Perito Moreno z El Calafate?

Z El Calafate je možné sa dostať k Perito Moreno autobusom alebo súkromnou prepravou. Autobusové zastávky a položky sú k dispozícii na nádraží v El Calafate, odkiaľ sa môžete dostať až k parkovisku Perita Moreno a odtiaľ sa prejsť pešo alebo taxíkom.

7. Kde si môžem zakúpiť vstupenky do Parque Nacional Los Glaciares v El Calafate?

Vstupenky do Parque Nacional Los Glaciares sa dajú zakúpiť online alebo priamo v centre návštevníkov v El Calafate alebo na vstupe do parku pri Perito Moreno.

8. Aké sú výlety okolo El Calafate?

Okolo El Calafate sú populárne výlety ako letecká jazda nad ľadovými pláňami, plavba po jazere Argentino, jazda na koni a turistika v púštnom teréne.

9. Aké sú tipy na ubytovanie v El Calafate?

V El Calafate sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania, vrátane hotelov, hosteli a penziónov. Medzi najlepšie hotely v El Calafate patria Cauquenes de Nimez, Los Naranjos Hotel Boutique a Hotel Posada Los Álamos.

10. Je El Calafate bezpečné pre turistov?

El Calafate je považované za bezpečné miesto pre turistov. Avšak, ako všade v svete, odporúča sa byť opatrný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.


Ubytovanie Argentína El Calafate (perito moreno)


Argentína je krajina, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest, ktoré by každý turista mal vidieť. Jedným z najpopulárnejších miest je mesto El Calafate, ktoré leží na juhu Patagónie. Toto miesto je známe svojimi nádhernými prírodnými scenériami, kde sa stretáva ohromujúce pohoria a ľadovce s nádhernými jazerami a zelenými lesmi. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších ubytovacích možností, ktoré môžete nájsť v El Calafate.

1. Kau Yatun Hotel

Kau Yatun Hotel je vynikajúca voľba pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v El Calafate. Nachádza sa v centre mesta, čo znamená, že sú tu rôzne možnosti nákupov a stravovania. Hotel ponúka zariadené apartmány a izby s výhľadom na záhradu alebo hory. Okrem toho tu nájdete aj bazén, reštauráciu a bar. Hotel ponúka aj rôzne výlety v okolí mesta, ako napríklad návštevu Perito Moreno alebo hory Fitz Roy.

2. Esplendor by Wyndham El Calafate

Esplendor by Wyndham El Calafate je hotel s 57 izbami, ktorý ponúka svojim hosťom prvotriedne zariadenia. Nachádza sa kúsok od centra mesta a ponúka výhľad na pohoria a jazerá. Každá izba má vlastnú kúpeľňu, minibar a TV. Hotel tiež ponúka rôzne služby, ako napríklad saunu, spa a fitnescentrum. Ak by ste chceli niečo navštíviť v okolí mesta, hotel ponúka tiež rôzne výlety, ktoré vám umožnia vidieť nádherné prírodné scenérie.

3. La Cantera Lodge de la Montaña

La Cantera Lodge de la Montaña je extrémne luxusným hotelom, ktorý sa nachádza asi 8 kilometrov od mesta El Calafate. Hotel ponúka svojim hosťom jedinečný zážitok s úžasným výhľadom na horu Fitz Roy a jazero Argentino. Každá izba má privátny balkón alebo terasu, z ktorej môžete sledovať nádherné scenérie. Hotel tiež ponúka spa, bazén a fitnescentrum a jeho reštaurácia ponúka rôzne jedlá založené na miestnych receptoch.

4. Cauquenes de Nimez Hotel

Tento hotel sa nachádza asi 1 km od centra mesta El Calafate a ponúka svojim hosťom príjemnú a pokojnú atmosféru. Hotel má 28 izieb a apartmánov s rôznymi výhľadmi a všetky sú zariadené tak, aby hostia boli pohodlne a pohodlne ubytovaní. Hotel tiež ponúka rôzne služby, ako napríklad spa, fitnescentrum, reštauráciu a bar. Ak by ste chceli vidieť miesta v okolí, hotel ponúka aj rôzne výlety.

5. Hotel Posada Los Álamos

Hotel Posada Los Álamos je perfektný hotel pre tých, ktorí hľadajú miesto na ubytovanie s vysokým komfortom. Nachádza sa v centre mesta a predstavuje ideálnu základňu pre tých, ktorí chcú preskúmať mesto a jeho fascinujúce okolie. Ponúka 122 izieb, ktoré sú modernejšie a skúsení cestovatelia by mohli považovať za najlepšie v celom meste. Hotel tiež ponúka spa, bazén a reštauráciu, kde sa ponúkajú rôzne miestne a medzinárodné jedlá.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v El Calafate, nájdete tu mnoho možností od hotela s luxusnými zariadeniami po cenovo výhodnejšie možnosti ubytovania. Okrem toho v tejto oblasti nájdete veľa aktivít na vyžitie, takže môžete byť istí, že si nájdete ideálny pobyt pre vaše potreby.


Letenka Argentína El Calafate (perito moreno)


El Calafate je malebné mesto, ktoré sa nachádza na juhu Argentínskej Patagónie a je jedným z najobľúbenejších turistických miest v tejto oblasti. Jeho hlavnou atrakciou je národný park Los Glaciares, ktorý sa rozprestiera na ploche viac ako 700 000 hektárov a zahŕňa niekoľko impozantných ľadovcov.

Ak chcete zažiť úžasnú prírodu a krásu, letenka do El Calafate je tým najlepším spôsobom, ako sa tam dostať. Medzinárodné letisko El Calafate je leteckým uzlom pre túto oblasť a dostupné lety sú často k dispozícii. Môžete si vybrať z množstva leteckých spoločností a nájsť let, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Po prílete do El Calafate nevynechajte návštevu národného parku Los Glaciares, ktorý je domovom niektorých z najimpozantnejších ľadovcov na svete, medzi ktoré patrí aj slávny Perito Moreno. Perito Moreno je jeden z mála ľadovcov na svete, ktorý stále rastie a mení sa. Je obrovský a jeho veľkosť je ťažko popísateľná. Vysoký je asi 60 metrov nad vodou a jeho šírka je viac ako 5 kilometrov. Svojou masou a impozantnosťou je to naozaj ohromujúce miesto.

Národný park Los Glaciares ponúka aj mnoho iných aktivít a možností na preskúmanie. Môžete sa zapojiť do túr po ľadovcoch, pokochávať sa krásnymi vodopádmi a užiť si prechádzky v nádhernej prírode, obohatenej o množstvo fauny a flóry. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete si dokonca vyskúšať treking na niektoré z ľadovcov, čo je jedinečný a vzrušujúci zážitok.

Okrem národného parku Los Glaciares sa v okolí El Calafate nachádzajú aj ďalšie významné turistické atrakcie. Môžete navštíviť Torres del Paine, krásny národný park v susednom Čile, ktorý je tiež známy svojimi dojemnými ľadovcami a horskou scenériou. Alebo navštívte El Chaltén, malú dedinku v Patagónii, ktorá je výchozím bodom pre túry na známu horu Fitz Roy.

Po celodennom objavovaní prírodných krás tejto oblasti nezabudnite si vychutnať aj miestnu kuchyňu. El Calafate je preslávené svojimi gastronomickými zážitkami, ktoré sú založené na miestnej kultúre a prírodných surovinách. Vyskúšajte tradičné jedlá z Patagónie, ako sú jahňacie kotlety alebo ručne vyrobené čokoládové delikatesy.

Letenka do El Calafate vás zavedie do krajiny, kde sa nachádzajú niektoré z najkrajších prírodných scenérií na svete. Počas svojej návštevy môžete poznávať zázračný svet ľadovcov, úchvatných hôr a pokojných jazier. Výlet do tejto oblasti vám umožní cítiť pokoru a úctu pred silou prírody.

Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a krásy, letenka do El Calafate je tou správnou voľbou. Nechajte sa uniesť krásou tohto miesta a nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré vám poskytne. Venujte niekoľko dní objavovaniu tejto nádhernej časti sveta a odnesiete si domov spomienky na celý život.


Dovolenka Argentína El Calafate (perito moreno)


El Calafate je jedno z najobľúbenejších dovolenkových miest v Argentíne a hneď je na mape turistických atrakcií vďaka svojej blízkosti k národnému parku Los Glaciares, jednému z najkrajších prírodných zázrakov na svete. Tento park, ktorý je od roku 1981 zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, sa nachádza na juhu Patagónie a je domovom mnohých impozantných ľadovcov, vrátane slávneho Perito Morena.

Perito Moreno je jedným z najobdivovanejších ľadovcov v Patagónii a láka návštevníkov z celého sveta. Tento pôsobivý ľadovec sa rozprestiera na ploche takmer 250 km² a stúpa do výšky až 60 metrov nad povrchom jazera. Je jediným ľadovcom na svete, ktorý stále rastie, a jeho hrozivé praskanie a padanie ľadových kryh zanecháva návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Vstup do národného parku Los Glaciares je bezplatný, ale je potrebné splniť niektoré požiadavky, ako napríklad nosenie vhodnej oblečenia a obuvi, aby ste sa dokázali pohodlne presunúť po pobreží a pozorovať jedinečnú scenériu. Jednou z najlepších aktivít, ktoré môžete v národnom parku robiť, je prechádzanie sa po drevených chodníkoch, ktoré vedú pozdĺž pobrežia jazera a umožňujú vám obdivovať Perito Moreno z rôznych uhlov.

Okrem pozorovania ľadovca môžete si tiež užiť ďalšie aktivity, ako je plavba po jazere Lago Argentino, ktorá vám umožní vidieť a cítiť silu prírody, keď sa časti ľadovca odlamujú a padajú do vody so zreteľným dunivým zvukom a stvorením veľkých vĺn. Ak hľadáte niečo ešte vzrušujúcejšie, zvážte možnosť jazdy na lodi katamaránom a výletu do blízkosti ľadovca a jeho skalnatého pobrežia. Určite to bude jedinečný zážitok.

K dispozícii je aj možnosť prekrásneho treku po ľadovci, ktorý vás zavedie do srdca Perito Moreno a umožní vám objaviť jeho fascinujúce jaskyne, rozsiahle ľadové sústavy a krásne modré jazerá. Treking na ľadovci je vyžaduje riadne vybavenie a je dobre mať so sebou skúseného horského vodcu či sprievodcu.

Okrem úžasných prírodných krás sú v El Calafate aj mnohé možnosti na ubytovanie, reštaurácie a nákupy. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, hostincami alebo kempami podľa vašich preferencií a rozpočtu. Nezabudnite si vyskúšať niektoré tradičné jedlá, ako je asado (grilované mäso), empanada (plnené cesto) a dulce de leche (sladký krém z tradične vareného mlieka).

El Calafate je nielen výborným východiskovým bodom pre návštevu Perito Morena, ale je aj skvelým miestom na preskúmanie iných častí národného parku Los Glaciares a okolitých prírodných krás Patagónie. Môžete sa vydať na trek na ďalšie ľadovce, ako je Spegazzini alebo Upsala, alebo pokračovať v objavovaní krásnych jazier, riek a hor v Patagónii.

Nech už sa rozhodnete stráviť len pár dní alebo niekoľko týždňov v El Calafate, iste vám tu nebude chýbať čo robiť a vidieť. Toto miesto je jednoducho rajom pre prírodných milovníkov a dobrodruhov.


Počasie Argentína El Calafate (perito moreno)


El Calafate je malé mestečko nachádzajúce sa v argentínskej provincii Santa Cruz, známe predovšetkým svojou nádhernou prírodou a unikátnymi prírodnými úkazmi. Jedným z hlavných turistických lákadiel tohto regiónu je určite nezameniteľný Perito Moreno ľadovec.

Prírodná krása El Calafate spočíva v jeho jedinečnom podnebí a nezvyčajnom počasí. Mesto sa nachádza v oblasti s kontinentálnym klimatickým charakterom, čo znamená, že má chladné zimy a miernu a krátku letnú sezónu. V tomto regióne prevláda nízka zrážková aktivita a extrémne nízke teploty, čo je dôsledok jeho polohy v okolí obrovského ľadovca.

Teploty v El Calafate sú najnižšie v zimnom období (jún až august) a môžu klesnúť až pod bod mrazu. Minimálna teplota sa pohybuje okolo -5 °C, pričom maximálna denná teplota je približne 7 °C. Charakteristickým znakom tejto oblasti je silný vietor, ktorý prináša chladný vzduch z pólu.

Letná sezóna, ktorá trvá od decembra do februára, prináša mierny vzostup teplôt. Maximálna teplota sa pohybuje okolo 18 °C, ale môže dosiahnuť aj 25 °C. Počas jarnej a letnej sezóny sa teploty mierne zvyšujú a vietor sa stáva menej výrazným. To vytvára ideálne podmienky pre návštevu Perito Moreno ľadovca.

Perito Moreno ľadovec je jedným z najväčších turistických lákadiel v Argentíne a celkom oprávnene. Tento obrovský ľadovec patrí do Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a je jedným z posledných ľadovcov na svete, ktorý sa stále pohybuje. To znamená, že jeho obrovské ľadové pláňe sa neprestajne presúvajú, tvoria ľadové ploty a spadajú do okolitých jazier.

Návšteva Perito Moreno ľadovca je ohromujúcim zážitkom, ktorý sa nedá jednoducho opísať. Počas návštevy môžete pozorovať masívne súboje obrovských ľadových plotov, počúvať hrmot padajúceho ľadu a obdivovať nádhernú modrú farbu ľadu. Tento úžasný prírodný úkaz je jedným z najväčších prírodných divov na svete.

Vzhľadom na neustále meniace sa počasie v El Calafate je vhodné mať so sebou oblečenie, ktoré zahŕňa vrstvenie. V zime je nutné mať teplé oblečenie, vrátane bundy, čiapky, rukavíc a topánok. V letných mesiacoch stačí ľahké oblečenie a oceľové topánky, aby ste boli pripravení na každodennú turistiku.

Ak sa rozhodnete navštíviť El Calafate a Perito Moreno ľadovec, pripravte sa na ohromujúce výhľady, nezabudnuteľné pohľady na prírodu a extrémne počasie. Bez ohľadu na ročné obdobie alebo počasie, tento región bude rozhodne stáť za návštevu pre každého, kto má záujem o prírodu a jedinečné prírodné úkazy.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky