Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Angola Dala Waterfalls

Dovolenka Angola Dala Waterfalls


Angola je jedna z afrických krajín, ktorá sa za posledné roky stala populárnou turistickou destináciou. Medzi najznámejšie atrakcie tejto krajiny patrí nádherný prírodný úkaz - vodopády Angola Dala.

Vodopády Angola Dala, tiež známe ako vodopády Kalandula, sú považované za jedny z najkrajších vodopádov v celej Afrike. Nachádzajú sa asi 360 kilometrov južne od hlavného mesta Luanda a sú skryté hlboko v srdci angolského vnútrozemia. Ich hlavným zdrojom je rieka Lucala, ktorá padá zo skaly do hlbokého kaňonu.

V momente, keď sa ocitnete pred týmito ohromujúcimi vodnými plochami, budete mať pocit, že sa nachádzate v inom svete. Ich výška sa odhaduje na približne 105 metrov, čo predstavuje pôsobivý prírodne vytvorený spektakel. Sila padajúcej vody a hromobitie vytvárajú impozantnú atmosféru, ktorá vás nechá dychless.

Okolie vodopádov je tiež ohromujúce. V tieni bujných zelených stromov a trávnatých plôch nájdete obrovské skalnaté útesy, ktoré robia tento prírodný zázrak jedinečným. Okrem toho sa tu nachádza niekoľko malých jazier, ktoré odvádzajú vodu z vodopádov. Ponúkajú príležitosť na kúpanie sa a osvieženie po dlhej prechádzke.

Pre turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť vodopády Angola Dala, je dôležité mať na pamäti niekoľko vecí. Nie je tu veľa dopravných spojení, preto je najlepšou možnosťou cestovanie autom alebo autobusom z Luandy. Cesta trvá približne 4 až 5 hodín a odporúča sa ísť za denného svetla kvôli nebezpečenstvu na cestách.

Ďalšou dôležitou vecou je správne sa pripraviť na návštevu vodopádov Angola Dala. Môžete si so sebou vziať piknikový obed a stráviť deň obdivovaním prírody a relaxáciou v tomto pôsobivom prostredí. Nezabudnite si tiež priviesť plavky a uterák, aby ste sa mohli vykúpať v jednom z jazier alebo v rieke Lucala.

Vodopády Angola Dala sú nezabudnuteľným miestom pre prírodných nadšencov a dobrodruhov. Tu sa budete môcť pripojiť k jedinečnému spojeniu človeka a prírody a zažiť nádherný pohľad na jednu z najkrajších prírodných scenérií, ktoré Angola ponúka.

Ak plánujete dovolenku v Angole, neváhajte a zahrňte vodopády Angola Dala do svojho itinerára. Tieto nádherné vodopády vám poskytnú zážitok, ktorý si budete pamätať po zvyšok svojho života. Na tejto prírode úžasnej destinácie si môžete vydýchnuť v pohode a pokoji, zatiaľ čo budete obdivovať a cítiť silu prírody.


Počasie Angola Dala Waterfalls


Angola Dala Waterfalls je jedným z najkrajších prírodných zázrakov v krajine. Táto fascinujúca vodopádová oblasť sa nachádza v provincii Lunda Sul a ponúka prekrásny pohľad na veľkolepé vodopády a okolitú prírodu.

Ak chcete vidieť Angola Dala Waterfalls v plnej kráse, najlepší čas je v období od mája do septembra, keď je suché obdobie. V tomto čase je jasné a slnečné počasie, s teplotami v rozmedzí 20-30 stupňov Celzia.

Počas dažďovej sezóny, ktorá prichádza od októbra do apríla, sú vodopády oveľa intenzívnejšie, ale zároveň aj prístup k nim je obmedzený v dôsledku záplav a bahnitých ciest.

Aj keď je teplota relatívne stála počas celého roka, je dôležité mať na pamäti, že nočné teploty môžu klesnúť. Preto by ste si mali zobrať teplejšie oblečenie, ak chcete vidieť vodopády aj v neskorších hodinách.

Celkovo je počasie v oblasti Angola Dala Waterfalls pomerné a umožňuje návštevu po celý rok. Avšak, ak sa chcete uistiť, že si užijete čo najviac z vašej návštevy, tak najlepší čas na návštevu je v suchom období.

V každom prípade, kedykoľvek sa rozhodnete navštíviť Angola Dala Waterfalls, môžete si byť istí, že vás čaká nádherný pohľad na jeden z najkrajších a nezabudnuteľných prírodných divov v tejto krajine.


Letenka Angola Dala Waterfalls


Angola Dala Waterfalls - Skvost Strednej Afriky

Angola, krajina bohatá na prírodné krásy a jedinečné prírodné úkazy, hostí mnoho turisticky atraktívnych miest. Jedným z nich sú Dala vodopády, ktoré sú jednými z najimpresívnejších prírodných úkazov celej krajiny.

Dala vodopády sa nachádzajú v provincii Malanje, v severovýchodnej časti Angoly. Sú jednými z najvyšších vodopádov v celej Afrike, čím zapôsobia na každého, kto sa ocitne vo svojom blízkom okolí. Ich krása a veľkosť fascinuje každého návštevníka, a preto sú Dala vodopády často označované za skvost Strednej Afriky.

Tieto vodopády sa vyznačujú svojou impozantnou výškou a šírkou. Sú tvorené riekou Lucala, ktorá zoskupuje svoje sily a padá z útesu na skalnaté dno s veľkou silou. Výška týchto vodopádov dosahuje až 400 metrov a ich šírka až 120 metrov, čo ich robí jednými z najväčších vodopádov nielen v Angole, ale aj v celej Afrike.

Práve ich pôsobivá výška a šírka pritahujú mnoho dobrodruhov a prírodných nadšencov z celého sveta. Turisti majú možnosť pozorovať a fotografovať impozantnú silu, s ktorou voda klesá zo strmých útesov. Je to jedinečná skúsenosť, ktorá vám vyrazí dych a zanechá vám nezabudnuteľné spomienky.

Okrem nádherného vodopádu majú návštevníci možnosť skúmať aj okolitú prírodu. Oblasť okolo Dala vodopádov ponúka bohatú floru a faunu. V okolí nájdete husté lesy, rieky a jazerá, ktoré sú domovom pre mnoho druhov exotických rastlín a zvierat. Môžete stráviť hodiny prechádzaním krásnymi prírodnými cestičkami a objavovaním nových krás.

Aby ste mohli zažiť túto fascinujúcu prírodnú krásu, mali by ste sa vydať do Malanje cez letisko v Luande, hlavnom meste Angoly. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Luandy, ako je napríklad TAAG Angola Airlines, ktorá je štátnou leteckou spoločnosťou Angoly.

Po prílete do Luandy sa môžete vydať na cestu do Malanje, čo trvá približne 4 hodiny autom. Môžete si prenajať auto alebo využiť miestne autobusové linky. Pri ceste si môžete vychutnať nádherné výhľady na vidiek Angoly a pokochávať sa krásou tú miestu.

V neposlednom rade je dôležité venovať sa aj príprave na cestu. Pred cestou do Angoly je potrebné získať vízum a skontrolovať si možné očkovania. Je tiež dôležité mať poistenie a získať podrobnejšie informácie o krajine, jej kultúre a pravidlách.

Dala vodopády sú bezpochyby jedným z najkrajších prírodných zázrakov Strednej Afriky. Ich impozantná výška a šírka, spolu s krásou okolitej prírody, robia z tejto miesta skvelú destináciu pre dovolenku. Takže, čo ešte čakáte? Nájdite si vhodnú letenku a vyrazte objavovať túto úchvatnú krásu.


Ubytovanie Angola Dala Waterfalls


Angola je jedným z najkrajších afrických krajín, ktorá je známa svojou bohatou prírodou a úchvatnými prírodnými divmi. Jedným z týchto úžasných miest je aj vodopád Angola Dala.

Vodopád Angola Dala sa nachádza v provincii Huila na juhozápade krajiny. Je to jedno z najvyšších a najkrajších vodopádov v Angole. Vysádzaným vodným prúdom zo vzdialenosti jedného kilometra tvorí úchvatný pohľad pre návštevníkov.

Keďže sa nachádza v odľahlom prostredí, ubytovanie v blízkosti vodopádu je obmedzené. Avšak existuje niekoľko možností, ako si vychutnať a preskúmať toto krásne miesto.

Prvou možnosťou je pobyt v okolitých dedinkách. V blízkosti vodopádu sa nachádzajú malé dedinky, kde môžete nájsť niekoľko pacovských domčekov a jednoduchých ubytovacích zariadení. Tieto dedinky majú úprimnú pohostinnosť a poskytnú vám autentický zážitok z vidieka. Tu si môžete vychutnať jednoduché jedlá a pohostenie od miestnych obyvateľov.

Ak preferujete trochu viac komfortu a vybavenie, môžete si zarezervovať ubytovanie v blízkosti väčších miest, ako je Lubango. Toto mesto je jedným z hlavných vstupných bodov na cestu k vodopádu Angola Dala. V Lubangu nájdete hotely rôznych kategórií, ktoré ponúkajú rôzne služby a vybavenie podľa vášho vkusu a rozpočtu. Sú tu aj rôzne reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné angolské jedlá.

Ak ste radovejší dobrodruh, môžete si vybrať táborisko a táboriť pod holým nebom. Voľný priestor v blízkosti vodopádu ponúka ideálne miesto na tábor. Uistite sa však, že máte so sebou všetky potrebné vybavenie na tábor a rešpektujte pravidlá a zákony miestnych obyvateľov.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, návšteva vodopádu Angola Dala je určite nezabudnuteľným zážitkom. Môžete si vychutnať úchvatnú krásu prírody, skákať do jazierok vytvorených pod vodopádom alebo sa len oddávať pokoji a ticho. Môžete tiež vyskúšať rôzne turistické aktivity, ako je turistika alebo rybolov.

Ak plánujete návštevu vodopádu Angola Dala, uistite sa, že ste si predtým poriadne zabezpečili povolenia a informácie o vstupe, pretože miesto je chránené a cestovanie sem môže byť obmedzené.

Vodopád Angola Dala je skutočnou perličkou Angoly a ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť zažiť nádhernú prírodu tejto krajiny. Ubytovanie v blízkosti vodopádu síce nie je hojné, ale existujú rôzne možnosti, ako si vychutnať toto krásne miesto. Nech ste nároční cestovatelia alebo dobrodruhovia, vodopád Angola Dala vás určite ohromí svojou krásou a magickou atmosférou.


Najčastejšie otázky a odpovede Angola Dala Waterfalls


Otázky:
1. Kde sa nachádzajú Angola Dala Waterfalls?
2. Ako sa tam dostanem?
3. Môžem kúpať sa vo vodopádoch?
4. Aké je vstupné do parku?
5. Je tam možnosť ubytovania?

Odpovede:
1. Angola Dala Waterfalls sa nachádzajú v provincii Kwanza Sul v Angole.
2. Na miesto sa dá dostať autom alebo taxíkom. Z hlavného mesta Luanda trvá cesta zhruba 4 hodiny.
3. Áno, návštevníci si môžu kúpať vo vodopádoch. Voda je však veľmi studená.
4. Vstupné do parku sa pohybuje okolo 1 000 kwanz (približne 2,5 eura).
5. V blízkosti parku nie sú žiadne ubytovacie zariadenia, ale v okolí sú hotely a penzióny.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky