Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Albánsko Pishat e Butrintit

Ubytovanie Albánsko Pishat e Butrintit


Albánsko je jednou z najkrajších krajin, ktoré si môžete na Balkáne užiť. Jeho bohatá kultúra a prírodné krásy pritiahli turistov z celého sveta. Medzi najobľúbenejšie destinácie patria Butrint a jeho okolie. Jedným z najlepších miest na ubytovanie v tejto oblasti je Pishat e Butrintit.

Pishat e Butrintit je malé letovisko, nachádzajúce sa na juhu Albánska, asi 18 kilometrov južne od mesta Saranda. Toto letovisko je obľúbené medzi turistami kvôli svojej blízkosti k národnému parku Butrint, ktorý je zároveň chráneným svetovým kultúrnym dedičstvom UNESCO.

Ubytovanie v Pishat e Butrintit ponúka rôzne možnosti. Ak si želáte luxusný pobyt, môžete sa ubytovať v jednom z hotelov alebo rezortov, ktoré sú vybavené všetkým, čo potrebujete na príjemnú dovolenku. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby s výhľadom na more, bazény, wellness centrá a reštaurácie s albánskou a medzinárodnou kuchyňou. Môžete sa tešiť na vynikajúcu obsluhu a starostlivosť.

Ak dávate prednosť niečomu menej náročnému, existuje mnoho súkromných apartmánov, ktoré si môžete prenajať. Tieto apartmány sú väčšinou dobre vybavené a ponúkajú vám dostatok súkromia. Mnoho z nich má vlastné pláže, kde si môžete užívať slnko a more.

Okolie Pishat e Butrintit je ako raj pre milovníkov prírody. Národný park Butrint je známy svojimi archeologickými nálezmi a krásnymi prírodnými scenériami. Môžete sa vydal na prechádzku po starodávnych ruínach a objavovať históriu tejto oblasti. Okrem toho môžete navštíviť aj jazerá a rieky v blízkosti, kde si môžete užiť vodné športy a rybolov.

Pishat e Butrintit je tiež ideálnou východiskovou stanicou na preskúmanie okolitých miest, ako je napríklad mesto Saranda. Saranda je živé a rušné prímorské mesto, ktoré ponúka rôzne možnosti zábavy a reštaurácie. Môžete sa prejsť po malebnom nábreží, vychutnať si tradičné albánske jedlo v miestnych reštauráciách a nakúpiť suveníry.

Pishat e Butrintit je miesto, kde si môžete skutočne oddýchnuť a užiť si pokoj a krásu albánskeho pobrežia. S jeho bohatou kultúrou a prírodnými zázrakmi je to skvelá voľba pre dovolenku. Nezáleží na tom, či si vyberiete luxusné ubytovanie alebo súkromný apartmán, určite si vychutnáte všetko, čo Pishat e Butrintit a jeho okolie ponúkajú.


Dovolenka Albánsko Pishat e Butrintit


Ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá kombinuje nádhernú prírodu, bohatú históriu a jedinečnú kultúru, Albánsko by mohlo byť pre vás tou správnou voľbou. A ak písaním tento článok patrí váš záujem o Albánsko do Butrintu, tak ho prečítajte do konca.

Butrint, jedno z najdôležitejších miest Albánska a zároveň zalistovaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, je neodmysliteľnou súčasťou každej dovolenky v Albánsku. Toto historické a archeologické mesto sa nachádza na juhu Albánska, len pár kilometrov od hranice s Gréckom.

Hlavnou atrakciou Butrintu je staroveké mesto, ktoré sa rozprestiera na ploche 30 hektárov. Jeho historický význam siaha až do 8. storočia pred naším letopočtom, keď tu vznikla grécka kolónia. Neskôr sa mesto stalo rímskou provinciou a potom patrilo Byzantskej ríši a Osmanskej ríši. Pozostatky týchto ríš nájdete v Butrinte v obrovskom množstve, čo z neho robí fascinujúce archeologické miesto.

Prechádzka starým mestom vám umožní objaviť starodávne obydlia, amfiteáter, termálne kúpele, mozaiky a mnoho ďalších historických artefaktov. Vynikajúce zábery tu nájdete aj pri úžasných ruínach byzantskej baziliky. Ale nebol by som si istý, že je to všetko.

Okrem toho, že Butrint je domovom impresívnych historických pamiatok, je tiež obklopený nádhernou prírodou. Poloostrov, na ktorom sa mesto nachádza, leží v jazere Butrint, ohraničenom pobrežím Jónskeho mora. Táto unikátna kombinácia sladkej a slanej vody vytvára jedinečný ekosystém, ktorý je domovom rôznych druhov vtákov a rýb. Ak ste milovníkom prírody, môžete si prenajať čln a objaviť jazero Butrint na vlastnú päsť, čo vám umožní vidieť túto degustáciu divokého života.

Svoju dovolenku v Albánsku a Butrinte si môžete spríjemniť aj návštevou obľúbených pláží v okolí. Napríklad pláže Ksamil sa nachádzajú len niekoľko kilometrov od Butrintu a ponúkajú jemný piesok, azúrové more a tiché kúpele.

V blízkosti Butrintu nájdete aj niekoľko archeologických miest a historických dedín, vrátane miest Butrint, Gjirokastra a Berat. Tieto miesta vám umožnia ďalšie objavovanie albánskej histórie a kultúry a rozšíriť vaše dobrodružstvo.

Na záver môžeme povedať, že Albánsko a Butrint majú čo ponúknuť každému, kto má záujem o históriu, kultúru a prírodu. Tento malý kúsok Balkánu je však stále veľmi neprestúpený a neobjavený, čo znamená, že si tu môžete užívať menej preplnené a autentické zážitky. Nech už ide o objavovanie starovekých ruín alebo relaxovanie na pláži, dovolenka v Albánsku a Butrinte vám poskytne nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Albánsko Pishat e Butrintit


Albánsko je skvelou turistickou destináciou s krásnou krajinnou scenériou a bohatou kultúrou. Oblasti, ako napríklad Pishat a Butrint, sú známe svojou jemnou klímou a zaujímavou históriou. Ak plánujete výlet do Albánska, nezabudnite sa oboznámiť aj s počasím.

Butrint sa nachádza na juhu Albánska a je známe svojim nádherným archeologickým komplexom, ktorý je zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Počasie v Butrinte v lete býva veľmi horúce s teplotami dosahujúcimi až 34 °C. Však aj v zime býva teplota priemerná až mrazivá, pohybuje sa okolo 11-12 °C, takže nezabudnite obliecť sa do vhodného oblečenia.

Pishat, ktoré sa nachádza východne od Tirany, je ideálnou oblasťou pre tých, ktorí chcú relaxovať a užívať si pokojné prímorské prostredie. Počasie v Pishat býva teplé a suché v lete, s teplotami od 28 do 32 °C a teplotou vody okolo 25 °C. V zime býva teplota mierne najmä v noci, s priemernými teplotami mierne ťažkými okolo 16-18 °C.

Ak plánujete navštíviť Albánsko počas leta, nezabudnite si so sebou zobrať slnečné okuliare, klobúk a ochranný krém proti slnečným lúčom. Albánsko má v lete veľmi horúce počasie, takže je lepšie zostať v chlade v najhorúcejších hodinách dňa a oživiť sa plávaním v mori alebo bazéne.

V každom prípade, bez ohľadu na to, aké počasie v Albánsku sa rozhodnete využiť, nezabudnite si so sebou vziať vhodné oblečenie a obuv pre danú sezónu. Albánsko je nádherné miesto plné krásnych miest a prírodných zaujímavostí, ktoré sa môžete preskúmať bez ohľadu na počasie. Bude to nezabudnuteľná skúsenosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Pishat e Butrintit


1. Čo je Butrint?

Butrint je archeologická lokalita v Albánsku, ktorá bola kedysi antickým mesto-k štátu.

2. Koľko stojí vstup na Butrint?

Vstup na Butrint stojí 700 lek (asi 5€) pre dospelých a 350 lek (asi 2,5€) pre deti a študentov.

3. Aké sú otváracie hodiny Butrintu?

Butrint je otvorené od 1. apríla do 31. októbra každý deň od 8:00 do 19:00 hod. Od 1. novembra do 31. marca sa otváracie hodiny menia na 8:00 do 17:00 hod.

4. Existuje v Butrinte úschovňa vecí?

Áno, vstupnou bránou sa nachádza veľká úschovňa vecí. Môžete si tu nechať veci, ktoré nechcete nosiť so sebou na prehliadku.

5. Do Butrintu môžem vstúpiť so psom?

Nie, so psami do Butrintu vstupovať nesmiete.

6. Je v Butrinte možné viesť predaj suvenírov?

Áno, v Butrinte je niekoľko miest, kde sa dajú kúpiť suveníry ako napríklad tričká, magnetky alebo anticko-nové náušnice.

7. Ktorý je najlepší spôsob, ako sa dostať do Butrintu?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Butrintu, je automobilom alebo taxíkom.

8. Je v Butrinte k dispozícii bezplatné wifi pripojenie?

Áno, v celom areáli Butrintu je k dispozícii bezplatné wifi pripojenie.

9. Môžem v Butrinte viesť piknik?

Nie, piknik v areáli Butrint nie je povolený.

10. Kde sa nachádzajú najvýznamnejšie archeologické zvyšky v Butrinte?

Najvýznamnejšie archeologické zvyšky v Butrinte sú napríklad divadlo, chrám Asclepia, baptisterium alebo baptistéria, rímska ťažobná technológia, ktorá zahrňuje acueducts a rímske kúpele.


Letenka Albánsko Pishat e Butrintit


Letenka do Albánska je vynikajúcim spôsobom, ako objaviť krajiny Balkánskeho polostrova, ktoré sú plné fascinujúceho kultúrneho dedičstva a krásnej prírody. Ak sa rozhodujete navštíviť južné Albánsko, určite si nenechajte ujsť návštevu mesta Butrint, ktoré je plné histórie, zatiaľ čo Pishat e Butrintit vás zahrnie krásou prírody.

Butrint je staroveké rímske mesto, ktoré sa nachádza na juhu Albánska. Svojou históriou dokáže lákať mnoho milovníkov kultúry a archeológie. Mesto sa nachádza na kopci a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na okolité pláže, útesy a jazero. Hlavne pre svoje archeologické výkopky a staroveké pamiatky sa Butrint nachádza na zozname Svetového dedičstva UNESCO od roku 1992. Návštevníci si môžu prezrieť rímske kúpele, amfiteátre, chrámy a fórum, ktoré sú stále viditeľné v Butrinte.

Pishat e Butrintit, znamená po albánsky Butrintský les a nachádza sa neďaleko mesta Butrint. Je to malý les, ktorý sa nachádza pri jazere a ponúka nádherné prostredie na prechádzky. Výhľad na jazero a rybárske lode vás dokážu vtiahnuť do úžasného sveta, ktorý je dobrým miestom pre relax. Les je plný rôznych druhov stromov, ktoré vytvárajú príjemnú atmosféru na prechádzky. Ak sa rozhodnete prenajať si čln, môžete sa po jazere previezť k neďalekej pláži a okúpať sa v príjemnej vode.

Letenky spojujúce Albánsko a Slovensko možno nájsť v rôznych cenových kategóriách, preto môže byť návšteva Albánska pre každého. Albánsko vás určite ohúri svojim pôvabom a návšteva Butrintu s lesom Pishat e Butrintit vám ukáže jeho bohaté kultúrne a prírodné dedičstvo. Nie je dôvod, prečo by ste nemohli zažiť niečo z tohto sveta na vlastnej koži, užite si to a vychutnajte si Albánsko na vlastnej koži.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky