Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Albánsko Himara

Letenka Albánsko Himara


Albánsko je krásna krajina v juhovýchodnej Európe so skvelými prírodnými scenériami, fascinujúcou históriou a bohatou kultúrou. Medzi jedno z najkrajších a najobľúbenejších miest na návštevu je Himara, malé pobrežné mesto ležiace na albánskom pobreží Jónskeho mora.

Ak plánujete navštíviť Himaru, najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom dopravy je letecká doprava. Mnoho leteckých spoločností ponúka letenky do albánskeho hlavného mesta Tirany, odkiaľ je možné si zabezpečiť prepojenie do Himary.

Letecké spojenie do Tirany je veľmi pohodlné a zvyčajne veľmi dostupné z rôznych krajín. Mnoho európskych a medzinárodných leteckých spoločností prevádzkuje lety do albánskej metropoly, takže viete vybrať spojenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Po prílete na letisko v Tirane je možné buď pokračovať v ceste autom alebo verejnou dopravou. Vypnúť si a užiť krásy albánskeho pobrežia môžete si požičať auto na letisku alebo využiť služby taxi, ktoré vás pohodlne odvezú do Himary.

Himara, ktorá sa nachádza na juhu Albánska, je obľúbená destinácia pre návštevníkov, ktorí si užívajú slnko, more a pláže. Mestečko sa chlubí čistými a nekonečnými plážami, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Môžete si vychutnať kryštálovo čisté vody Jónskeho mora, opaľovať sa na piesočnatých plážach alebo skúsiť rôzne vodné športy, ako je potápanie alebo jachting.

Okrem krásnych pláží ponúka Himara aj historické zaujímavosti a kultúrne pamiatky. Môžete navštíviť starú pevnosť Himara Castle, ktorá ponúka úchvatný výhľad na pobrežie a okolité hory. Dozviete sa tu o historickom a kultúrnom význame tohto regiónu.

Himara tiež ponúka pestrofarebnú a chutnú miestnu kuchyňu. Môžete si vychutnať čerstvé ryby a plody mora v niektorom z miestnych reštaurácií, ktoré sa nachádzajú priamo pri pobreží. Albánska kuchyňa je známa svojou jednoduchosťou, no bohatými chuťami.

Ak si obľúbite pobyt v Himare, môžete tiež navštíviť blízke miesta a atrakcie, ako je národný park Llogara, pláž Porto Palermo alebo mestečko Saranda. Albánsko je skutočne zázračný kúsok sveta, ktorý stojí za to objaviť.

Letenka do Albánska a najmä do Himary je skvelým spôsobom, ako si užiť dovolenku na pláži s prívlastkom dobrodružstva a objavovania. Od príletu na letisko v Tirane, cez jazdu do Himary až po užívanie piesočnatých pláží a zaujímavostí tohto miesta, vaša dovolenka v Albánsku bude nezabudnuteľným zážitkom.


Ubytovanie Albánsko Himara


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré sa skladá z krásnych pláží, úžasného výhľadu na more a tradičnej albánskej kultúry, mali by ste sa pozrieť na Himaru v Albánsku. Aby ste si užili nádherné letovisko úplne, musíte najprv nájsť ubytovanie, ktoré bude pre vás najlepšie.

Himara sa môže pochváliť rôznymi typmi ubytovania- od luxusných hotelov po skromnejšie apartmány a izby v súkromí. Ak máte radi komfort, možnosti ubytovania v hoteloch sú veľmi kvalitné a zvyčajne sa nachádzajú priamo na pláži. S cienami okolo 50 € za noc, môžete si vychutnať kvalitné raňajky a pozerať na krásu modrého mora priamo z okna.

Ak hľadáte niečo skromnejšie, môžete zvážiť možnosť prenájmu apartmánu alebo izby v súkromí. Tieto možnosti poskytujú primeraný komfort, sú veľmi čisté a ponúkajú úžasný výhľad na mestský život. Ceny sa pohybujú okolo 25 € za noc.

Samozrejme, ak ste prírodný nadšenec a radi kempujete, vo Himare nájdete aj kempy. Ceny sa pohybujú okolo 5 € za osobu za noc a ponúkajú skromnejší komfort, ale stále sú vzrušujúce pre tých, ktorí majú radi prirodzený životný štýl.

Himara je nádherné letovisko, ktoré stojí za návštevu. A s množstvom rôznych typov ubytovania, môžete si užiť svoju dovolenku presne tak, ako chcete. Či už sa rozhodnete pre luxusné hotely, skromné apartmány alebo kempovanie pod hviezdami, v Himare nájdete možnosti pre všetkých. Tak prečo sa nevydať na cestu a objaviť ten najlepší spôsob, ako si užiť krásu tohto albánskeho letoviska?


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Himara


Najčastejšie otázky a odpovede o Albánsku Himara sú:

1. Aké je počasie v Himare?
Odpoveď: Himara má stredomorské podnebie, s miernymi zimami a teplými letami. Teploty počas leta sa pohybujú v rozmedzí 28-30°C, a v zime okolo 10-12°C.

2. Kde sa nachádza Himara?
Odpoveď: Himara sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, priamo nad Jónskym morom.

3. Aký je tam zvyk k stravovaniu?
Odpoveď: Himara má typickú albánsku kuchyňu, ktorá je založená na olivovom oleji, čerstvom ovocí a zelenine, rybách a mäse. Najviac sa konzumujú ryby a plody mora.

4. Aké atrakcie by som si nemal/a nechať ujsť v Himare?
Odpoveď: Medzi najväčšie atrakcie v Himare patrí návšteva pevnosti Himara Castel, pláž Jale Beach a čarovné mestečko Potamia.

5. Potrebujem vízum na vstup do Albánska?
Odpoveď: Poľsko a niektoré iné krajiny sú oslobodené od vízových požiadaviek pre Albánsko a môžu vstúpiť do krajiny na dobu nie dlhšiu ako 90 dní. Pre ostatné krajiny sú požadované víza.

6. Kde sa dá najlepšie relaxovať v Himare?
Odpoveď: Himara má mnoho krásnych a kľudných pláží, kde sa môžete utopiť v čerstvom mori a relaxovať. Jale Beach, Livadh Beach, a Gjipe Beach sú medzi najpopulárnejšími a najlepšími možnosťami.

7. Aký je časový rozdiel medzi Albánskom a Európou?
Odpoveď: Albánsko sa nachádza v časovej zóne strednej Európy (CET), rovnako ako Východoeurópsky čas (EET). Hegyviz sa teda nachádza v časovej zóne CET. To znamená, že medzi Albánskom a Európou nie je žiadny časový rozdiel.


Dovolenka Albánsko Himara


Albánsko je krajina s bohatou históriou, krásnymi plážami a úchvatnou prírodou, ktorá je stále menej cestovateľská. V severnej časti krajiny sa nachádza známa Durrës, ale pretože sa pochopiteľne koncentruje pozornosť na hlavné mesto Tirana, býva menšie mesto Himara často prehliadané. Práve v tomto meste sa však nachádza čarovná pláž s kristálovo čistým morom a pozoruhodnou scenériou na okolitých horách.

Pláž v Himare leží na pobreží Jónskejho mora, kúsok od Korfu. Pláž je nenapadnutá, čím si zachováva svoju neporušenú krásu. Svetlo – tyrkysová farba mora, ktorá kontrastuje s prirodzene hnedým pieskom, a nádherné okolité vrchy tvoria úchvatný pohľad. Voda je taká čistá, že viete vidieť samotný dno. Je to ideálny miestny klenot pre tých, ktorí sú ochotní objavovať a pre niekoho, kto hľadá tiché, nenarušené miesto na oddych.

V Himare je mnoho hotelov a ubytovaní, a pretože máte prístup k pláži, môžete stráviť celý deň len relaxujúc na piesku, opaľujúc sa a čítajúc knihu. Okolie Himary je tiež náročné na návštevu. Na severnej strane Himary sa nachádza Levan, alebo ako sa miestne nazýva "malé Paríž" pre svoj charakteristický architektonický štýl. V obciach Dhermi a Drymades sa nachádza množstvo ďalších úžasných pláží, ktoré stojí za to vidieť. Cesta tam je náročná, ale ak sa dostanete k niektorej z týchto pláží, budete určite odmenení pohľadom.

Himara sa nachádza zhruba päť hodín jazdy autom od Tirany, no rozhodne to stojí za námahu. Himara ponúka krásnu pláž, úchvatné okolie, nádherné pohorie z jednej strany a modré more z druhej. Je to ideálne miesto na pobyt, v ktorom si môžete oddýchnuť od stresu každodenného života a relaxovať v klidnom prostredí. Majte na pamäti, že Albánsko ponúka mnoho takýchto krásnych miest, ale Himara by mala byť na vrchole zoznamu návštev každého, kto hľadá pravú dovolenku v úplnom tichu a pokoji.


Počasie Albánsko Himara


Albánsko je krásnou krajinou plnou rozmanitých a malebných miest. Jedným z týchto miest je aj malé pobrežné mestečko Himara, ktoré je obklopené pôvabnými plážami a zeleňou.

Himara sa nachádza na juhu Albánska, priamo na pobreží Jónskeho mora. Je obľúbeným miestom nielen medzi domácimi, ale aj medzi turistami z celého sveta. Toto pobrežné mestečko je známe svojimi úchvatnými plážami, krištáľovo čistou vodou a nádherným výhľadom na okolitú prírodu.

Počasie v Himare je typické pre stredomorskú oblasť. Letá sú teplé a suché, so vysokými teplotami a minimálnymi zrážkami. Teplota sa pohybuje okolo 30 °C a more je príjemne teplé, čo prispieva k ideálnym podmienkam na kúpanie a slnenie sa na pláži. Miestni a návštevníci majú možnosť využiť rôzne vodné športy, ako napríklad potápanie, surfovanie alebo lovenie rýb.

Jesenné a zimné mesiace sú v Himare mierne chladnejšie, ale stále príjemné. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 15 a 20 °C, čo je ideálne na prechádzky po pláži a poznávanie okolitého prostredia. Miestne reštaurácie ponúkajú čerstvé morské plody a špeciality albánskej kuchyne, ktoré si môžete vychutnať spolu s miestnymi vínami.

Albánsko a jeho okolité hory vytvárajú dobre zinstalovaný prvý rad pohorie, ktoré poskytujú prírodnú ochranu proti studenému vetru, takže aj v zimných mesiacoch sa teploty neklesajú príliš nízko. Návštevníci môžu využiť túto príležitosť na prechádzky po okolitých kopcoch a poznávanie miestneho kultúrneho dedičstva.

Himara ponúka aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Medzi najvýznamnejšie patrí staroveký hrad Lekureshi, ktorý dominuje nad mestečkom a ponúka úžasný výhľad na okolie.

Ak plánujete navštíviť Albánsko a objaviť krásy jeho pobrežia, Himara by určite nemala chýbať na vášom zozname. Svojimi krásnymi plážami, nádhernou prírodou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi vás určite očarí. A nezabudnite si zobrať plavky a opaľovací krém, pretože počasie v Himare je skvelé na letnú dovolenku!


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky