Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Albánsko Butrint

Ubytovanie Albánsko Butrint


Butrint je jedno z najstarších a najkrajších miest v Albánsku. Nachádza sa na južnom pobreží krajiny, a je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a unikátnou kultúrou láka každoročne množstvo turistov.

Aby ste si mohli vychutnať celé Butrint, je potrebné si zabezpečiť ubytovanie. V okolí mesta nájdete viacero možností, ako stráviť svoje dni a noci v tomto fascinujúcom regióne.

Jednou z najobľúbenejších možností je nájsť si hotel priamo v Butrinte. Tieto hotely často ponúkajú nádherný výhľad na staroveké ruiny a umožňujú vám preniknúť do histórie priamo z vášho hotela. Navyše, majú často prístup k pláži, čo je perfektný bonus pre tých, ktorí chcú skombinovať kúpanie s objavovaním kultúrneho dedičstva.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a pokoj, možno lepšou voľbou bude nájsť ubytovanie v blízkosti Butrintu. V okolitých obciach nájdete rôzne penzióny a apartmány, ktoré ponúkajú útulné a pohodlné ubytovanie za rozumné ceny. Mnohé z týchto ubytovaní majú tiež malé reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičnú albánsku kuchyňu.

Okrem hotely a penziónov je možné si nájsť aj ubytovanie v súkromí. Mnoho miestnych obyvateľov ponúka svoje domy a apartmány na prenájom pre návštevníkov. Táto možnosť vám poskytne jedinečnú príležitosť spoznať miestnu kultúru a život.

Ak preferujete kempovanie, existuje niekoľko kempov v blízkosti Butrintu, kde môžete rozbaliť stan a stráviť noc pod hviezdami. Tieto kempy ponúkajú základné vybavenie, ako sú WC a sprchy, a sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú priblížiť prírode a zažiť obrovskú časť Butrintskej prírody.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, Butrint bude bezpochyby skvelou destináciou pre vašu dovolenku. Jeho zachovalosť a krása urobia na vás veľký dojem a poskytnú vám neopakovateľný zážitok. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, útulný penzión, súkromné ubytovanie alebo kempovanie, Butrint a jeho okolie vás ohromia svojou bohatou históriou a nádhernou prírodou.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Butrint


1. Kde sa nachádza Butrint v Albánsku?
Butrint sa nachádza v južnej časti Albánska, pri hranici s Gréckom.

2. Ako sa dostanem do Butrintu?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Butrintu je autom. Existuje aj verejná doprava, napríklad autobusy alebo taxíky, ktoré premávajú medzi Butrintom a okolitými mestami.

3. Aký je vstupný poplatok do Butrintu?
Vstupný poplatok do Butrintu je 700 LEK (albánskych lek) pre dospelých a 350 LEK pre deti.

4. Ako dlho trvá návšteva Butrintu?
Návšteva Butrintu trvá zvyčajne niekoľko hodín, ale je možné stráviť tam aj celý deň, pretože je tu veľa pamiatok a miest na obdivovanie.

5. Aké pamiatky môžem vidieť v Butrinte?
V Butrinte môžete vidieť rímske divadlo, baptistérium, chrám Junony, mozaiky, ale aj akropólu a hradby.

6. Je potrebné mať s sebou sprievodcu pri návšteve Butrintu?
Nie je povinné mať so sebou sprievodcu, ale môže byť veľmi užitočný, pretože vie poskytnúť zaujímavé informácie o histórii a pamiatkach Butrintu.

7. Aké aktivity sa dajú robiť v okolí Butrintu?
V okolí Butrintu je možné robiť výlety a prechádzky po národnom parku, plávať v mori, jazdiť na bicykli, rybárčiť a objavovať okolité dedinky a mestečká.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Butrintu?
Najlepší čas na návštevu Butrintu je na jar alebo na jeseň, keď je počasie príjemné a nie je toľko turistov. Letá sú horúce a plné turistov.

9. Je v okolí Butrintu možné nájsť ubytovanie?
Áno, v okolí Butrintu je dostatok ubytovacích možností, od hotelov až po súkromné apartmány a penzióny.

10. Môžem v Butrintu robiť piknik?
Vstup na piknikovú oblasť v Butrintu je zakázaný, ale v okolí nájdete viacero miest, kde môžete usporiadať piknik a vychutnávať si prírodu.


Dovolenka Albánsko Butrint


Butrint patrí medzi najvýznamnejšie archeologické lokality v Albánsku a je zároveň jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť počas dovolenky v tejto krajine. Tento historický komplex, ktorý sa nachádza na juhu Albánska, je zároveň zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Butrint je archeologickým pokladom, ktorý sa v priebehu storočí dostal na povrch až po rozsiahlom vykopávacom procese. Mesto bolo založené už v 7. storočí pred naším letopočtom a jeho história siaha až do doby antiky. V Butrinte sa návštevníci môžu prechádzať medzi stĺpmi antických chrámov, obdivovať starobylé divadlo, prehliadnuť si historické hradby a pochodiť po kamenných uličkách, ktoré sú plné príbehu.

Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré môžete v Butrinte nájsť, je Divadlo. Toto staré divadelné pódiom sa používalo pre rôzne kultúrne podujatia a dokázalo pojmúť až 1500 divákov. Okrem divadla tu môžete tiež navštíviť termálne kúpele, ktoré boli populárne už v antickom období.

Tiež si tu môžete vychutnať prechádzku po historických hradbách, ktoré chránili mesto pred aj vojenskými útokmi. Tieto hradby sú skvelým miestom na fotografovanie a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú prírodu a jazerá.

Okrem archeologických nálezov ponúka Butrint aj krásne pláže a prírodnú krajinu, ktorá je ideálna na turistické výlety a pikniky. Môžete vyskúšať aj rôzne vodné športy ako jachting, potápanie alebo rybolov.

Okolitá oblasť Butrintu je známa aj svojou bohatou faunou a flórou. Môžete tu nájsť množstvo druhov rýb, vtákov a rastlín. Preto je táto lokalita tiež obľúbeným miestom pre milovníkov prírody a ornitológov.

Dovolenka v Albánsku v Butrinte je ideálnou voľbou pre tých, ktorí radi spoznávajú históriu a kultúru nových miest. Môžete tu okrem toho stráviť aj nezabudnuteľné chvíle na pláži alebo v prírode. Butrint je skutočne unikátnym miestom, ktoré si zaslúži vašu pozornosť.


Počasie Albánsko Butrint


Albánsko Butrint je jedným z najkrajších miest v Albánsku, ktoré je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a krásnou prírodou. Nachádza sa na juhu Albánska, v blízkosti hraníc s Gréckom, a je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Butrint je známy nielen svojimi archeologickými nálezmi, ale aj svojou nádhernou prírodnou scenériou a unikátnym mikroklímou.

Počasie v Butrinte je ovplyvnené Stredomorským podnebím, čo znamená teplé letá a mierne zimy. Letné mesiace od júna do septembra sú teplé a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi okolo 30 °C. Tieto mesiace sú ideálne pre turistov, ktorí chcú navštíviť Butrint a preskúmať jeho archeologické lokality a prírodu.

Jesenné mesiace od októbra do novembra sú mierne a daždivé. Teploty začínajú klesať na približne 20 °C a príroda začína prechádzať farebnými zmenami. Toto obdobie je veľmi krásne a populárne medzi turistami, ktorí radi objavujú Butrint v jeho najmalebnejšej podobe.

Zimné mesiace od decembra do februára sú najchladnejšie v Butrinte. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 10 °C a občas môže prichádzať k miernejmu sneženiu. Aj keď je počasie chladnejšie, turisti si stále môžu vychutnať Butrint a jeho pamiatky v pokojnejšej a menej preplnenej atmosfére.

Jarne mesiace od marca do mája sú znovu mierne s teplotami stúpajúcimi na približne 20 °C. Príroda sa opäť prebudzuje a Butrint sa začína plniť kvetmi a novým životom. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí sa radi prechádzajú po krásnej prírode a obdivujú kvitnúce rastliny.

Pri návšteve Butrintu je dôležité mať na pamäti jeho mikroklímu a prispôsobiť sa danému ročnému obdobiu. Turisti by si mali vziať so sebou vhodné oblečenie a ochranné prostriedky pred slnkom v letných mesiacoch a teplejšie oblečenie a nepromokavú obuv v zimných mesiacoch.

Butrint je nádherným miestom, kde sa môžete ponoriť do histórie, objaviť archeologické nálezy a obdivovať úchvatnú prírodu. Jeho jedinečné počasie prispieva k jeho kúzlu a robí ho atraktívnym destináciou pre turistov z celého sveta.


Letenka Albánsko Butrint


Albánsko, krajina plná histórie, kultúry, nádherných pláží a scenérií, ktoré vám vyrazia dych. Je to krajina, kde sa stretnete s pohostinnými miestnymi obyvateľmi, ktorí vám ochotne poskytnú radu alebo vás pozvú na skvelé jedlo. Mezi týmito krásami Albánsko skrýva aj Butrint, jedno z najunikátnejších miest starovekého sveta.

Butrint je archeologické miesto, ktoré sa nachádza v najjužnejších častiach Albánska, blízko gréckej hranice. Toto miesto bolo v minulosti významným obchodným a námorným centrom, ktorého korene siahajú až do 8. storočia pred naším letopočtom. Butrint sa vyznačuje rôznorodosťou kultúr, jazykov a náboženstiev, ktoré preklínajú jeho históriu.

Archeologické nálezy v Butrinte ukazujú, že miesto bolo obývané od raného neolitu (do cca 4000 pred našim letopočtom) až po stredovekú dobu. Rímska, grécka, byzantská a osmanská kultúra sa v Butrinte prelínajú, niekoľko vykopávok odhaľuje zvyšky kostolov, chrámov, amfiteátrov, veží, múrov a iných budov, ktoré dokazujú ohromujúci vývoj tohto miesta. V roku 1992 bol Butrint zapísaný na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Navštíviť Butrint je zážitok, ktorý vám navždy zostane v pamäti. Vzdialenosť od letiska v albánskom hlavnom meste Tirane je asi 220 kilometrov a odkor dojazd na miesto je dostupný taxíkom alebo autobusom. Najlepší spôsob ako sa dostať do Butrintu je však letecky. Letenky do mesta Sarandë, ktoré je sídlom Butrintu, sú dostupné všade v Európe a sú cenovo dostupné.

Cesta do Butrintu vám umožní objaviť kus histórie, ktorá sa nikdy nezopakuje. Prechádzka okolo obrovských ruín, ktoré nedávno objavili archeológovia, je úchvatný zážitok. Námorné zdi, podzemné cesty a mnoho ďalších archeologických artefaktov v Butrinte predvádzajú svetu, aké bohatstvo sa skrýva v albánskej zemi.

Albánsko sa čoraz viac stáva vyhľadávaným turistickým cieľom. Zem, ktorá kedysi predstavovala kultúru a náboženstvo, teraz otvára svoje brány svetu ako turistické miesto. Ak hľadáte príležitosť, kde by ste mohli spoznať starobylú históriu, krásne scenérie a stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, Butrint v Albánsku je tá správna voľba. Užite si krásu Albánska a zakúpte si letenku do tohto nádherného kúta sveta už dnes!


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky